Lubo: Hej, bol som na Kolibe. Tradicne 2 mastene lokse ako kedysi. A nikomu nebude chybat spadnuty posed :-).
08.07.2010 - 20:55:08
00
lto: akoze by ti z vacku trcala pilka? :lol:
08.07.2010 - 23:00:52
00
bikemon:
Singletrack je po celej dlzke legalny, mame vsetky doklady na jeho prevadzku a vyuzivanie na horsku cyklistiku. To, ze nejaki polovnici teraz robia problem, nie je nic nove, to tu bolo, i ked sme legalne vyznacili i Green bike Tour okruhy.
Sukromny pozemok to nemoze byt, uzemie, cez ktore prechadza singletrack vo vacsine patri Mestskym lesom, mala cast su statne lesy a urbariat Zahorska Bystrica. Od vsetkych mame riadne povolenie k uzivaniu tohto nasho singletracku. Bez povolenia by sme nic nerealizovali, dokonca posledne s nami bol pri vytycovani obchádzok sam riadittel Mestkych lesov, takze o vsetkom , co sa robi na tomto singletracku je informovany.
Mozes presne napisat, kde si ich na tom aute stretol ?


Dovoľujem si spresniť označenú časť textu - vlastníkom lesoparku je magistrát hlavného mesta SR Bratislavy, príspevková organizácia Mestské lesy je magistrátom iba poverená k správe lesoparku v súlade s jeho schváleným Štatútom bratislavského lesoparku
08.07.2010 - 23:40:35
00
Dovoľujem si spresniť označenú časť textu - vlastníkom lesoparku je magistrát hlavného mesta SR Bratislavy, príspevková organizácia Mestské lesy je magistrátom iba poverená k správe lesoparku v súlade s jeho schváleným Štatútom bratislavského lesoparku

Samozrejme ze vlastnikom Mestskych lesov je magistrat Bratislavy, tak ako statne lesy spravuju majetok statu, urbariat spravuje pozemky urbaru, sukromnych vlastnikov pozemkov. V nasom pripade nejde o vlastnikov pozemkov, ale o ich spravcov, nakolko povolenia vybavuje spravca pozemkov, a nie vlastnik...Ale i tak dakujem, ze ste bikerom podrobne popisal, ako to v skutocnosti je... ;)
09.07.2010 - 07:02:52
00
Lubo: Hej, bol som na Kolibe. Tradicne 2 mastene lokse ako kedysi. A nikomu nebude chybat spadnuty posed :-).

Alan Ta spozoroval na novom bajku, ale nebol si isty :)

martanko: :D mne nie, diviaci vytvoria diverzne skupiny :D
09.07.2010 - 07:29:46
00
Lubo: Hej, bol som na Kolibe. Tradicne 2 mastene lokse ako kedysi. A nikomu nebude chybat spadnuty posed :-).


neblazni, rozbijes si cukry :lol:
09.07.2010 - 08:19:25
00
ahoj laco,

na tejto mape je vyznacene kde sme ich stretli, isli sme od maleho slavinu, je to pekne vidno ako sme sa otocili a isli potom vrchom na kacin http://www.bikemap.net/route/526879 (je tam taka hviezdicka)

inak sme s nimi civilizovane podiskutovali, ale kedze to nie je este oficialne vyznacene, tak sme im dali za pravdu a isli sme prec. inak kedze jeden z nich bol lesna straz a nemali sme so sebou doklady tak nas chcel odviezt na policiu legitimovat. co by bola celkom zabava, ale mal som vecer program.

je vsak pravda, ze na tej cast singla je dost posedov a neviem ci teraz nie je aj nejaka polovacka, takze verim, ze z toho nie su nadseny.


pozrel som si hranice poľovných revírov na http://lvu.nlcsk.org/polovgis/Mapa.aspx
a pokúsil som sa ich zakresliť do mapy spolu s inkriminovanými posedmi v blízkosti trailu

hranica poľovných revírov je vyznačená bielou farbou
na sever od nej sú poľovné revíry Holý vrch (tu konkrétne revír ID 7, Bratislava IV),
na juh poľovné revíry Lesopark (tu konkrétne revír ID 3, Bratislava III)

inkriminované posedy sú vyznačené červenými značkami a pre istotu prikladám aj ich snímky

trail je vyznačený modrozelenou farbou so šípkami v pôvodnom stave bez obchádzok

to len pre názornosť, do ktorého poľovného revíru ten ktorý posed patrí a kde je čia pôsobnosť
Príloha:
Komentár súboru: Posed pri lesnej ceste k jazierku pod Slivom - tam je teraz druhá obchádzka - tretia červená značka zľava
Posed pri druhej obchadzke.JPG
Posed pri druhej obchadzke.JPG 101.1 KiB thumb_up0thumb_down

Príloha:
Komentár súboru: Posed na prechode hrebeňa Hraboviny (Uhlenky) - tam je teraz prvá obchádzka - na mape druhá červená značka zľava
Posed na prechode hrebena Uhlenky.JPG
Posed na prechode hrebena Uhlenky.JPG 107.58 KiB thumb_up0thumb_down

Príloha:
Komentár súboru: Posed pri lesnej ceste z Hraboviny nad trailom - prvá červená značka zľava
Posed na zvaznici z Uhlenky.JPG
Posed na zvaznici z Uhlenky.JPG 94.35 KiB thumb_up0thumb_down

Príloha:
Komentár súboru: Hranica revírov - biela
SingleTrack - cyan so šípkami pôvodný bez obchádzok
Posedy - červené značky

Hranica revirov.jpg
Hranica revirov.jpg 383.35 KiB thumb_up0thumb_down

Príloha:
Komentár súboru: Altánok na obchádzke posedu pri lesnej ceste k jazierku
Altanok na obchadzke.JPG
Altanok na obchadzke.JPG 93.61 KiB thumb_up0thumb_down

Príloha:
Komentár súboru: Ešte raz pohľad na posed pri lesnej ceste k jazierku pod Slivom
Posed pri druhej obchadzke 2.JPG
Posed pri druhej obchadzke 2.JPG 87.78 KiB thumb_up0thumb_down

10.07.2010 - 03:57:23
00
Ešte dva posedy si vynechal, ten obchádzame tesne pred asfaltkou pri malom slavíne, jeho obchádzku máš v mapke vyznačenú. Foto tohto posedu nemám. Druhý vynechaný je mimo trailu na lesnej ceste pri potoku od diviaka k jazierku.

Prílohy:

P1000935_cs.JPG
P1000935_cs.JPG 141.3 KiB thumb_up0thumb_down

cerova_posedy.jpg
cerova_posedy.jpg 147.81 KiB thumb_up0thumb_down

10.07.2010 - 08:49:13
00
Ešte dva posedy si vynechal, ten obchádzame tesne pred asfaltkou pri malom slavíne, jeho obchádzku máš v mapke vyznačenú. Foto tohto posedu nemám. Druhý vynechaný je mimo trailu na lesnej ceste pri potoku od diviaka k jazierku.


ďakujem mar_tin, za doplnenie mapky

v súvislosti so spomenutými incidentmi a následným zisťovaním, o ktorých poľovníkov mohlo ísť a ako ich kontaktovať mi išlo skôr o to, poskytnúť link na príslušné informácie, konkrétne napr. kde je ktorá poľovná stráž oprávnená k výkonu svojej funkcie v zmysle zákona

sú tu však ešte dve skutočnosti, ktoré som neuviedol -

prvá - na mapke som nevyznačil hranice príslušných lesných hospodárskych celkov, ktoré sa nekryjú s hranicami poľovných revírov a druhá - niektoré poľovnícke združenia pôsobia vo viacerých lesných hospodárskych celkoch - tieto informácie však možno nájsť na uvedenom linku
10.07.2010 - 23:16:39
00
No... Akurát na tom informačnom portáli sa dajú získať len informácie o revíroch a ich správcovi, resp. hospodárovi (často bez kontaktných informácií). Chýba ale dôležitá informácia o poľovníckych združeniach (spolkoch), ktoré majú revír v prenájme. Preto sme napríklad my dlhší čas nevedeli, s kým máme tú česť. Ďalšia vec je, že tieto spolky "poloutajeným" spôsobom a nedajú sa o nich na webe nájsť relevantné informácie (nanajvýš poštová adresa). Nehovoriac o tom, že ich je strašne veľa, akoby si každý poľovník založil svoje :tmi:
11.07.2010 - 08:20:09
00
fsev:
dik za info, toto vsetko vieme, ale i tak som rad, ze sa to niekto snazi dat na pravu mieru...
Teraz je situacia uz trosku ina, ako pred par tyzdnami... Okrem jedneho polovneho zdruzenia je vsetko OK, dohodli sme sa korektne na obchadzkach posedov, kvoli bezpecnosti cyklistov.
To posledne polovne zdruzenie, s ktorym to nie je este dotiahnute, ale sme uz v kontakte, ma problem i niekde inde... Minimalne v dvoch pripadoch porusuje zakon, na rozdiel od nas, my mame vsetky doklady k vybudovaniu a k prevadzke singletracku v poriadku.
Ak zacne toto polovne zduzenie znovu robit problem, tak podame trestne oznamenie, i ked vieme, kto za tym polovnym zdruzenim je... Teraz uz je situacia ina, nez pred par tyzdnami... ;)
Takze uz by som sa nerad vracal k teme polovnici.... ;)
11.07.2010 - 08:31:20
00
Včera som bez blúdenia prešiel celý singláč :) až po Malý Slavín a odtiaľ po pripravovanej tretej časti až na Biely Kríž. Mal som VIP sprievodcu.
Laco, ešte raz ďakujem :handshake:

ak budem vedieť, rád pomôžem. Napíš na mejl
12.07.2010 - 15:25:35
00
Včera som bez blúdenia prešiel celý singláč :) až po Malý Slavín a odtiaľ po pripravovanej tretej časti až na Biely Kríž. Mal som VIP sprievodcu.
Laco, ešte raz ďakujem :handshake:

ak budem vedieť, rád pomôžem. Napíš na mejl

To je v pohode, rad som Ta previedol po celom singletracku, i s dalsim moznym predlzenim...
No aby sme tu nezavadzali ludi, dalsie predlzenie nebude smerom na Biely kriz, ale smerom na Svaty vrch, ponad Borinku a koncit bude nad Mariankou, samozrejme ak bude chut pokracovat dalej...
Skor to vidim teraz na upravu jestvujuceho singletracku, oprava poskodenych miest, mensie terenne upravy a pod...
12.07.2010 - 15:58:23
00
a maľovanie "C"...ééčiek..?
12.07.2010 - 16:06:39
00
a maľovanie "C"...ééčiek..?

Konecne buduci vikend sa ide malovat, doteraz sme sa nevdeli stretnut... ;)
Ale buduci vikend naisto ideme malovat, a chceli by sme i mensiu brigadu, ak bude zaujem pomoct...
12.07.2010 - 19:13:38
00
keyboard_arrow_up