Nechcem sa hádať,ale podľa mňa keď je raz niečo vybudované ako cyklistický "singláč" tak turista tam nemá čo robiť,kedže hrozia kolízie.
05.05.2010 - 15:28:46
00
...jazdiť oboma smermi, pričom by sa napríklad zaviedla prednosť pre jazdiacich smerom dolu...

tak pozerám, že som to napísal nesprávne, akosi som predpokladal, že bajker jazdiaci smerom hore ľahšie zastaví/uhne sa, ako ten, kto je rozbehnutý dolu kopcom. konieckoncov, cerová dráha nemá úseky, kde by sa dalo nejako výrazne valiť z kopca, keďže ide po vrstevnici. každopádne vzájomná ohľaduplnosť a základné pravidlá jazdenia sú základom...
05.05.2010 - 15:30:37
00
nato nemáš páku aby si im dal totálny zákaz.. smrtelná kolízia tam vzhladom na terén možná nieje asi, ani nejaké väčšie zranenie nehrozí, dôležité je aby to bolo označené aj s varovaním a tým sú v absolútnom práve cyklisti..
05.05.2010 - 15:33:03
00
No lenže keď sa vám tam nahrnú cez víkend turisti tak sa z jazdením môžeš rozlúčiť.
Preto sa pýtam,kedže je to čisto cyklo cesta,že to tak treba aj označiť.Nebudovali ste to snáď na to,aby mali kadiaľ chodiť turisti,ale aby ste sa Vy mali kde voziť.
05.05.2010 - 15:45:33
00
mar_tin: velakrat je to tak, ze ten co sa stvera do kopca sa nestiha uhnut, pretoze je pomalý.

all: Dupat sa tam da na niektorych miestach dost, zakazy a prikazy nema zmysel riesit, v prvom rade ide o ohladuplnost. Turisti tam rovnako mozu ist, nemam proti nim nic a sam sa chystam turisticky to prejst. Ovsem prvy turista, kdo bude pindat na cyklistov si to odo mna zlizne tak, ze bude zeleny cely mesiac. A ak tam pristihnem nejakeho zaskodnika konaroveho z Kobyly, tak ten si to odnesie este inak. Nie, bit ho nebudem, ale pekne sa odfoti .. a :)

Co sa tyka smerovania .. nejde to smerovat, niektore useky su lepsiejednym smerom, niektore inym, niekedy je super dole kopcom, ale i do kopca je to fajn. Smerovat sa da akurat tak Rohatka a to aj tam su useky, ktore sa daju slapat do kopca :D

Btw, mal som dobre tusenie, ze je nutne sa poponahlat. Nielen kvoli administrative ale hlavne kvoli tomu,ze teraz cistit chodnik by bolo tak 4x tolko roboty.

stax: asfaltku pochybujem, ale s tym rubanim sa obavam bude este horsie a horsie :worried: ... je standardne povolenie tazit cca 16 tisic kubikov dreva rocne (myslim cca), pricom podla hovorcu tazia (len!) asi 12tisic. Samozrejme trosku pozabudli (sak rozmyslat naco, ze ) .. ze v celych MK za rok vyrastie miziva cast z tych 16t kubikov. A to, ze skolky, sadenice, vysadzanie novych stromov, cistenie lesa, atd,atd... sa od roku 89 nerobi vobec. Les ak sa on spravne stara sa moze rubat a obmienat pomerne rychlo .. radovo mozno 30rokov max. Ak sa on nestaraju, samoobnova lesa je mozno tak 100 rokov ak vobec. Tu pomoze len globalna snaha ludi o uplny zakaz vyrubu stromov v oblasti Bratislavskeho lesoparku ...

triki: myslim, ze zakony SR neumoznuju vymedzit pojem cyklotrasa s vylukou turistou, tak ako v zahranici....
05.05.2010 - 16:39:18
00
...ale samozrejme,že to môžeš vymedziť,kedže existujú samostatné cyklochodníky.Keď je raz niečo budované ako cyklocesta tak je jasné,že turisti musia vedieť,že je to stavané pre cyklistov a čiže cyklisti tam majú prednosť,pretože to nie je turistický chodník.
05.05.2010 - 17:00:10
00
Chlapci nehadajte sa.... ;)
Na smerovniku bude informacia, ze je chodnik urceny pre cyklistov, a turisti tam idu na vlastne nebezpecenstvo... Zatial ich tam vela nechodi, a aj tych co som stretol, tak uhli v pohode.
Vsetko je to o ohladuplnosti...
lto: konarovych nezbednikov budem bit ja.. ;) :D Ved ine si nezasluzia...
Skor sa bojim iného, a to znicenie singletracku nezodpovednym clovekom... myslim, ze niektori vedia, co tym myslim... :doh:
05.05.2010 - 17:17:41
00
Sorry ze vam to tu trochu zaspamujem.. tuto temu len citam... Velka poklona vsetkym ktori dali ruku k dielu a vytvorili/vytvaraju tento singlac.. fakt.. klobuk dole... :clap: :y:
..nesuhlasim vsak s tym co napisal trikki
Nechcem sa hádať,ale podľa mňa keď je raz niečo vybudované ako cyklistický "singláč" tak turista tam nemá čo robiť,kedže hrozia kolízie.

No lenže keď sa vám tam nahrnú cez víkend turisti ...................... turisti,ale aby ste sa Vy mali kde voziť.

Ono je to dvojsecna zbran... toto bolo sice vybudovane ako singlac pre ciklistov.. ale ostatne chodniky boli vybudovane a vyslapane pre pesich turistov.. takze turista by sa mohol ohradit ze ty na tom chodniku nemas co robit lebo ohrozujes ich zivot a este sa ti musia aj odstupovat (aj ked je to chodnik oficialne pre pesich) . A nevrav mi ze po takych nechodis ;)

Ako uz napisal niekto vyssie vsetko je to o ohladuplnosti.. o nicom inom.. zakazat vstup pesim podla mna nema zmysel..
05.05.2010 - 17:27:16
00
presne Laci, aby nerobili naprieky a nenicili chodnik.
05.05.2010 - 17:28:16
00
Este uvediem na pravu mieru jeden fakt,zase :) ... singlac Cerova draha _NIE_JE_ vybudovany chodnik nanovo. Ano, je zopar desiatok metrov, ktore sa vyhrabali//vyrobili , ale z tych 14km je to mozno 200m dohromady (nepocitam kusok na Malom Slavine). Cely zbytok je cesta, ktoru vytvorili niekedy (odhadom) pred 50 rokmi. A myslim, ze do 90rokov sa aj pouzivala (ano,ano, behalo sa po nej :lol:). Bolo na tom odpracovaneho hodne, ale ak by sa ta cesta mala robit z nuly .. heh. Takze ... obnova cesticky, nie vytvorenie.
05.05.2010 - 17:33:14
00
ja by som sa neobaval velkeho narastu turistov, ten singel vedie v podstate od nikial nikam, ziaden bufet po ceste, zbytocne sa to klukati ;) turista nepojde pre potesenie 15km zakrut ked to ma po vedlasej trase 9km
05.05.2010 - 18:06:20
00
Od Veroniky na asfaltku na Kacin ano, tam ocakavam turistov, ale ten zbytok ako pise Misuge, tam pojdu len fakt skalni turisti, ktori nie su problemom.
05.05.2010 - 18:11:35
00
u Uhlenky som uz stretol pesakov, pekne sa uhli a aj pozdravili. Vsetko je to o ohladuplnosti. Treba ale kazdopadne podla dohody dat na smerovniky vystrahu pre pesich.
05.05.2010 - 18:28:46
00
Ak sa take tabule budu robit, pridal by som aj informacie o tom, ze je to stary chodnik a kto o nom nieco vie (z tych rokov), nech sa skontaktuje, plus vystraha, ze je to trail chodnik , plus informacia o tom, odkedy sa to robi, a ze ide o dobrovolna aktivita cyklistov, ktori stravili desiatky hodin pracou na chodniku. Prosb a o ohladuplnost k vsetkym ucastnikom (vratane jezov) a udrziavanie chodnika.
05.05.2010 - 18:36:26
00
no vidim, ze k tym tabulkam si este spravime brainstorming session... ;)
05.05.2010 - 18:40:18
00
keyboard_arrow_up