stupavsky maraton sa uz po singli prehnal a nic sa mu nestalo. a ani sucho nebolo...
06.05.2010 - 11:11:35
00
no maratón ho zosunul slušne.. a rozbili miestami stopu, ale hej v princípe prežil
06.05.2010 - 11:16:43
00
stupavsky maraton sa uz po singli prehnal a nic sa mu nestalo...

:@
zjavne si tam nebol pred a po maratóne...
06.05.2010 - 11:31:01
00
ale bol. ovela horsi dopad na singel mala tato zima... ale to je len moj pohlad.

a rozbili miestami stopu

co by sa stalo tak ci tak o chvilu neskor. ked po nom prejde par ludi ukaze sa kde ma slabiny...
vid singel z koliby na trojuholnik - singel o ktory sa nikto nestara a drzi - teda az na rozmrdanu stopu po 2.5kach gumach od ludi co neboli schopni este tyzden vydrzat kym tam nebude mix blata/snehu po tejto zime.
06.05.2010 - 11:40:37
00
no lenze 2 a 3 etapa singla ma diametralne odlisne parametre ako 1 etapa, prip. singel popri Vydrici.
Skus si len tak letmo porovnat podlozie, spevnenie svahu...
06.05.2010 - 11:44:11
00
ešte raz...
maratón sa prehnal po čerstvom nesadnutom a nevyzretom singli... nemôžeš s cerovou dráhou porovnávať traily, ktoré už majú hodne rokov.
06.05.2010 - 11:50:22
00
Odhliadnuc od toho, že ani jeden úsek Cerovej dráhy ešte nie je dokončený tak ako by sme chceli a ako BY MAL BYŤ, na 2. úseku je niekoľko miest, kde bude mať bežný maratónec-amatér problémy. Spravidla ľudia jazdia v skupinkách a ked sa skupinka 40 ľudí dostane do miesta, kde prvý zazmätkuje, ostatní budú v lepšom prípade stáť v zadu a čakať na voľný prejazd, ale v horšom a pravdepodobnejšom prípade si nájdu nejakú obchádzku.

Ten singel podľa mňa NIE JE PLYNULE PREJAZDNÝ pre VYSOKÝ POČET JAZDCOV, a to je hlavný dôvod, prečo by nemal byť zaradený do maratónu. Druhý dôvod: vedieme ho pre radostnú a hravú jazdu v prírode, k čomu patria aj rôzne drobnosti, a nie pre honenie času kvôli čomu si jazdci robia skratky. Okrem toho, nie je zmyslom maratónu súťaženie a pretekanie sa ?! To sa ale na singli NEDÁ.

EDIT: ak bude na maratóne pred singlom aspoň 100km úsek s prevýšením povedzme 1500m, na ktorom sa pole jazdcov poctivo rozdelí, singel potom možno môže byť zaradený ako odmena pre tých čo vydržali :) .
06.05.2010 - 11:56:57
00
stax:
Singletrack "Cerová dráha" je obnova starého polovneho chodnika, na ktory sme dostali povolenie. Nechci vediet, kolko bolo prace, kym sa nam podarilo vybavit vsetky nalezitosti, aby vsetko nase konanie bolo legalne, v sulade so zakonmi.
Nepocitam stovky hodin, ktore odpracovali ludia na uprave tohoto polovneho chodnika, aby sme my bikeri mohli po nom bezpecne a najma s radostou jazdit. Je to nevycislitelna lopota a odriekanie si volneho casu, ktory sa da vyuzit inak, ako tvrdou pracou na sinhgletracku.
A teraz k teme, minuly rok na naliehanie organizatorov Stupavskeho maratonu sme dovolili po prvej casti viest ich maraton, s tym, ze po maratone pridu na brigadu a spolocne odstranime a opravime poskodne miestra singla. Do dnesneho dna i po urgenciach sa nikto s organizatorov ani len neozval.
To poskodenie po Stupavskom maratone bolo znacne, znicene hrany chodnika, ryhy, rozjazdene niektore casti singla. Chalani sa dost namakali, kym to dali ako tak do poriadku, a medzitym sme pokracovali s pracou na dalsich castiach singla, ktory sme uspesne dotiahli az na Maly Slavin.
A teraz sa necuduj, ze si branime tento singletrack, ked sme sa na nom tak nadreli, a druhi ho znicia, a nemaju zaujem o spolupracu... A to som teraz napisal velmi slusne...
Cely singletrack este stale nie je natolko ujazdeny, tvrdy, sadnuty, aby sa dalo po nom prehnat 500 bikerov v kratkom casovom useku, navyse pocas pretekov sa jazdi uplne inak, ako pri vychutnavani nesputanej jazdy v terene. Nie sme proti tomu, aby sa v buducnosti po singletracku konal nejaky maraton, ale este nenastal ten cas, kedy by bol singletrack v takom stave, aby vydrzal bez ujmy napor tolkych bikerov naraz.
06.05.2010 - 12:51:48
00
Myslím si, že Laco to napísal presne.
Ak sa pozriete na trasu stupavského maratónu na rok 2010, vedie ako minulý rok po singli. Otázka stojí: Čo sa dá s tým robiť?
06.05.2010 - 13:27:08
00
no lenze 2 a 3 etapa singla ma diametralne odlisne parametre ako 1 etapa, prip. singel popri Vydrici.
Skus si len tak letmo porovnat podlozie, spevnenie svahu...

bavime sa o prvej casti.

stovky odpracovanych hodin ocenujem a vdaka vam vsetkym za ne. ale ako som napisal. ten maraton ukazal kde su slabsie miesta toho singlu ktore by aj tak usli (tomu ze tam jazdi a bude jazdit stale viac ludi sa nevyhnete - co je odmena za vasu skvelu pracu) - vidno to z toho ako vyzeraju niektore useky po zime plus ta jedna zakruta kde chodnik bol vedeny cez korene kde sa to cele zosuva s opacnym klopenim - a tam to utekalo uz aj pred maratonom...

na druhej strane - posielat akykolvek maraton na takto dlhy usek (cokolvek dlzkou nad prvu cast) je prinajmensom otazne. vacsina z vas bola na Sele takze viete o com vravim...
06.05.2010 - 13:42:59
00
asi jedine zobrat si za vzor greenpeace-akov
06.05.2010 - 13:47:51
00
...zakruta kde chodnik bol vedeny cez korene kde sa to cele zosuva s opacnym klopenim - a tam to utekalo uz aj pred maratonom...

práve preto, že to tam utekalo (niektorí skrátka nevedia/nechcú jazdiť po koreňoch a zosunuli trail), tadiaľ maratón nemal viesť. uznávam, že táto zákruta sa nám nevydarila tak, ako by mala, ale ľudia z organizačného tímu mohli pred maratónom priložiť ruku k dielu a tento krátky úsek upraviť. a ak nie pred maratónom, tak určite po ňom! (a to nehovorím o pníku, ktorý bol na traili pred križovatkou so žltou TZ, tento peň trail oživoval a v deň maratónu zrazu zmizol a to bez opýtania) keď sa tam vyjazdila tá zosunutá stopa, tak ju už všetci jazdia doteraz. prepáč, ale nás nie je tak veľa, aby sme každú chvíľu opravovali úseky na singli, ktoré niekto poškodí. zvlášť kým nie je trail celý "hotový".
06.05.2010 - 13:54:33
00
a ešte niečo, keď má niekto pripomienky k tomu, ako trail vyzerá a chcel by niečo zmeniť, nech sa páči prísť na brigádu a môžme sa o tom baviť. trail vyzerá tak, ako si to predstavujú tí, ktorí ho tvoria... boli by sme nerdi, keby niekto robil svojvoľné úpravy trailu...
06.05.2010 - 14:00:38
00
toto a takto ries s organizatormi. ja len konstatujem stav ktory ako obcasny uzivatel trailu vidim...
06.05.2010 - 14:10:10
00
jj, to je ok, ja som to nesmeroval na teba.
06.05.2010 - 14:17:25
00
keyboard_arrow_up