Zdravim,

rozmyslam o kupe GPS Garmin Edge 705. Vyzera to celkom fajn, len by som sa chcel spytat na Vase skusenosti s tymto pristrojom, ak ho niekto vlastni. K pristroju by som mal dostat aj topo mapu slovenska. Chcel by som neskor trasy, ktore prejdem spracuvavat a mozno umiestnovat niekde na net. Je na mapu viazany nejaky copyright alebo mozem potom vysledky spracovane na PC z GPS kludne pouzivat a zverejnovat.
Pristroj vyzera byt OK a myslim, ze by splnil moje poziadavky, nie som si isty, aka podrobne je ta topo mapa Slovenska. Ak ma niekto skusenosti, daju sa vysledky z Garmina pekne spracovat na PC a potom neskor pouzit? Myslim tym pekne a podrobne zakreslenie trasy + dalsie informacie o trase atd.
Ja som v tychto GPS veciach novacik, tak prosim o radu a skusenosti.
Vdaka.
11.06.2008 - 14:59:14
00
skus si pozriet tuto temu...

http://forum.mtbiker.sk/viewtopic.php?t=16344
11.06.2008 - 15:21:49
00
este by som popisal jednu moznost na publikaciu tras, ktora nebola spomenuta - je to export do Google Earth (GE) z programu Training Center. Pre prezeranie potrebujes nainstalovat GE, ktory je free.
Mozes to exportovat len pre svoje pouzitie (temporary places) alebo zdielat cez Google Earth Community s pouzivatelmi GE (funkcia Share/Post).
Nevyhodou oproti Garmin Connect je to, ze tam nemas svoje casy, vyskovy profil je trochu modifikovany - GE berie len polohu, ktoru nalepi na svoj vyskovy model.
Vyhodou je to, ze trasu vidis nalozenu na leteckych/druzicovych snimkach a mozes si to pozriet v 3D.
Ako to vizera v GE, vid prilozeny printscreen jednej trasy.

Prílohy:

ge.jpg
ge.jpg 131.24 KiB thumb_up0thumb_down

12.06.2008 - 12:51:37
00
Ok, super, len zaujimala by ma jedna vec, topo mapu SR, ktoru by som mal dostat s Garminom, ako je to s takym niecim, ked by som chcel potom moju trasu na tejto mape (alebo casti) vyvesit niekde na web? Su tam nejake copyright prava alebo musim mat licenciu a ak ano, je to drahe?
12.06.2008 - 18:38:00
00
mapy od Garminu nemam (nepaci sa mi ich sposob digitalizovania), takze neviem, ako maju urobeny copyright. Ak chces mat istotu, tak napis priamo do Garminu, napriklad na hotline@garmin.sk
16.06.2008 - 12:42:37
00
Ok, super, len zaujimala by ma jedna vec, topo mapu SR, ktoru by som mal dostat s Garminom, ako je to s takym niecim, ked by som chcel potom moju trasu na tejto mape (alebo casti) vyvesit niekde na web? Su tam nejake copyright prava alebo musim mat licenciu a ak ano, je to drahe?


Svoju vytvorenu trasu si mozes vyvesit na web a zdielat bez obmedzenia.
16.06.2008 - 13:21:07
00
keyboard_arrow_up