bicycletourPri OSM treba rozlisovat jednotlive nezavisle prvky: 1. OSM je len samotna databaza s datami 2. ich vizualna podoba (napr. v prevedeni freemap.sk , vzhlad si definuju jej tvorcovia ) 3. rozne programy pouzivajuce OSM data - planovace
Chapem aj tvoj pohlad laickeho pouzivatela. Ono by sa to cele dalo riesit jednoducho - ak by planovac mal nastavitelny parameter, ci brat do uvahy aj
OSM tagy o obmedzeniach vstupu (spravidla legislativne) alebo nie.
Problem je, ze bezne pouzivany online planovac
https://routing.openstreetmap.de ( pouziva ho aj freemap) nema moznost ignorovat legislativne tagy, resp. neviem o tom ze by sa to dalo.
Pristup SK OSM mi pripada zvlastny - strielaju si do vlasnej nohy. Namiesto toho aby dokoncili ich dlhodobo kritizovany planovac tras na freemap.sk (a spravili vlastny engine s moznostou ignorovat zakaz vstupu) ho tymto este viac znefunkcnili. Otazka je kolko ciest/chodnikov bude realne otagovanych.
Ja by som "tagovanie legislativy" v OSM neriesil. V datach su a aj na mapach postavenych na OSM datach su vizualizovane chranene oblasti a aj cyklotrasy. Viac nepotrebujes. Na papierovej
mape tiez nemas viac udajov.
rasfo To bol vtip?
Vyjazd si planujem klikanim jednotlivych (relativne kratkych) usekov kadial chcem ist. Ziadny algoritmus nemoze vediet, kde som uz bol a ze chcem ist skusit nieco nove. Teraz aj ked pouzivam rezim pre pesich, ale niekto otagoval v NP lesnu cestu (po ktorej sa realne bezne jazdi/chodi a svieti na Strava heatmap) ako zakaz vstupu, tak som skoncil. Ziadne data mi planovac neda, aj ked v OSM su.