NÁVOD: pri sťahovaní MOBAC sa nám stiahne ajnávod pdf: Návod - Mobile Atlas Creator CS Plus

a v návode je bod 11 a tam je iné nastavenie....


Lenže to nie je návod pre Locus ale pre niečo iné (je to tam napísané). O Locuse tam nie je žiadna zmienka.

Všetko zle. Všetko odinštaluj a vymaž. A namiesto dva roky starej verzie (vtedy ani Locus nebol) si nainštaluj hociktorú z prvých dvoch z prvého príspevku témy o MOBACU. Je pri nich veľkými písmenami a s výkričníkom napísané, že "FUNKČNÉ!".

Inak, niežeby tá verzia, ktorú si si nainštaloval bola úplne nefunkčná, ale mapy napr. z Cykloatlasu by si si ňou nevyrobil.
25.07.2012 - 12:55:57
00
Ďakujem moc, stiahol som niečo iné. Aj somsi vytvoril s tou prvou verziou .png mapu, ktorú som si mohol aj pozrieť. Ale keď som si s touto aktuálnou verziou, čo si mi poradil, vytvoril mapu .sqlitedb, tak tú si nemôžem prezrieť v PC (myslím si).
Ešte to otestujem a napíšem.
25.07.2012 - 14:33:27
00
V PC si sqlitedb mapu nepozrieš, jedine v telefóne v Locuse. Takú istú mapu si však môžeš vyrobiť vo formáte OziExplorera (PNG plus MAP) a tú si môžeš prezerať (a nielen to) v OziExploreri, alebo vo free programe OKMap.
25.07.2012 - 14:45:13
00
Ok, dám si mapy do telefónu a napíšem vám, či budem vidieť výsledok, či som to zvládol. Ale ešte by som mal: podľa čoho volíme mapový zdroj? Možnoo ničom otázka, ale reku spýtam sa. Je to podľatoho, čo potrebujeme? Keď pôjdem do lesa, tak zvolím .Slovakia Topo TZT + LC + relief...... keď mesto tak iný zdroj? Odpovedal som si správne?


Ešte by som mal: Dole pod settings je map source tile store coverage a je tam možnosť nejakého výberu (Vrstvy a Zoom), potom je tam show coverage alebo hide coverage. Na čo to slúži?
25.07.2012 - 15:17:34
00
Na prvú otázku si si odpovedal veľmi správne, teda, že mapový zdroj si volíme podľa toho, čo potrebujeme.

"Map source tile store coverage" ti umožňuje vidieť to, ktoré kachličky už máš pre ten-ktorý zoom stiahnuté. Jednoducho skúšaj a uvidíš. To "skúšaj a uvidíš" platí všeobecne. Ale toto už nepatrí do témy Locus, ale do témy o MOBACU.
25.07.2012 - 15:26:08
00
Takže, dopadlo to dobre. Vytvoril som si 2 mapy a pekne mi ich Locus načítal. Len pre info - ak by som nebol príliš náročný, vystačil by som si v lese aj so slovakia.osm - vektorovkou. Ale les som videl len ako zelenú časť mapy - zelený flak a to bolo všetko. Teraz pekne vidím názvy kopcov, vrstevnice...atď - paráda - super návody ste dali sem.

1. Ešte snáď by mazaujímalo: Ako zistím, ktoré mapy vytvorené pomocou MOBAC sú pre LOCUS, ak budem zakaždým meniť mapové zdroje? Viem, že by som mohol vytvoriť 20 máp s rôznymi mapovými zdrojmi a vyskúšal by som, či ich LOCUS načíta. Ale - je to niekde dané?

2. Vytvoril som si 2 mapy, jednu s 5 stupňovou mriežkou a jednu s dvojstupňovou mriežkou. Ale kde sa v Locuse nastavuje zobrazovanie mriežky? Na mierku som prišiel - tú som si nastavil...
25.07.2012 - 21:04:02
00
Ešte som si všimol zaujímavú vec: Keď prezerám vektorovku slovakia.osm v offline mode, viem zoomovať aj do mierky 10m, kdežto pri tej svoje vytvorenej pomocou MOBAC, viem zoomovať max do 200m. Nemalo by to byť skôr naopak? Prosím, toto ma fakt zaujíma, ide o to, či som si vôbec vytvoril užitočnú mapu (resp. do budúcna,ako mám tvoriť)...
25.07.2012 - 21:28:37
00
Transparentná rastrová vrstva lesných ciest NLC pre Locus.


DOWNLOAD: http://lacop.gpsteam.eu/rastre/Lesne cesty Locus raster/Lesne_cesty_SK_rastrova_vrstva_LOCUS.zip

Rozbaliť do priečinka k ostatným rastrovým offline mapám. V archíve je pribalený textový súbor s licenčnými podmienkami. Vrstva je pre celé územie Slovenska a je viditeľná pre zoomy 14 a 15.

Použitie cez Menu --- Funkcie --- Prekrývania mapy.

Odporúčam pridať tlačidlo na bočnú lištu.

Prílohy:

Screenshot_2012-07-26-14-43-17.png
Screenshot_2012-07-26-14-43-17.png 191.56 KiB thumb_up0thumb_down

26.07.2012 - 15:04:01
00
Ešte som si všimol zaujímavú vec: Keď prezerám vektorovku slovakia.osm v offline mode, viem zoomovať aj do mierky 10m, kdežto pri tej svoje vytvorenej pomocou MOBAC, viem zoomovať max do 200m. Nemalo by to byť skôr naopak? Prosím, toto ma fakt zaujíma, ide o to, či som si vôbec vytvoril užitočnú mapu (resp. do budúcna,ako mám tvoriť)...

je to normálne - výhody bitmapových máp nie sú v rozlíšení, ale v tieňovaní a pod. - alebo inak povedané - lepšie vyzerajú. Vektorová mapa sa dá (z princípu) prepočítať na ľubovoľné rozlíšenie, bitmapové sú dostupné len v niekoľkých úrovniach, pričom najpodrobnejšie bývajú práve tých 200-400m/dielik (čo je ekvivalent mierok 1:25000 a 1:40000 u tlačených máp)
26.07.2012 - 15:50:16
00
Vidím to tak, že Black Berry budem musieť vymeniť za android. Iba ak by bolo niečo obdobné aj na BB. Laco nevieš prosímťa o niečom?
26.07.2012 - 16:15:11
00
Ďakujem všetkým, ktorí mi boli ochotní reagovať na moje otázky. Pre mňa mi tieto informácie plne postačujú... Budem sa snažiť naštudovať fórum viac, aby som mal čo najmenej otázok a určite nájdem ešte viac "vychytávok" pre Locus.

Ehm.....Laco napísal ohľadom prekrytia máp:

"Použitie cez Menu --- Funkcie --- Prekrývania mapy."

Len ja voľbu prekrývania mapy nevidím - mám Locus pro - dal som menu - funkcie - - a je tam všetko možné , len prekrytie mapy nie ...
26.07.2012 - 17:03:55
00
Vidím to tak, že Black Berry budem musieť vymeniť za android. Iba ak by bolo niečo obdobné aj na BB. Laco nevieš prosímťa o niečom?

práveže ani na iPhone nie je nič aspoň z polovice tak dobré ako Locus - pre priaznivcov navigácií je proste Locus Pro "killer app"
26.07.2012 - 17:09:47
00
@frtes:
Menu....Funkcie......Prekrývania mapy - určite to tam je, v Locus Pro.

V Mobacu sa grid nastavuje iba pre lepšiu orientáciu, neobjaví sa na rastrovom obrázku mapy. Ani v Locuse nie je nič také ako vnútený grid nad obrázkom mapy.

Všetky mapy vo formáte RMaps Locus zobrazí, je úplne jedno z akého mapového zdroja boli vyrobené.
26.07.2012 - 19:11:21
00
[quote=""]@frtes:
Menu....Funkcie......Prekrývania mapy - určite to tam je, v Locus Pro.

Ja mám v menu funkcie:
Hľadaj, Záznam stopy, Parkovanie, .....Nástroje: (stále vo funkciách) a tu je: Pridať nové tlačidlo, Pridať nový bod.... až po Zamknúť obrazovku.... :(
26.07.2012 - 21:50:41
00
Teraz som na pochybách, či sa bavíme o tom istom programe. Akú máš vlastne verziu? (Menu----Locus----O aplikácii)

Prílohy:

Screenshot_2012-07-26-22-11-33.png
Screenshot_2012-07-26-22-11-33.png 177.6 KiB thumb_up0thumb_down

26.07.2012 - 22:16:16
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Cyklopočítače a GPS / GPS prístroje)
keyboard_arrow_up