Ahoj, vsetko bude zalezat od roboty, ale mozno by som sa pridal v piatok (Ziarska chata je pohodicka), mozno nedela, sobota nie som si isty, lebo tvoj plan na stefanikovu, dumbier - myslim, ze uz nie je vhodne pocasie, teraz ist tam hore nemyslis? skor mozno od horarne - sedlo Javorovie - sedlo pod Kupelom a po zelenej az do Jana, ale vobec neviem, v akom stave to momentalne je a ci to je v pohode prejazdne, uz davno som tam nebol....
28.11.2014 - 20:43:04
00
zo svidovskeho sedla do maluzinej je to nezazivne, pretoze je tam vela asfaltu uz :(
28.11.2014 - 20:45:24
00
Quido: diky. Ja som tu stefanicku chcel len preto ze chata s teplom a pivom mi pride ako fajn ciel..... ten okruh co si ty naxnacil zaberie cca kolko hodin da sa spravit do tmy?
Mondzo: Ja sa prisposobim.aj ta pockam pripadne v ten piatok...a sobota je free....ved ja som to len tak z tepla domova na mapu zakreslil a realita moze byt ina...vravim, nepoznam preto privitam skusenych spolocnikov.
28.11.2014 - 20:51:45
00
Ide len o to ze vychodzi bod budem mat ten Jan. Ale to snad nemusi byt problem.
28.11.2014 - 20:53:50
00
michalpetruska to je na cely den, isiel som naspat do Jana popri nadrzi cierny vah, je to tak 80 km, v lete to bolo na hranici sialenstva, teraz v zime je to samozrejme nerealne, nebud tolko vonku a kazde 2 hodky by to chcelo miesto kde sa zohrejes... volil by som na tvojom mieste cyklotrasy ak to nepoznas, pretoze bude sneh a inak budes viac tlacit/nosit ako bajkovat
28.11.2014 - 21:31:11
00
To Mondzo: paci sa mi ten okruh co si nacrtol javorie - krakova hola - kupel - Jan. Skoda len ze niet nejakej chaty/krcmi po ceste ...alebo nebodaj je? Ale sobotna trasa je zda sa jasna...dik.
29.11.2014 - 14:18:49
00
nie, chata, ani kde sa skryt, zohriat bohuzial tam nenajdes, ja som to isiel niekedy pred 3-4 roky dozadu, ale len od Sedla pod kupelom do Jana a na par usekov to bolo celkom fajn :)
29.11.2014 - 16:22:21
00
Caute, byvam v LM minimalne jeden vikend v mesici, tak by me zajimalo, jestli tam jsou nejake AM/EN zajimavosti, nemusi by nejak velke, i na male skalce se da chvili zabavit :) Pripadne tipy na nejake traily.
Nejlepsi by bylo kdyby se chtel nekdo domluvit na nejakou vyjizdku, a ukazal mi zdejsi zajimavosti.
10.03.2015 - 15:06:27
00
Čauko vie niekto poradiť ako je to s cyklotrasou na vodnú nádrž Čierny Váh - Horná. O trase Kráľová Lehota - Svarín viem ale ako je to s cestou z Východnej ? Má niekto skúsenosť s touto trasou ? Kto môže poskytnúť GPS údaje trasy ...aby som sa vytrtošil :) nebránim sa ani spoločnému výjazdu idem z Popradu.
19.07.2015 - 18:30:01
00
Zdar. Z Vychodnej od zeleznicnej stanice ide taka lesna cesta cyklocesta popri kolajniciach a pri horarni cierna dolina treba ist hore a odputat sa od zeleznice. Asi 200 metrov pred nadrzou sa to napoji na asfaltku.
19.07.2015 - 19:12:05
00
Vďaka akurát som si to pozrel na mape.... označil som trasu správne? - https://www.dropbox.com/s/fzmdobp49a4l7lo/hhg74h.jpg?dl=0
20.07.2015 - 12:52:43
01
Vidim tam len zaciatok a odbocku na tu ciernu dolinu, ten je spravny, a potom uz nie je kde bludit, len stale do kopca.... neviem preco v tom dropboxe mi neslo mapku posunut ani zmensit nahlad na menej ako 95 percent.... ak sa dobre pamatam je to tak na hodinku aj nejake drobne od tej zeleznicnej stanice Vychodna. potom vratit sa da po asfalte paradnym zjazdom az do Svarina a pred kralovou lehotou odbocit do prava k sutoku Bieleho a Cierneho Vahu okolo takej chaty hore kopcom a napojis sa na tu cesticku popri zeleznici ....
20.07.2015 - 13:35:11
00
To je screenshot mapy preto ti to nejde posúvať :) ale ďakujem za info zajtra ak nebude moc fúkať pôjdem skúsiť snáď sa nestratím :D
20.07.2015 - 14:37:36
00
Vďaka akurát som si to pozrel na mape.... označil som trasu správne? - https://www.dropbox.com/s/fzmdobp49a4l7lo/hhg74h.jpg?dl=0


Áno je to správne. Popri rybníkoch, potom popod železnicu cez podchod a hneď za ním doprava (*). Mala by tam byť horáreň alebo nejaký dom lesnej správy a rampa. No a potom už len pokračovať v trase ktorú si vyznačil.

(*) - smerom doľava sa dá dostať tiež na hornú nádrž ( len na tú asfaltku, ktorá smeruje na vrchnú nádrž, sa napojíš o niečo vyššie než keď pôjdeš tou trasou ktorú si vyznačil a ktorou sa chystáš ).
20.07.2015 - 20:21:07
00
Tak som sa dnes vybral k hornej nádrži. Počasie na 1 až na ten hnusný vietor :/ vždy si sledujem smer a silu vetra cez meteopress ale z nejakého dôvodu im stránka zamrzla pri aktuálnych údajov. U nás v Poprade bolo takmer bezvetrie ale akonáhle som sa dostal za Svit tak až do Východnej fúkal protivietor... dosť blbé 40km šliapať ako do kopca :) Prežiť sa to dalo ale musel som si upraviť tempo aby som aj domov prišiel v stave nezauzlených nôh. :D
Vo Východnej som sa spustil dole k žel.stanici ( tomu čo tam vykydal tu kopu hnoja čo sa šíri celou dolinou by som povedal svoje ) a pri jazierkach som zatočil doprava až k tej horárni či čo to je. Cesta bola ukážkovo označená značkami takže nakoniec žiaden problém tam trafiť. Mám obuté cestné plášte našťastie dosť tvrdé a hrubé čo dosť pomohlo nakoľko stredná časť tej offroad cesty boli ostré kamienky dosť veľké. Pri spojovačke na asfaltku k jazeru to už bola brnkačka. PS. tento rok štípu ovady jak svine normálne z toho nemôžem :( tento rok už mám snáď 20 štípancov no hrúúza. Hore bolo prekrásne naozaj pôsobivé výhľady trochu som sa občerstvil/pofotil išiel som sa k vode opláchnuť a pekne naspäť. Ten zjazd to je šupa tak širokú cestu som nečakal je to bezpečné a kvalita asfaltu je OK. Naspäť som sa presúval presne rovnakou trasou bolo pekne teplo takže 2x0,7L bidony už kričali že potrebujú doplniť tak som im dal napiť a dotankoval som pri jazierkach :D čurkala tam voda ktorá sa javila ako pitná však zajtra sa to ukáže :D na ceste do Popradu už pekne fúkal vietor do chrbta takže všetko dopadlo dobre 100km / 2035m nastúpane / 5h10min aj zo zástavkou vo Východnej kde sa koná folklór a vo Važci na nemeckom cintoríne.
21.07.2015 - 17:25:14
01
keyboard_arrow_up