Thx. ALe furr bez uspechu. Locus mam nainstalovany (samozrejme najnovsiu verziu) ale priecinok nikde. skusal som aj cez ten total commander. Nepomohol by factory reset a opatovme nainstalovanie locusu??? Diky. :(
23.09.2012 - 09:46:40
00
Factory reset, to hádam nie. A stačí na to aj normálny vstavaný androidovský prehliadač súborov, to nie je žiaden skrytý priečinok.

Hľadaj niečo také ako priečinok "external_sd" a pod ním by mal byť "Locus".

U Samsung Galaxy S2 je cesta .../sdcard/external_sd/Locus

Locus sa vždy inštaluje na externú SD kartu. Pokiaľ v telefóne nie je externá SD karta, v jeho vnútornej pamäti si vytvorí jej náhradu a pomenuje ju "external_SD". Aspoň u Samsung Galaxy S2 je to tak.

Ten prídavok on-line máp z prvého príspevku už nefunguje ako má, medzitým sa veľa zmenilo, napr. Shocart zmenil prístup k dlaždiciam mapy. Nájdi si radšej v Google Play "Locus Addon Map Tweak".
23.09.2012 - 10:43:34
00
Super. slo mi len o tie lesne cesty, ale mas pravdu, nefunguje to uz.

Zhodou okolnosi mam tiez SII. nikdy ma nenapadlo, ze by to mohlo byt v tom priecinku external sd, aj ked som ho tam videl.

Mat tweak mam stiahnute. Skusim pist na to ze ako to funguje.

V niektorom prispevku som tu cital, ze na stranke locusu je odkaz na free verziu bez reklam. na tu stranku som sa dostal, ale te odkaz som. nenasielnvite ci je tam este?

Vdaka za odpovede za odpovede a cas. ;)
23.09.2012 - 11:14:12
00
Locus Addon Map Tweak staší iba spustiť a zavrieť. Týmto ti pridá priečinok "custom" do .../sdcard/external_sd/Locus/mapsOnline/custom. V ňom sa nachádza súbor "providers.xml", ktorý map tweak pridal. Nemá však celkom správne definované satelitné mapy od Googlu. Nad Košicami chýbajú vyššie zoomy. Na väčšine Slovenska to je však O.K. Môžeš si ho však vymeniť za opravený, ktorý dávam do prílohy.

Ak chceš lesné cesty, tak jedine si vyrobiť offline mapu pomocou MOBACu. Alebo, ak máš Locus Pro, môžeš použiť offline rastrovú vrstvu lesných ciest pre celé Slovensko, ktorú som tu zverejnil vyššie v téme. Možno bude aj vektorová vrstva lesných ciest. Treba vydržať.

Inak, odporúčam kúpiť Pro verziu, jej autor si našu podporu zaslúži. Za tých pár € to stojí aj keď sa už po fórach objavili cracknuté verzie aj pre nerootnuté telefóny.
23.09.2012 - 11:28:45
00
Ked raz som uz mal cracknutu verziu locusu pro, ale reklama sa nedla vipnut. pisalu, ze si mam kupit full verziu v markete. siel som do marketu, ale to bolo pri full verzii napisane len ze ju uz mam nainstalovanu, a ze ju mozem len uploadnut alebo odinstalovat. vies co myslim... takze sa bojim, ze ak zaplatim a aj tak to nepojde tak jak ma..
23.09.2012 - 11:45:21
00
Akurat som skusil pridat velku mapu co som robil pred Oruxmaps vo formate sqlite do Locusu (je to DolomitiGarda a mapa ma 1.5GB) a veru, Locus ma s nou problemy, skroluje to skutocne biedne, v tomto ohlade je Oruxmaps lepsi.
23.09.2012 - 12:28:12
00
Ked raz som uz mal cracknutu verziu locusu pro, ale reklama sa nedla vipnut. pisalu, ze si mam kupit full verziu v markete.

vidíš, mal si si kúpiť normálnu verziu rovno. Locus by stál aj za 20€, tieto ešte za tých 5, čo sa predáva. Aj keď, pravda, mňa stál 100, lebo som kvôli nemu musel kúpiť telefón. :)

laco: neviem, čo myslíš pod normálnym androidovským prehliadačom súborov, lebo aspoň v 2.3.5 som žiadny nenašiel. Nie je to len nejaká nadstavba od Samsungu?
23.09.2012 - 13:12:56
00
Navyse autor Oruxmaps pracuje na podpore Garminovskych vektorovych map, sice free map, ale vsak aj SlovakiaTOpo sa da prerobit na free :-)
Skusal som to uz ale este to nezobrazuje moc dobre. Snad to bude v buducnosti lepsie.
23.09.2012 - 13:27:55
00
Bude to asi sucsast touchwiz od samsumgu. ale myslel som si, ze to bude sucast kazdejo androidovej nadstavby.
23.09.2012 - 13:29:39
00
Každý operačný systém má nejaký vlastný (natívny) prieskumník súborov. Tak ako aj OS Windows má svoj Windows Explorer, tak aj Android v každej verzii má svojho natívneho prieskumníka. U teba sa volá "Moje súbory" a nie je to nadstavba, ale súčasť OS.

Myslím si, že keď odinštaluješ Locus a vymažeš všetky dáta, mal by si ho vedieť oficiálne kúpiť.
23.09.2012 - 18:01:16
00
ver (alebo never :)) tomu, že nie je. Ale môže byť súčasťou nejakého bastardroidu (môj súkromný názov pre Android modifikovaný výrobcami telefónov), to nevylučujem.
23.09.2012 - 18:12:24
00
Neverím.
23.09.2012 - 18:24:08
00
laco: Ta kukni dakedy v obchode napr. na Galaxy Nexus (jeden z mála Samsungov s normálnym Androidom) a keď ho tam nájdeš, máš u mňa pivo.

coolbiker: keby to náhodou nešlo cez Google Play (čo by po vymazaní aplikácie ísť malo), druhý kanál pre distribúciu Locusu je AndroidPIT. A dá sa platiť aj cez PayPal.
23.09.2012 - 19:03:00
00
O.K., pomaly už začínam veriť.

Akurat som skusil pridat velku mapu co som robil pred Oruxmaps vo formate sqlite do Locusu (je to DolomitiGarda a mapa ma 1.5GB) a veru, Locus ma s nou problemy, skroluje to skutocne biedne, v tomto ohlade je Oruxmaps lepsi.


Súhlasím, že OruxMaps pracuje s mapami vytvorenými vo formáte pre OruxMaps lepšie ako Locus. Však by to bola aj hanba, keby to tak nebolo. Otázka je: Ako pracuje OruxMaps s mapami vytvorenými vo formáte pre Locus?

Navyse autor Oruxmaps pracuje na podpore Garminovskych vektorovych map, sice free map, ale vsak aj SlovakiaTOpo sa da prerobit na free :-)
Skusal som to uz ale este to nezobrazuje moc dobre. Snad to bude v buducnosti lepsie.


Nevyskúšaš transparentnú vrstvu lesných ciest pre Garmin? Myslím túto: gps-navigacia-mapy/nove-nadstavbove-transparentne-vrstvy-pre-navigacie-garmin-t25441.html?view=unread#unread Zaujímalo by ma, ako to vyzerá.

Za zobrazovanie garminovskej mapy (hrúbka čiary, farby a pod.) je zodpovedný tzv. TYP súbor. Ten sa dá ľahko editovať. Vie Orux pracovať s TYP súbormi?
23.09.2012 - 20:05:11
00
YUHUU konecne som sa to naucil. vyrobil som si v mobacu mapu (vola sa online atlas) ale je rovnaka ako SHOcard aj s vrstvou lesnych ciest. A funguje!! Dakujem spravcom tejto temy za trpeylivost a dobre rady. o_O
24.09.2012 - 17:25:41
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Cyklopočítače a GPS / GPS prístroje)
keyboard_arrow_up