OK Budem si ta pamatat. Zatial frcim len na wifi - mobilne data az s novou zmluvou kedysi v polovici septembra. Jedine, ze by sme si dali vyjazd okolo Auparku :-)
Ale hned ti dam otazku cislo jedna - tie aplikacie bezia na pozadi? Zatial som skusal Dijckovu Turisticku mapu a aplikacia padala a stracala data. BTW ides na Locus alebo Locus Pro?
27.08.2013 - 15:21:09
00
Pišta, keď budeš krúžiť okolo Auparku, mojol by si sa na kávu a Locus staviť u mňa v kancelárii v budove Domu techniky. Len daj vediieť, napr. súkromnou správou.
27.08.2013 - 19:08:02
00
Mate daky tip na spolahlivy off-line software? Dakujem za tipy :)
27.08.2013 - 20:43:04
00
Žeby Locus?
27.08.2013 - 21:08:06
01
Dakujem :)
27.08.2013 - 21:12:13
00
Okolo Auparku mam vyjazd prakticky kazdy den :-D
A data na locus nepotrebujes, mapy vies mat nahrate vo fone. Ale na to je uz miestny expert laco
27.08.2013 - 22:42:46
00
Zdravim,
chcel by som sa vas opytat ohladom aplikacie Oruxmaps alebo Locus. Mam telefon ktory ma aj baroemeter (Nexus 4). Pred tym som mal HTC Desire. na starom telefone mi na cca. 35km trati ukazoval tracker nastupanych cca o 700m viac ako realita (porovnanie podla programu cyklotrasy) a teraz s novym mobilom ktory ma barometer mi zase ukazuje cca 100 aj nieco metrov menej (ziskanych/stratenych). Vsimol som si ze Oruxmaps ma nejaky elevation correction tam v nastaveniach, len nie je mi az tak jasne ako to presne funguje alebo ako to nastavit aby v spojeni s barometrom to bolo vcelku presnejsie. Existuje nejaka moznost ako pri bicyklovani s telefonom ktory ma uz aj barometer by som vedel dostat relevantnejsie vysledky ohladom ziskanych/stratenych metrov popripade aj presnejsie nadm. vysky? nieco co by islo aj offline? treba mat nejaky kalibracny subor na nadm. vysku pre oruxmaps napr? alebo je to marna snaha nejak viac spresnit?
Ked som v oruxmaps zapol trackovanie, cez nastavenia som dal kalibrovat barometer podla znamej nadm. vysky, tak ked som to tak namatkovo v terene pri nejakom rozcestniku skontroloval, bola ta nadm. vyska opat rozladena. ...mate skusenosti v tomto smere v tychto aplikaciach?

Dakujem.
29.08.2013 - 19:50:17
00
S výškou mám problém aj aj na mobile, a tiež všetci okolo. Každému Endomondo napočíta niečo iné.

Inak aké máš skúsenosti s Oruxmaps a výdržou bat.? Lebo ja ich používam len na pozeranie máp, ale ešte som neskúšal trackovať.
29.08.2013 - 21:08:27
00
pri klasickom merani nadm. vysky len cez GPS je normalne, ze tie odchylky su vcelku dost velke co sa tyka nastupanych metrov..ale som myslel ze pri pouziti mobilu s barometrom to bude trochu viac presnejsie..pri 35km MTB mi to napocita cca o 150m menej..bez barometru to bolo zase o cca 750m viac :D ako by mala byt skutocnost. Co sa tyka vydrze, pouzivam sportstracker od sportstracklive.com, ale aj pri Oruxmaps co som skusal, mi to cca vychadza to iste, cca 2h zaznamu zoberie 20% baterie (pocuvam ale aj hudbu cez telefon plus mam este aj hrudny pas cez bluetooth, takze ide aj bluetooth), displej je vypnuty cely cas.
29.08.2013 - 21:38:11
00
666biker Iba zopár poznámok:

- Mobil s tlakovým snímačom nemám, takže neviem aké sú tam možnosti kalibrácie barometrického výškomera. Mám ho však v Oregone 450. Tam sa mi neosvedčila tzv. automatická kalibrácia podľa údaju z GPS. Kalibrujem si vždy pred výjazdom, nastavím si známu domácu výšku. V Locuse môžeš mať off-line výškové SRTM dáta - nie je problém potom vedieť "domácu" výšku hocikde. Výškový záznam trasy z barometrického výškomera je oveľa, oveľa lepší ako z GPS (ak medzitým neprejde nejaký front). Veľmi dobrý výškový záznam (na úrovni barometrického) sa dá získať dodatočne doplnením výškových SRTM dát po ukončení trasy priamo v Locuse.

- Čo sa týka nastúpaných metrov, nikto ti nepovie na meter presne, koľko si nastúpal. Každý to môže počítať inak. Používajú sa rôzne algoritmy (filtre). Extrémny príklad je, keď ideš po totálnej rovine a barometrický výškomer ti kmitá 1 m okolo jednej stabilnej výšky. Keď ti to kmitne 200-krát, nastúpal si po totálnej rovine 200 metrov. Takže nejaký algoritmus musí byť.
pri klasickom merani nadm. vysky len cez GPS je normalne, ze tie odchylky su vcelku dost velke co sa tyka nastupanych metrov..ale som myslel ze pri pouziti mobilu s barometrom to bude trochu viac presnejsie..pri 35km MTB mi to napocita cca o 150m menej..bez barometru to bolo zase o cca 750m viac :D ako by mala byt skutocnost.

Aká by mala byť skutočnosť sa nedá presne povedať. Môže byť taká, aj onaká. Podľa použitého algoritmu.

- Výšky uvedené na turistických rozcestníkoch - podľa nich nekalibruj, sú to často až bludy.

Na záver by som ešte raz spomenul, že dodatočným pridaním výškových SRTM dát v Locuse dostaneme relatívne veľmi presný priebeh výšky, a teda aj z neho napočítaná celková nastúpaná výška bude relatívne dobrý údaj.
30.08.2013 - 08:57:22
00
dakujem za komplexnu odpoved :) ..taka malickost, kde viem ziskat SRTM data pre kosicky kraj, alebo sa to taha nejak globalne pre stat, euoropu...?
30.08.2013 - 09:02:33
00
Citát z témy o Locuse,str. 3:
LOCUS PODPORUJE AJ OFF-LINE VÝŠKOVÉ DÁTA vo formáte HGT.

Stačí ich iba uložiť do priečinka ... /locus/data/srtm/

HGT súbory si môžete stiahnuť napr. odtiaľ: http://dds.cr.usgs.gov/srtm/version2_1/SRTM3/
Jeden HGT súbor je pre územie jedného štvorcového zemepisného stupňa. Súbor s názvom "N48E018.hgt" je pre štvorec s ľavým dolným rohom daným súradnicami 48° severnej šírky a 18° východnej dĺžky.

... takže teraz nie je problém aj bez internetového pripojenia vidieť na mape nadmorskú výšku hociktorého bodu, alebo vidieť výškový profil akurát vyklikanej trasy.


Len narýchlo ďalšie z Googlu:
http://www.viewfinderpanoramas.org/dem3.html
http://www.viewfinderpanoramas.org/Coverage%20map%20viewfinderpanoramas_org3.htm
http://srtm.csi.cgiar.org/SELECTION/inputCoord.asp
http://dds.cr.usgs.gov/srtm/version2_1/SRTM3/Eurasia/

Ja si ich sťahujem napríklad aj priamo cez OziExplorer. Autor Locusu písal, že plánuje možnosť sťahovania aj cez Locus v rámci menu "Obchod" zadarmo.
30.08.2013 - 09:51:28
00
Vyskove data sa do Locusu uz stahuju, ak das vyplnit nadmorske vysky na profile, tak sa opyta, ci smie stahovat a ulozit offline hgt data. Predpokladam, ze taha iba udaje potrebne pre dany track.
30.08.2013 - 10:36:11
00
Áno, je to tak.
30.08.2013 - 10:45:44
00
Možno sa niekomu bude hodiť. Automatická synchronizácia gpx údajov z sport trakcerov Garmin, Endomondo, RunKeeper, Strava. Teda napr. na to, aby ste nemuseli gpx údaje z garminu do endomonda exportovat ručne. http://megatron.sk/tapiriik-automaticka-synchronizacia-sport-trakcerov-endomondo-garmin-strava-runkeeper/

Teoreticky by to mohlo vedieť synchronizovať všetky gpx, čo nahádžete do dropboxu z akejkoľvek inej stránky, ale to som neskúšal.
05.09.2013 - 14:46:12
00
keyboard_arrow_up