Ten súbor GPX si prenesieš z telefónu na HDD počítača. Existuje plno programov, v ktorých sa to dá prezrieť (OziExplorer, OKMap, Google Earth). Tiež je plno on-line možností, tu odporúčam Cykloserver.
03.05.2012 - 09:23:00
00
... keď si dám "načítať Offline Mapy" a vyberiem si mapu, tak mi to zobrazí len jeden "štvorec". proste vytvoril som si štyri atlasy, a potrebujem ich dať dokopy aby to program bral ako jednu mapu a nie ako štyri. Dá sa to? :)


Ak správne chápem: Vytvoril si si 4 na seba naväzujúce mapy pre OruxMaps a chceš aby ich OruxMaps považoval za jednu mapu a aby sa v menu objavovala pod jedným názvom.

Ako a či je to nejako riešené v OruxMaps neviem, pretože ho nepoužívam. Používam Locus, tam sa to dá riešiť. V Locuse sa to robí tak, že priamo v priečinku, kde sú umiestnené mapy si vytvoríš priečinok s názvom, pod ktorým chceš mapy v Locuse vidieť. Potom stačí jednotlivé čiastkové mapy presunúť do toho priečinka a budú zobrazované pod jedným názvom.

Môžeš vyskúšať, či aj v OruxMaps to nefunguje podobne, alebo ti poradí niekto, kto Orux používa.
02.06.2012 - 11:59:14
00
Nefunguje to tak, nevadí :) už som to vyriešil tak že som si vypol Mriežku (Gird) a označil som si len to čo som potreboval. ajtak ďakujem laco :)
03.06.2012 - 12:20:49
00
NAzdar chcem sa spytať! Chodim na vyjazdy a mam na to aplikaciu SportTracker! :) a strašne to žere baterku aspoň podľa mňa tak sa pytam či nepoznate niečo podobne tomuto čo bude šetriť baterku! dik
04.09.2012 - 20:53:09
00
Branko, to, čo sa tebe javí že "žere", druhému to tak prísť nemusí. Treba preto doplňujúce informácie. Telefón? Koľko ti tá aplikácia vydrží bežať. Ako to používaš? Máš "furt" podsvietený displej? Aká je v tom telefóne stará baterka? Prečo práve táto aplikácia? Môže byť aj iná?

Mne taký Locus na Samsung Galaxy S2 vydrží bežať cca 8 hod. pri vypnutom displeji a zaznamenávaní trasy. Sem-tam sa naň samozrejme pozriem.
04.09.2012 - 21:02:57
00
Mam Orange San Francisco II :) A mobil ma približene mesiac a pol! Použivam ju väčšinou na horsku cyklistiku! Tiež vypinam displej, tiež sa na ňho sem tam pozriem! Minule sme išli 40+- km na Zbojnicky hrad z Bystreho a bateria sa mi tam vypla čiže naspäť sa mi nik nemohol dovloať ani som ju nomohol zapnuť ked bol mobil vypnutý! :/
04.09.2012 - 21:12:55
00
SportTracker,
nokia 5230, plna baterka, zaznamenava do 8 hodin
nokia E52, plna baterka, po 9 hodinach zaznamu je prec jedna palicka z piatich z baterky...ta da 24h ako nic
04.09.2012 - 21:45:20
00
Branko22: môžeš skúsiť, ako to robím ja. Keď som na biku, vypnem rádiá (letový mód) a nechám pustené len GPS, v tomto móde vydrží San Francisco (mám verziu 1, ale možno u II to bude podobne) kľudne aj týždeň. Samozrejme, pri používaní aplikácií sa čas výdrže skráti, ale keď som minule použil Sports Tracker na trasovanie asi 5 hodinovej jazdy, baterka zostala tak na 70%. Samozrejme sa Ti takto nikto nedovolá, čo sa ale na biku dá považovať za výhodu. Väčšina operátorov aj tak posiela po pripojení do siete avízo o zmeškaných hovoroch, takže nie je problém zavolať späť, keď si už napr. človek po jazde vychutnáva zaslúženú tekutú odmenu. :)
05.09.2012 - 06:57:53
00
Okej dik! Oskusam to ked pojdem nabuduce na nejaky vyjazd! :-) ;-)
05.09.2012 - 07:05:43
00
Nazdar Branko! Tiež používam Sports tracker! Pred výjazdom ho zapnem aby chytil GPS a nechám ho bežať na pozadí! telefon mám v ruksaku a ked potrebujem pozrieť mapu alebo čokoľvek, tak si jednoducho aplikáciu otvorím! mam Nokiu E72 a za 5 hodím nejde ani o paličku!
06.09.2012 - 20:47:58
00
Dnes som zistil, že keď sa človeku už po 30km nechce, stačí vydržať ďalších 100 a ono sa to spraví. :) Inak patria endorfíny medzi doping? ;) Ale nie o tom som chcel.

Keďže to bola dnes dlhšia jazda, skúsil som porovnať dve Android aplikácie na zaznamenávanie trasy s reálnou GPS. Telefón bol Orange San Francisco (AKA ZTE Blade), navigácia Garmin Edge 305. Garmin bol na riaditkách, telefón v baťohu. Výsledok je nasledovný:

1. vyzerá, že San Francisco (ďalej SF) má veľmi dobrý GPS prijímač. Na satelity sa chytil rýchlejšie ako Garmin, záleží skôr na aplikácii, ako ho dokáže využiť. SportsTracker nameral 138km, Garmin 136 a niečo a Locus 128. Keďže Garmin (ako som si overil, keď som ešte paralelne vozil klasický cyklopočítač) obyčajne zaznamená o nejaké to % menej, je celkom dobre možné, že SportsTracker bol z nich najpresnejší.

2. SportsTracker (už) klasicky spadol, našťastie až po odoslaní dát. To mi asi na ňom vadí najviac. Inak som ho nechal zapnutý počas celej doby s nastavením, aby nezaznamenával pri pohybe rýchlosťou nižšou ako 2km/h. Rovnako bol nastavený aj Garmin.

3. ako je vidieť na obrázkoch, Locus by asi potreboval lepšie nastaviť parametre záznamu. Skúsim sa s tým ešte pohrať, hlavne asi vypnúť "záznam iba pri pohybe".

4. celkom by ma zaujímalo, ako sú na tom s kvalitou GPS iné telefóny, hlavne teda Sony Ericsson Xperia Ray, ktorý mám vo výhľade (hlavne kvôli ANT+ kompatibilite a lepšiemu(?) foťáku). :)

Záznam z Garmina je tu.

Prílohy:

Komentár súboru: SportsTracker je možno najbližšie pravde
SportsTracker.jpg
SportsTracker.jpg 276.64 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: zjazd dole kopcom, takže GPS (aplikácia) sa musí snažiť
SportsTracker-detail.jpg
SportsTracker-detail.jpg 142.66 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Locus má najlepšie mapy
Locus.jpg
Locus.jpg 410.46 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: ale tentokrát sa nezadarilo
Locus-detail.jpg
Locus-detail.jpg 365.78 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: asi to chce iné parametre
Locus-nastavenia.jpg
Locus-nastavenia.jpg 181.45 KiB thumb_up0thumb_down

16.09.2012 - 17:46:01
00
Nastav si to tak, ako je na obrázku v prílohe a bude ti to presne kopírovať cestu na mape ako to robí mne. Keď zadáš podmienku presnosti 20 m, potom je jasné, že tých trackpointov ti vykreslí málo a ich spojnica vyzerá tak ako vyzerá.

Prílohy:

1.jpg
1.jpg 77.04 KiB thumb_up0thumb_down

16.09.2012 - 20:36:03
00
vďaka, uložené do profilu "Laco" :)
Príležitostne vyskúšam a poreferujem.

Inak presnosť 20m mi prišla byť v otvorenom teréne ok, Garmin bežne hlási 3 až 5m. Ukladať body s nižšou sa mi zdalo zbytočné. Teraz ma ešte napadlo, že v Locuse mám (kdesi) nastavený fix na satelity raz za minútu, takže či to nebolo aj tým...
16.09.2012 - 20:49:36
00
Tie údaje o presnosti, ktoré "hlásia" rôzne aplikácie alebo navigačné prístroje netreba brať vážne. Sú to bludy, každý to počíta inak a hlavne aby to dobre vyzeralo. Problematika presnosti GPS je dosť zložitá.

GPS auto-off v Locuse radšej nepoužívaj. To "GPS" zase až tak významne veľa nežerie.
16.09.2012 - 21:10:45
00
Su Lacove parametre vhodne na bike? Intervaly (m) a (s) sa mi zdaju byt dost vysoke, nebude to potom nepresne? Default je tusim 25m a 5s.
19.09.2012 - 08:03:06
00
keyboard_arrow_up