martin, motorovu pilu sa pokusim cez tyzden zapozicat a skusim to spravit, pripadne sa dohodneme cez mob a spravime spolu...
26.07.2009 - 22:42:13
00
Velmi odborne som ten strom vcera preliezal :D, ze som ho skoro aj nepreliezol :D, Mipo nas trosku previezol tou trasou a na moj skill je aj celkom narocna.
31.07.2009 - 16:16:25
00
na singli máme spadnutý ďalší strom... a ešte jeden suchý je zlomený, ale nespadol, len sa oprel o iné stromy. ten som nefotil, ale možno by nebolo zlé ho tiež odstrániť.
mimochodom niektoré úseky vyzerajú po maratóne naozaj dosť zle. neviem, ako sú maratónci technicky zdatní jazdci, ale podľa mňa nemuseli každý korienok obchádzať a zosunúť tým trail o pol metra nižšie. :evil:

Prílohy:

DSC02394_sc.JPG
DSC02394_sc.JPG 337.33 KiB thumb_up0thumb_down

02.08.2009 - 20:34:52
00
Ja len verim, ze stupavcania dodrzia slovo, a porusene miesta na singlaci daju do poriadku, tak ako slubili.
Na ten strom bude treba asi motorova pila.... Kde je zhruba miesto, kde je spadnuty ?
02.08.2009 - 21:36:32
00
Viezť preteky po singli asi nie je dobrý nápad.Je jasné,že toľko ľudí to rozbije.
03.08.2009 - 07:32:40
00
pravdu máš triki. podstatné ale je, že organizátori sľúbili, že poškodené úseky dajú do poriadku. zatiaľ však skutek utek. každopádne je to ponaučenie do budúcnosti. :roll:

laco: ten strom je medzi elektrickým vedením a križovatkou so žltou značkou. súradnice by mali byť 48,2022290° 17,0933709° a ten druhý nalomený je kúsok za ním (smerom k rotunde)
03.08.2009 - 10:00:56
00
Ono je jasné,že na pretekoch nikto nebude jazdit za sebou na čo je vlastne singel budovaný.
Inak vám z toho spravia dialnicu.
Bola by škoda to nechať zničit pretekmi.
03.08.2009 - 15:04:58
00
Preteky práve otestovali singel, odhalili jeho nedostatky. Hovorí sa tomu skúška bojom...
03.08.2009 - 21:12:18
00
Singel nie je autostráda.To,ale musia budovatelia najlepšie vedieť čo z neho chcú nakoniec mať.
03.08.2009 - 21:19:07
00
keby singel bol niekde pred koncom je to ok.. tam sa ide v rade pripadne uplne potrhane.. ale na zaciatku kde su este skupinove tlacenky to asi nebolo najstastnejsie riesenie..
03.08.2009 - 23:39:22
00
Preteky práve otestovali singel, odhalili jeho nedostatky. Hovorí sa tomu skúška bojom...

toto asi nemyslis vazne? otestovali singel? testuje sa ked je nieco hotove a testuje sa to adekvatne k ucelu pouzitia a nie ze po traili prejde kopec maratoncov dehonestujucim sposobom a nazvu sa to testovanie, to je ako keby si buchal 5 kilovym kladivom po skle s povedal, ze som ho preveril a odhalil nedostatok, lebo prasklo (nic, co sa nedalo predpokladat aj bez "testu"), bol som pri tom, ked martin sam povedal, ze by bolo lepsie, aby tadial maraton radsej nesiel, ze potrebuje este poriadne sadnut a to nehovorim o druhej casti, ktora je este vo vystavbe, samozrejme ze dotycny pytajuci sa (ja som ho nepoznal) ruku k dielu neprilozil, dalsia vec je ta, ze singletrail nie je urceny na maraton, mozno iba ak v pripade ako pise craobs v zaverecnej casti, kde idu jeden za druhym, ale aj to za predpokladu, ze singlac je dobre sadnuty a nehrozi, ze sa z neho stane miestami "doubletrail"...samozrejme, ze trail ma nedostatky, pokial nie je dokonceny, ved sa na nom stale pracuje a nespominam si, ze by som tam videl co aj len desatinu maratoncov, ako na nom pracuju, davam do pozornosti: http://de.wikipedia.org/wiki/Singletrail a samozrejme podstatna citacia: "...der damit nur Platz für einen Mountainbiker bietet.", imho nie je to na maraton
:arrow: triki
budovatelia to vedia

btw. ak by nejakeho maratonca tazilo svedomie, zajtra (za predpokladu rozumneho pocasia) ideme na trail pracovat na sprejazdneni usokov, kde su popadane stromy
04.08.2009 - 09:48:55
00
Bohuzial, ani mna, ako zakladatela tohoto vlakna, a objavitela tohto zabudnuteho singletracku, neteši terajsia situacia. Kedze singletrack je stale v stadiu budovania, nebolo prave uplne vhodne tadial pustit Stupavsky maraton. Kedze usporiadatelia maratonu na nas tlacili, a mali eminentny zaujem o singlac, hoci som im vysvetloval, ze je velmi skoro po starte, ze sa tam budu tvorit ucpavky, nedali si povedat.... :x
Ale mali plnu hubu reci, ze po maratone daju do poriadku poskodene useky singletracku, a ze pomozu i pri budovani dalsej casti singletracku....
No prebehol uz viac nez tyzden, a usporiadatelia Stupavskeho maratonu sa ani neozvali... a ani neprejavili zaujem opravit poskodene miesta singletracku...


Naposledy upravil Laco Findl dňa 04.08.2009 - 12:42:25, celkovo upravené 1 krát.

04.08.2009 - 11:52:15
00
Otázka znie či im v tom je ako zabrániť... musím povedať, že to vyzeralo dosť zaujímavo, maratón po toľkých singloch, a dokonca nám to naozaj vyrysovalo jednookruhovú dlhú v budúcnosti, ale... no proste optimum asi je po žltej dole (alebo záver zo žltej po tej bezznačkovej lesnej ceste čo je nad singlom k Rotunde), výdup na Kamzík to zrejme roztiahne a potom sa to už asi dá pustiť do úzkych úsekov...
04.08.2009 - 12:26:57
00
Preteky práve otestovali singel, odhalili jeho nedostatky. Hovorí sa tomu skúška bojom...


súhlas...

rovnaké "single" sú na Šela maratóne, dokonca by som povedal, že ešte užšie a nemal som pocit, že by nejako po maratóne utrpeli a to tam štartuje "trošičku" viacej ľudí...takže asi to nebude hlavný kameň úrazu...tých faktorov tam bude isto viac...

a na margo toho, že sa usporiadatelia neozvali, myslím, že majú určite ešte kopec roboty a keďže chodia aj na fórum, určite sa ozvú... :wink: neberte to tak, že my sme vám niečo dali a vy ste nám to pokazili...
04.08.2009 - 12:35:14
00

a na margo toho, že sa usporiadatelia neozvali, myslím, že majú určite ešte kopec roboty a keďže chodia aj na fórum, určite sa ozvú... :wink: neberte to tak, že my sme vám niečo dali a vy ste nám to pokazili...


Myslim, ze ked sme sa na niecom kamaratsky dohodli, a navyse spolu spolupracujeme na propagacii cykloturistiky a cyklomaraonov, tak dohody by sa mali i plnit... :wink:
Ak by to kamarati neboli, urcite by sa na singletrack nedostali, lebo este nie je ani zdaleka dohotoveny. Treba este vela veci na nom upravit, aby mohol plnohodnotne fungovat.
Organizatori Stupavskeho maratonu sa sami ponukli, ze po maratone daju poskodene casti do poriadku. No zatial sa neozvali, hoci napisat jednu spravu asi by nikoho nezatazilo... aspon zo slusnosti... :wink:
04.08.2009 - 13:11:28
00
keyboard_arrow_up