Kto by mal zajtra rano zaujem o pomoc pri prepilovani spadnutych stromov na uz vycistenej casti singletracku, tak sa stretavam s pilcikom o 9:00 hod na konecnej zastavke autobusu pri Sanatoriu.
Mozes prist i na bike, po prepileni stromov hned vyskusame cely usek singla... :wink:
04.05.2009 - 15:25:48
00
ja by som chcel ešte upozorniť na tento link http://www.bike-forum.cz/fotogalerie/ostatni/detail-17097.html kde skúsenejší trailbuilderi napísali pár pripomienok k stavbe. myslím, že by sme sa mali podľa toho zariadiť...
04.05.2009 - 15:34:49
00
dával som to na Cz forum, ale pre istotu to zhrniem aj sem ...

uvidíme ako bude postupovať zub času. doteraz tam bola cestička, ktorá nebola vôbec prejazdná. Pri prvej brigáde sa chodník len rozšíril, ale tentokrát som sa snažil ho dať aj do svahu. Problém je s kameňmi, ktoré sa nedajú vytiahnúť a preto sa museli obchádzať.
Kolíky .... viem. Nechával som ich viac vonku, lebo sa uvažovalo nad zábradlím. Na jeseň budeme múdrejší ...
ešte k odklonu .... áno je mierne opačný. dôvodom je že zem po daždi lahne a potom to prídem upraviť.

v piatok idem určite, len musím vymyslieť ako uchytiť rýľ na bike, aby nezavadzal :lol: bude sranda. Chcel by som spraviť začiatočný nábeh, aby to bolo prejazdné pre všetkých.
04.05.2009 - 15:54:02
00
wau :shock: super práca
aspoň týmto vám pomôžem http://www.cemba.cz/publikace/Kvasnicka-T-Singltrek-Rekreacni-stezky-pro-terenni-cyklistiku.pdf
ak sa to bude ešte po vypílení popadaných stromov dolaďovať, rád pomôžem

dnes mi to asi nedá a pôjdem sa na to minimálne pozrieť :), neplánuje sa dnes niečo ?
04.05.2009 - 16:04:22
00
dolaďovať sa bude ešte mnohokrát. okrem toho, iniciatíve sa medze nekladú, kto má chuť, môže tam kedykoľvek ísť a priložiť ruku k dielu. o tej príručke samozrejme vieme, niektorí sme ju aj čítali, ale určite sa hodí pripomenúť si ju ;)
04.05.2009 - 16:19:03
00
:oops:
04.05.2009 - 16:27:16
00
No dovolim si aj ja jednu pripomienku k technike upravy chodnika:
Na fotke vpravo dole vidno trochu nespravne "zakopany" chodnik do svahu - zakopanie je urobene takmer kolmo a takto si to priamo pyta o poriadnu eroziu a navyse to nevyzera ani dobre ani prirode blizke :(

Druhy obrazok popisuje spravnu techniku (strana 29 vo vyssie uvedenej publikacii CeMBy)

Takisto nechcem pindat, je super ze ste sa do toho pustili, ale toto je moja jedina moznost ako prilozit ruku k dielu...

Prílohy:

untitled.JPG
untitled.JPG 44.15 KiB thumb_up0thumb_down

5.JPG
5.JPG 254.56 KiB thumb_up0thumb_down

04.05.2009 - 18:00:37
00
Kto by mal zajtra rano zaujem o pomoc pri prepilovani spadnutych stromov na uz vycistenej casti singletracku, tak sa stretavam s pilcikom o 9:00 hod na konecnej zastavke autobusu pri Sanatoriu.

Ja mozem prist, mam dovolenku a pokusim sa nezaspat :)
04.05.2009 - 18:43:38
00
Ja mozem prist, mam dovolenku a pokusim sa nezaspat :)

OK ... bude to lepsie, pojde to rychlejsie vypilit a docistit...

A s tymi upravami chodnika suhlasim, i ked si myslim, ze niektore fotky hodne skresluju...
Na najblizsej brigade sa tomu mozme povenovat, aby bolo vsetko OK...
04.05.2009 - 18:56:11
00
No dovolim si aj ja jednu pripomienku k technike upravy chodnika:
Na fotke vpravo dole vidno trochu nespravne "zakopany" chodnik do svahu - zakopanie je urobene takmer kolmo a takto si to priamo pyta o poriadnu eroziu a navyse to nevyzera ani dobre ani prirode blizke :( ..


-začiatok tam nebol žiadny.
-toto je fotka ked sa len začalo robiť nábeh
-čiastočne skreslené
-správne postupy mám prečítané, ale tahšie sa realizujú v praxi a na papieri.
-čo je najhoršie o moc lepšie to nebude možné, nakolko je tam prudký svah, ktorý by bolo nutné odstrániť komplet a aj tak by som sa zdaleka nepriblížil požadovaným parametrom.
PS: bude sa riešiť za pochodu.
PS2: som rád že si priložil ruku k dielu :lol:
05.05.2009 - 08:17:36
00
Ahoja, dovolím si touto cestou poprosiť o "bližšiu lokalizáciu" tohto singeltracku. Bola som s bajkom v tých končinách v nedeľu, NIEKDE v lese som skončila - po pomerne krátkom, ale krásnom singeltracku som sa ocitla nad budovami nad konečnou 43, kde to už nikde nepokračovalo, tak som celý úsek zliezla zas dole a potom som pokračovala klasicky asfaltkou hore. Za konečnou som si išla oči vyočiť, bolo tam veľa značených i neznačených odbočiek do lesa, ale netuším, ktorá z nich je správna. Prosím znalých poradiť KADIAĽ. :oops: Je to nejak značené?

PS: Bola som prekvapená, aké "zákutia" vie vytvoriť dôležitá a platená ľudská činnosť v tak krásnom lese... :| tam, kde som opustila "svoj" krátky prekrásny singlík, som vyliezla na kus veľmi poničenej (asi) zvážnice - hlboké brázdy po ťažkých strojoch, kde som mala poblém i po vlastných, keďže to bolo suchom celé stvrdnuté ako betón... :(
05.05.2009 - 08:38:24
00
BTW, bude sa niečo robiť aj nasledujúce trojdnie? Ak bude možnosť, pridala by som sa. :oops:
05.05.2009 - 08:40:47
00
... po pomerne krátkom, ale krásnom singeltracku som sa ocitla nad budovami nad konečnou 43, kde to už nikde nepokračovalo, tak som celý úsek zliezla zas dole a potom som pokračovala klasicky asfaltkou hore...

tipujem, že si išla po nesprávnej strane doliny (asfaltky) ;) mapka singla tu už je, tak si prejdi pár strán dozadu a určite to nájdeš.
05.05.2009 - 08:48:07
00
tipujem, že si išla po nesprávnej strane doliny (asfaltky) ;) mapka singla tu už je, tak si prejdi pár strán dozadu a určite to nájdeš.


Prešla som, aj mapku som našla (tú zelenú od Laca), z ktorej nerozumiem, ani čia som. :mrgreen: Ale v textoch sa spomína Kačín, ja som išla zrejme úplne opačnou stranou, od Rotundy hore a pri prvom jazierku doprava, pod lanovku a ďalej.

Pls, nemal by niekto mapku, kde sú okrem vrstevníc aj nejaké záchytné body alebo názvy? :shock: Respektíve, ak berieme ako bod odpichu Rotundu, tak od Rotundy smerom ...? :oops:
05.05.2009 - 09:03:51
00
za rotundou musis najst zelene C .. myslim ze green bike maraton .. smerom dole siel zimny .. a sneho sa po case odbocuje jemne do prava na singlac ... no a min po krizovatku s zltou znackou je to prejadne ... mozno aj viac kedze chlapci sa snazia

teda aspon dufam ;-] ja som tam este nikdy nebol
05.05.2009 - 09:06:44
00
keyboard_arrow_up