Dik za radu. Je pravda, že predošlé mapy fungovali. Skúsim a dám vedieť.
07.04.2016 - 19:14:17
00
Pani dokaze nejaka verzia MOBACu stahovat mapy z googlemaps? Viem,ze to pred casom zakazali. Neverim,ze to nehackli opat,aby to fungovalo.
13.04.2016 - 15:39:34
00
... ono to nie je vec verzie MOBACu, ale mapového zdroja. Google furt mení adresy kachličiek. Aktuálny mapový zdroj dávam do prílohy. Ako na mapové zdroje pre Google si nájdeš vyhľadávaním v tejto téme. Už sme to veľakrát preberali, možno aj v téme o Locuse.

Kód:
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8" standalone="yes"?>
  <customMapSource>
     <name>xGoogle-Sat</name>
   <minZoom>3</minZoom>
        <maxZoom>19</maxZoom>
     <tileType>PNG</tileType>
     <tileUpdate>None</tileUpdate>
   <ignoreErrors>true</ignoreErrors>

     <url><![CDATA[http://khms0.google.com/kh/v=199&src=app&x={$x}&y={$y}&z={$z}]]></url>
   
   <backgroundColor>#000000</backgroundColor>
  </customMapSource>
13.04.2016 - 18:40:29
00
Co s tym mapovym zdrojom a ten file ma aky suvis?
13.04.2016 - 19:42:39
00
Extrahovať XML súbor mapového zdroja z RAR archívu do priečinka k ostatným mapovým zdrojom (mapsources).
13.04.2016 - 19:59:07
00
1.Mapu vkladám ako priečinok s dvoma súbormi xml. a db.
2 . Nenačíta sa nikdy.
3. Deje sa to aj v Oruxe aj v Locuse.
4. V MoBacu vytváram len jeden formát a to pre orux. Ešte dávnejšie som vytvoril mapu vo formate pre orux a išla mi pekne v oboch programoch. Chyba je niekde v MoBacu. Skúšal som to aj úplne s novým atlasom a nepomohlo.
1. Mapa je iba v jednom súbore?

2. Ten zoom 15 sa pre konkrétnu zemepisnú polohu na mape nenačíta vždy, alebo sa niekedy načíta a niekedy nie?

3. To, čo som sa pýtal v bode 2, sa rovnako deje v Locuse aj v Oruxe?

4. Mapa je pre Locus vyrobená vo formáte RMAPS alebo používaš iba oruxovský formát pre oba programy?[/quote]
16.04.2016 - 18:47:17
00
V Mobacu robim atlasy vo formate Oruxmaps sqlite a otvori ich bez problemov Locus aj Orux.
Samozrejme musia obidva programy vediet kde tie mapy maju hladat, tj treba im spravne nastavit adresare s mapami.
Pri vytvarani atlasu ti Mobac priamo ukazuje kolko dlazdic nevedel stiahnut.
16.04.2016 - 19:15:08
00
Respektíve som zistil, že v MOBAC keď dám mapu Cykloatlas+lesnecesty+relief mám možnosť zaškrtnúť zoom v rozmedzí 7-15. Zaškrtnem 15,14,13,12. Keď si ale mapu v MOBAC zoomnem bežcom v hornej časti mapy tak mi pri úrovni zoom 15 začne vyhadzovať červené krížiky ako keby zoom level 15 ani nebol, ale program mi ponúkne ho zaškrtnúť.
16.04.2016 - 21:15:52
00
... asi ti nefunguje mapový zdroj, keď ti nesťahuje dlaždice.

Používaš MOBAC, na ktorý odkazuje prvý riadok tejto témy, lebo len ten funguje OK, alebo nejaký starší?
17.04.2016 - 00:55:04
00
laco napísal:
... asi ti nefunguje mapový zdroj, keď ti nesťahuje dlaždice.

Používaš MOBAC, na ktorý odkazuje prvý riadok tejto témy, lebo len ten funguje OK, alebo nejaký starší?


Mapu vytváram v MOBAC stiahnutého z tejto stránky dávnejšie. Ide o verziu 1.9.16. Stiahol som si teraz odtiaľto z dropboxu inú verziu (asi 3 strany späť je odkaz) a v tej som si vytvoril mapu pre Orux formát Sqlite. Mapu som následne presunul ako priečinok s dvoma súbormi do priečinku Maps v Locuse a Mapfiles v Oruxe. V Locuse mi ide tak ako má aj som zoomom 15 a vyššie. Ale v Oruxe mi pri otvorení mapy Mapy->Offline + Refresh vyskočí okno "problém s niektorými mapami "Attempt to invoke interface method ´java.lang.String org.w3c.dom.Text.getNodeValue()on a null object reference"
Dik za pomoc.
17.04.2016 - 08:37:06
00
Lukas_sb napísal:
Mapu vytváram v MOBAC stiahnutého z tejto stránky dávnejšie. Ide o verziu 1.9.16.


Ten už tie dlaždice nevie stiahnuť, takže to, čo si videl na obrazovke, boli len dlaždice z tilestore už dávnejšie stiahnuté.


Lukas_sb napísal:
Stiahol som si teraz odtiaľto z dropboxu inú verziu (asi 3 strany späť je odkaz) a v tej som si vytvoril mapu pre Orux formát Sqlite.


Tá je OK, ostaň pri nej.

V Oruxe neporadím, roky som ho ani nevidel. Ale v Locuse, ak máš PRO, odporúčam vyrobiť iba mapu bez tieňovania a lesných ciest. PRO verzia Locusu má možnosť zapnúť nad mapou vlastné tieňovanie na základe SRTM výškových dát. Lesné cesty treba vyrobiť osobitne, ako transparentnú vrstvu (dá sa aj vo formáte RMAPS hotová stiahnuť z lesníckych stránok) a nad hocijakou mapou si ju zapnúť, alebo vypnúť. Bolo to viackrát popisované v téme o Locuse. Treba však overiť, či nad oruxovským formátom mapy je možné zapnúť vrstvu.
17.04.2016 - 09:28:56
01
S orux mapami v locuse nie je ziadny problem, aj vrstvy funguju.
Mozno nieco zblblo pri kopirovani tej mapy, pripadne nejaky problem s pristupom na SD kartu a pod... vyskusaj v oruxe otvorit tu mapu z locusackeho foldra.
Inak to je uplne zbytocne kopirovat tie iste mapy 2x - ja mam bitmapove mapy len v orux foldri a locus mam nastaveny aby pouzival pre mapy tento folder..
17.04.2016 - 09:42:24
00
Prosim vas , viete mi poradit kde stiahnut nejake aktualne dobre mapove zdroje pre cyklotrasy, turistikce trasy, lesne cesty do mobacu ?
18.04.2016 - 19:28:29
00
Měla bych prosbu. Kdysi jsem používala MOBAC pro stažemí map pro OziExplorer. Momentálně bych potřebovala stáhnout turistickou vrstvu map světa z mapy.cz, které jsou na stránkách mapy.cz k dispozici zhruba od konce loňského roku. V MOBACu je tato vrstva dostupná pouze pro Čechy a Slovensko. Chtěla bych se zeptat, zda již existuje turistická mapa i pro ostatní země (konkrétně bych potřebovala Kanárské ostrovy)? V případě že existuje, tak jak jí dostat do MOBACu, abych si nepřepsala starší data a dříve vytvořené podklady (ještě jsem nikdy mapy neaktualizova, tak nevím co a jak). Případně pokud by byly k dispozici jiné podrobné turistické mapy Kanárských ostrovů (pro OziExplorer), tak je samozřejmě také uvítám. Předem moc děkuji za odpověď.
Kometa
18.04.2016 - 20:07:44
00
Vektorové mapy celého sveta si môžeš stiahnuť priamo cez aplikáciu Mapy.cz, nebolo by to lepšie riešenie ako bitmapy z MOBAC-u?
19.04.2016 - 08:15:11
00
keyboard_arrow_up