Dear all,
I hope it is okay to write in English, thank you.
I am looking for an SASPlanet *.zmp-file for Switzerland maps. I already have the file for MOBAC (see attachment from another forum), but I like SASPlanet a bit better and it would be great to have Swiss maps in this tool, too.
Any help? Thank you!

Scot

Prílohy:

Suisse.bsh.zip [574 bajtov]

10.07.2015 - 13:35:19
00
chlapci pomoooc..... co robim zle.... mam jednu mapu MK robenu niekym inym a v Galileo Pro (v jablku) ju viem zmensovat az tak ze mam mierku 50m(asi sa vyjadrujem jak tatar ale verim ze chapete co myslim)....... a teraz si chcem urobim okolie DS a ked si ju v MObacu vyrobim, vsetkon je ok ale zmensit na menej jak 200m mi v telefone nejde.... kde robim chybu?
mapovy podklad by mal byt ten isty podla toho jak to vyzera.... zoom levels mam zaklinute vsetky

a este dotaz.... idem do Chorvatska a z ktoreho podkladu ziskam najlepsiu mapu okolia Crikvenice, Selce?


Naposledy upravil Tesak dňa 17.07.2015 - 14:37:54, celkovo upravené 1 krát.

17.07.2015 - 14:06:32
00
Vie mi niekto pomoct? Potreboval by som dat do mobacu geologicku mapu http://mapserver.geology.sk/gm50js/
Dik
17.07.2015 - 14:31:20
00
Dear all,
I hope it is okay to write in English, thank you.
I am looking for an SASPlanet *.zmp-file for Switzerland maps. I already have the file for MOBAC (see attachment from another forum), but I like SASPlanet a bit better and it would be great to have Swiss maps in this tool, too.
Any help? Thank you!
Scot


SAS is great mainly because has Placemarks manager!!!

there it is. The new SAS.Planet.Nightly.150717.8851 will solve your problem
can read cache that downloads in Mobac

If you do not have in Mobac "ts-util.jar" Download attachment tsutil.rar and extract to MOBAC

1- Download Suisse map cache

2- in CMD use syntax
Kód:
java -jar n:\MOBAC\ts-util.jar extract "n:\MOBAC\tilestore\Suissefolder" O:\MobacSuisse


paths can customize by yourself

3- attachment UniversalMobac.zmp.rar extract to SAS.Planet.Nightly.150717.8851\Maps\sas.maps\

4- attachment SASmobaccache.jpg
Change UniversalMobac map settings - Cache and other

Prílohy:

tsutil.rar [16.62 KiB]

UniversalMobac.zmp.rar [1.68 KiB]

SASmobaccache.jpg
SASmobaccache.jpg 41.01 KiB thumb_up0thumb_down

20.07.2015 - 14:39:15
00
Po roku si opäť potrebujem dovyrábať mapy pomocou MOBAC-u. Zistil som, že niektoré mapové zdroje spred roka (napr. Alphamap), sú už neaktuálne - používal som verziu 1.9.16. Môžete mi poradiť, kde a ako upgradeovať mapové zdroje? Na úložisko Mega Limited sa neviem dostať (anonymne. Viac by mi to vyhovovalo na ulozto - nestačilo by upgradeovat len nejakú directory v už nainštalovanom MOBAC-e?)

Ešte jedna otázka: existujú dobré mapy Škandinávie, teda severných oblastí, ktoré map1 nepokrýva? Ďakujem vopred za pomoc, palik.
23.07.2015 - 13:42:20
00
Bývalé Alphamap je vlastne dnešné toto: http://beta.map1.eu/#zoom=14&lat=48.88219&lon=20.3914&layers=BT Takže, keď sa pozrieme na adresu, tak to už nie je alphamap ale betamap. Stiahni si MOBAC z prvého riadku tejto témy. Na MEGA sa nepotrebuješ registrovať, stiahneš to na tri kliky. Použi zdroj Map1.eu, je to to isté ako starý Alphamap. K upgrade iba nejakej directory v MOBACU - ak by sa to riešilo takto, nefungovali by v ňom nejaké iné zdroje.
23.07.2015 - 14:11:16
00
Laco, vďaka. Na MEGA je problém, že po tom druhom kliku sa objaví "Temporary error, retrying" a ďalej to nejde. Neviem, či je chyba u mňa typu starý systém/prehliadač, či login, alebo tam. Nejde to od rána. Vďaka za nový link na betamap. Sú to fakt úžasné mapy, len škoda, že chyby v zdrojoch spred roka nie sú opravené - vadila mi najmä oblasť Paríža smerom na juh. Ale asi s tým nič nenarobíme, písal som pred rokom aj autorovi map1.
23.07.2015 - 14:40:33
00
U mňa to funguje fakt na tri kliky. Vyskúšaj cez iný browser, alebo si nainštaluj MegaDownloader.
23.07.2015 - 14:52:30
00
Ano, už to mám.
24.07.2015 - 08:06:34
00
Seznam zpřístupnil letecké snímky Slovenska na webu Mapy.cz
Více na: http://e-svet.e15.cz/internet/seznam-zpristupnil-letecke-snimky-slovenska-na-webu-mapy-cz-1212125#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink
... alebo https://dennikn.sk/196754/nafotili-slovensko-z-lietadla-ich-mapy-vyzeraju-lepsie-ako-od-google/?ref=tit

Prílohy:

Výstřižek.JPG
Výstřižek.JPG 177.61 KiB thumb_up0thumb_down

25.07.2015 - 10:06:39
00
škoda že sú to dvojročné snímky. teda aspoň tie oblasti ktoré som kontroloval a poznám že došlo k zmene. keby sú minuloročné tak sa hneď na ne vrhnem
25.07.2015 - 11:15:38
00
Určite je to škoda, ale treba sa zmieriť s realitou. Kým nejaké lietadlá preletia na mnoho etáp nejakých 30000 km nad Slovenskom, aby ho odfotografovali, tak to určite niečo trvá. No a ešte treba tie dáta spracovať. Ale o tom píšu v tých článkoch. V každom prípade sú to oveľa aktuálnejšie letecké snímky ako má atlas.sk (mapy.sk). Takže nie je o čom. A ešte k tomu sú v úplne rovnakej kvalite nad celým územím Slovenska. To teraz porovnávam s Google satelitnými snímkami, kde je veľmi rôzna kvalita a dosť často je územie prekryté dokonca oblakmi.

Možno sa raz dočkáme, že budeme mať všetci k dispozícii povrch zemegule v reálnom čase. Ale kým to tak bude, musíme byť vďační za to, čo máme.
25.07.2015 - 21:08:35
00
tak po hlbšej kontrole (v dobrom čase to fotili, sú iné tiene) sa predsa len pustím do ťahania keď preorgranizujem SAS. atlas ma podľa všetkeho o rok staršie fotky od Seznamu aspoň tie miesta ktoré poznam.

ostáva nam iba vypustiť nad Slovensko MTB satelit a budeme ho sledovať online
26.07.2015 - 14:11:52
00
SAS is great mainly because has Placemarks manager!!!

there it is. The new SAS.Planet.Nightly.150717.8851 will solve your problem
can read cache that downloads in Mobac

If you do not have in Mobac "ts-util.jar" Download attachment tsutil.rar and extract to MOBAC

1- Download Suisse map cache

2- in CMD use syntax
Kód:
java -jar n:\MOBAC\ts-util.jar extract "n:\MOBAC\tilestore\Suissefolder" O:\MobacSuisse


paths can customize by yourself

3- attachment UniversalMobac.zmp.rar extract to SAS.Planet.Nightly.150717.8851\Maps\sas.maps\

4- attachment SASmobaccache.jpg
Change UniversalMobac map settings - Cache and other



Dear ManiacBiker

Thank you for your help and please excuse my late reply. I was enjoying my summer holidays.
Maybe I was not able to express correctly what I need. I do not want to use Mobac together with SASPlanet if this is not definitely needed. Instead, I would like to get or generate myself a file to directly use it with SASPlanet for downloading Swiss Maps. Any ideas about this?

Regards

Scot
04.08.2015 - 17:05:12
00
you started with MOBAC source
MOBAC will not use together with SAS
in MOBAC Download tiles
then copied to the SAS

!!! in SAS can do with it anything besides allows downloading !!!

It got such a problem in what it download
"You could be without cache" or "you can be with cache"
or wait ages for the ZMP source
04.08.2015 - 20:30:36
00
keyboard_arrow_up