Samozrejme, da sa to. Ja som si to takto instaloval. V nastaveniach v polozke aplikacie musis mat zaskrtnute nezname zdroje a potom cez spravcu suborov si to najdes na karte a instalujes.
V nastaveniach bezdrotoveho pripojenia a siete mas poslednu polozku mobilne siete, tak tam je kolonka pouzit paketove data - to neodskrtni, pokial nemas nejaky datovy balicek (da sa to vypnut aj tak, ze podrzis tlacidlo vypnutia a objavia sa ti viacere moznosti (tichy rezim, letovy rezim, vypnutie, rezim datovej siete) a zvolis rezim datovej siete a budes tam mat napisane vypnuty). GPS nechaj zapnute pri pouziti navigacie, za to neplatis :D
25.07.2011 - 11:48:04
00
Hosť napísal:
... inak som taký laik, takže ...


Skús si najprv naštudovať základné veci okolo Androidu:
http://smartmania.mobilmania.cz/forum/viewforum.php?f=107
http://androidforum.cz/
http://smartmobil.sk/forum/viewforum.php?f=136&sid=5d9cfdb8e003266f2b7b3d1049e04108
http://smartmobil.sk/forum/viewtopic.php?f=166&t=7140

Ohľadom programu Locus:
http://smartmobil.sk/forum/viewtopic.php?f=144&t=11278
http://www.gpsforum.sk/index.php/topic,4508.0.html
gps-navigacia-mapy/gps-aplikacie-pre-os-android-t23049-45.html

Ohľadom programu OruxMaps:
http://smartmobil.sk/forum/viewtopic.php?f=156&t=6873
gps-navigacia-mapy/gps-aplikacie-pre-os-android-t23049-45.html

Výroba máp pre offline použitie:
LOCUS a najnovšie aj OruxMaps si dokážu offline mapy vyrobiť aj sami priamo v telefóne - vtedy sme samozrejme pripojený cez wifi.

Ako vyrobiť offline mapy v PC: gps-navigacia-mapy/sasplanet-a-mobac-dva-programy-na-jednoduchu-vyrobu-map-t24405.html

Poznámka: Ak chceš mať istotu, že sa ti žiadny program nepripojí na net cez tvojho operátora, stiahni si z marketu APNDroid a v ňom to zakáž. K marketu sa dostaneš aj cez wifi. Samozrejme musíš mať googlekonto (gmail).
25.07.2011 - 14:04:03
00
Hosť napísal:
Ďakujem ti za linky a vysvetlenie.

Cez deň som si stiahol SmartMaps Navigator. Lenže , neukazuje mi moju polohu. Aj keď má 5satelitov, nevyznám sa do toho , ale neviem v čom je chyba. Mám ho spustený v režime offline , ale to by nemalo vadiť.

V čom môže byť chyba?

V mobil zatiaľ nie je Sim-karta. Bývam v paneláku na 8. posch. , aj keď vyjdem na balkón , nič nereaguje.


Vopred diky za odpoveď.


Prvé fixnutie GPS sa skúša na voľnom priestranstve a pokiaľ si si nestiahol GPS dáta pre rýchlejší fix z netu, môže trvať aj 5 a viac minút.

Pripoj sa na wifi. Z Android Marketu si nainštaluj "GPS Status & Toolbox". Spusti program, choď do MENU --- Nástroje --- Správa A-GPS stavu --- Prevziať. Stiahnu sa ti pomocné dáta pre a-gps. Teraz choď na balkón (alebo lepšie na voľné priestranstvo), spusti program GPS Status a čakaj, kým ti nájde tvoju polohu (gps fix). Malo by to byť teraz o dosť rýchlejšie ako tých spomínaných 5 minút.

Ak je všetko O.K., môžeš začať laborovať napr. s OruxMaps, ktoré si tiež nainštaluješ z Marketu.
25.07.2011 - 21:01:29
00
Diky chlapci za rady.

OruxMaps stiahnuté , nainštalované, spustené, mapy vyrobené, fungujú.

Ale chýba mi tam navigovanie . Neviem či som to ešte nenašiel alebo to tam nieje. Myslím to , že som napr. v Košiciach , chcem ísť do BA ťuknem "navigovať do BA" zvolím si buď najkratšiu , najrýchlejšiu cestu dám OK a idem. Toto som tam nenašiel .

Je to tam vôbec?
26.07.2011 - 12:14:20
00
Hosť napísal:
Diky chlapci za rady. OruxMaps stiahnuté , nainštalované, spustené, mapy vyrobené, fungujú.


Gratulujem, si šikovný.

Hosť napísal:
Ale chýba mi tam navigovanie . Neviem či som to ešte nenašiel alebo to tam nieje. Myslím to , že som napr. v Košiciach , chcem ísť do BA ťuknem "navigovať do BA" zvolím si buď najkratšiu , najrýchlejšiu cestu dám OK a idem. Toto som tam nenašiel .
Je to tam vôbec?


Ale to nie je autonavigácia! Keď chceš autonavigáciu, tak si musíš nainštalovať napr. Sygic, iGo a pod. To, čo popisuješ sa volá "autorouting". Autorouting je vlastnosť máp pre automobilovú navigáciu (je zabudovaný do máp).

Čiže: Na bike treba mať napr. OruxMaps alebo Locus (s príslušnými mapami) a do auta Sygic alebo iGo (taktiež s príslušnými mapami).

Ešte poznámka: Mapy, ktoré si si vyrobil, alebo stiahol pre turistickú navigáciu (napr. ten OruxMaps) autorouting nepoznajú. Keď sa chceš nechať navigovať, musíš si trasu pripraviť dopredu, najlepšie doma v PC a najlepšie v programe OziExplorer. Mapy pre OziExplorer si tiež vyrobíš v programe MOBAC (odporúčam mapový zdroj "_Slovakia Topo LC+TZT+Relief").
26.07.2011 - 14:15:22
00
zdravim vsetkych ,

dufam,ze sa tu stale bavime aj o apl. Orux maps

chcel by som sa opytat , dari sa vam niekomu stiahnut si z android mobilu v ktorom mate nainst. Orux Maps prejdene tracky a nejako si ich v PC aj otvorit a prezerat ,, a dokonca mozno aj editovat ??

vdaka za rady
07.08.2011 - 21:13:38
00
Otvoris si ich klasicky v Google Earth a ked das vlastnosti cesty, tak sa da editovat.

Mna zaujima jedna vec.

Ked pouzivam OruxMaps, vsetko funguje ako ma, ale ked si zaznamenavam trasu cez Locus, tak sa mi strati GPS signal a nahodí mi ho az po velmi dlhej dobe a vysledna trasa je spojena rovnou ciarou aj 5km.

OruxMaps signal nestraca.
08.08.2011 - 09:37:56
00
Mozete mi poradit aky program pouzivate na vyhodnocovanie vyjazdov. V ulozenom GPX-ku mi OruxMaps pekne ukazuje vsetky statistiky, grafy a chcem si ich blizsie pozriet aj na PC. Dik ;-)
26.08.2011 - 08:29:15
00
Sport-tracker.com, sportstracklive.com, endomondo.com, tam si spravis ucet a mozes si uploadnut gpx subor a kukat graf,mapu...

----
Sent from my HTC Desire Z using Tapatalk
26.08.2011 - 09:09:21
00
Viete mi poradiť, už som tu dlhšie nechodil. Ja mam 2 garminy, jeden autonavigaciu a EDGE305. Uvažujem o novom mobile. Moja predstava je, že tam bude TOPO SK3. Funguju nejake mobily s takou mapou? A priorita je, aby to vytvorilo zaznam. Jednoducho to potrebujem na pešiu turistiku a nechcem kupovať turisticku navigaciu etrex. dik za odpovede.
13.09.2011 - 20:09:16
00
Mozete mi poradit aky program pouzivate na vyhodnocovanie vyjazdov. V ulozenom GPX-ku mi OruxMaps pekne ukazuje vsetky statistiky, grafy a chcem si ich blizsie pozriet aj na PC. Dik ;-)

Mne nedavno jeden doporučil connect garmin, napr.
http://connect.garmin.com/activity/113587083
A zda sa mi to asi najlepšie. Dobry je aj utrack crempa, lenze sa to da uložiť iba na 1 tyzden a zaznam nesmie mať viac ako 1MB. A pre porovnanie
http://utrack.crempa.net/report/saved_report.php?ident=fe21869a7f6eaed30b2c3544586fd03a&lang=en
13.09.2011 - 20:16:24
00
... Uvažujem o novom mobile. Moja predstava je, že tam bude TOPO SK3. Funguju nejake mobily s takou mapou? A priorita je, aby to vytvorilo zaznam. ...


Ak som správne dešifroval "TOPO SK3" ako garminovskú mapu Slovakia Topo 3, tak tá ti bude fungovať iba v garminovských navigáciách, ďalej v programe Garmin Mobile XT v dnes už prakticky nepredávaných telefónoch so systémon Windows Mobile, ktorého vývoj bol ukončený a ešte by sa dali kúpiť nejaké telefóny rady Nuviphone (aj v nich fungujú garminovské mapy), ktoré už aj ich výrobca Garmin-Asus považuje za omyl a slepú vetvu vo vývoji. Vyzerá to sproste, čo som napísal, ale je to tak.

Radím ti rýchlo svoju predstavu opustiť a na mapu Slovakia Topo 3 sa vykašľať, lebo to aj tak nie je dobrá mapa. Sústreď sa na nejaký telefón s Androidom a na programy Locus a OruxMaps, pre ktoré si dokážeš sám vyrobiť mapy (rastrové - ľahko a automaticky programom MOBAC). Ak chceš telefón s odolnosťou IP67 (prakticky ako outdoorové navigácie) počkaj si na jeseň na Motorolu Defy+. Vraj vôbec nebude drahá.

Ešte k tomu "aby to vytvorilo zaznam", to je základná vlastnosť každého navigačného programu.
13.09.2011 - 21:32:54
00
Ak som správne dešifroval "TOPO SK3" ako garminovskú mapu Slovakia Topo 3, tak tá ti bude fungovať iba v garminovských navigáciách, ďalej v programe Garmin Mobile XT v dnes už prakticky nepredávaných telefónoch so systémon Windows Mobile, ktorého vývoj bol ukončený a ešte by sa dali kúpiť nejaké telefóny rady Nuviphone (aj v nich fungujú garminovské mapy), ktoré už aj ich výrobca Garmin-Asus považuje za omyl a slepú vetvu vo vývoji. Vyzerá to sproste, čo som napísal, ale je to tak.

Radím ti rýchlo svoju predstavu opustiť a na mapu Slovakia Topo 3 sa vykašľať, lebo to aj tak nie je dobrá mapa. Sústreď sa na nejaký telefón s Androidom a na programy Locus a OruxMaps, pre ktoré si dokážeš sám vyrobiť mapy (rastrové - ľahko a automaticky programom MOBAC). Ak chceš telefón s odolnosťou IP67 (prakticky ako outdoorové navigácie) počkaj si na jeseň na Motorolu Defy+. Vraj vôbec nebude drahá.

Ešte k tomu "aby to vytvorilo zaznam", to je základná vlastnosť každého navigačného programu.

Uf, dik za odpoved. Iba konštatujem:
Som laik, viem si zohnat garmin mapy, "rozbehat" ich, ale toto je pre mna španielska dedina. Ale konečne aspon priama fundovana odpoved. Už som bol na forach k mobilom a nikto mi nevie odpovedať.
14.09.2011 - 07:01:38
00
to duves: tiez som 4 roky pouzival mobil s Garmin Mobile XT a SK Topo (2 a posledne mesiace 3), kupil som si novy mobil s Androidom, pozrel sem, nainstaloval OruxMaps, spracoval mapy z Cykloserveru a maximalna spokojnost.
14.09.2011 - 08:25:29
00
to laco: takze mam xperia10 . co vsetko potrebujem aby som to mohol pouzivat ako GPS ?
Programy do telefonu su Locus alebo OruxMaps. Ktory by si odporucil ? (subjektivny dojem)
Na tvorbu map (u mna windows) je teda MOBAC. Je toto vsetko spravne ? Dobre som to pochopil ?
14.09.2011 - 10:54:54
00
keyboard_arrow_up