toto asi nemyslis vazne? otestovali singel? testuje sa ked je nieco hotove a testuje sa to adekvatne k ucelu pouzitia ....

Mato to co pises je pravda, ale minca ma aj druhu stranu - ziaden umely zasah - krompace, lopaty, hrable - sa nevyrovna tomu ked sa po tom tracku aktivne jazdi a deru sa tam MTB gumy. Hlavne posledna cast toho singlaca - smer ku Kacinu je hrbolata a nesadne sama od seba, ale len tak ze ju vysuchaju bikeri. To ze tadial preslo cca 400 bikerov behom par hodin maratonu je extrem ale treba to brat aj tak ze vela ludi ten singel spoznalo vdaka maratonu a teraz na nom budu jazdit a tym mu vlastne pomahat aby plnil svoj ucel.

A tiez sa priklanam k nazoru ze tento singlac nie je dobry na zaciatok preteku - je prilis dlhy a uzky a nie je tam velmi kde predbiehat, nabuduce treba tu trasu upravit napr. tak ako navrhuje tulenik. Je rozdiel ked sa stretnu na singlaci traja, a rozdiel ked je pred tebou hadik 10-15 bikerov. Potom predbiehat ma zmysel asi ako v kolone na dialnici.. ;)
04.08.2009 - 13:26:46
00
... a teraz na nom budu jazdit a tym mu vlastne pomahat aby plnil svoj ucel. ...

zabudol si asi dodat :arrow: a vy cca piati ho budete donekonecna upravovat, aby maratonci boli spokojni.... :wink:
04.08.2009 - 13:54:04
00
Kamarátstvo sa začína a končí pri splácaní dlhov...
04.08.2009 - 18:26:12
00
zabudol si asi dodat :arrow: a vy cca piati ho budete donekonecna upravovat, aby maratonci boli spokojni.... :wink:

to ma mrzi ze to vnimas takto
04.08.2009 - 22:32:44
00
fakt je ten, ze trail chodi upravovat iba hrstka ludi....a ako bolo pisane, vdaka maratonu tam zacne jazdit ovela viac ludi....som zvedavy, kolko z nich sa bude o trail starat
04.08.2009 - 22:51:17
00
To máš pravdu.Keď niečo vybuduješ zle sa ti na to pozerá keď to niekto ničí.
04.08.2009 - 23:15:14
00
Kamarátstvo sa začína a končí pri splácaní dlhov...

A keby len kamarátstvo... ale to už zabieha do off topicu...
04.08.2009 - 23:42:27
00
Kamarátstvo sa začína a končí pri splácaní dlhov...

Alebo "Kamaráti buďme, ale dlhy si plaťme". Prosté, ale pravdivé.

Stupaváci sa mohli aspoň zo slušnosti ozvať a poďakovať. Možno sa tak medzičasom stalo, neviem. Mohli aj niečo navrhnúť, ja osobne vidím 3-4 možnosti spolupráce.
Teraz je už myslím jasné, že horná časť singla, ktorá sa nešla ale chceli ju tiež, je absolútne nevhodná na MTB preteky. Pre tých, čo si myslia, že maratón bola užitočná zaťažkávajúca skúška pre singletrack, by som povedal len toľko, že ide o single-track určený na rekreačné jazdenie rôzne skúsených jazdcov. A asi netreba vysvetľovať, že 400 ľudí za 2 dni má na chodník menší vplyv ako 400 ľudí za 2 hodiny. Priznám sa, že som ešte nikdy neabsolvoval žiadne MTB preteky, chápem adrenalín a únavu pretekárov, ale príde mi trochu smiešne ako si jazdci skracujú aj tie najkratšie zákruty, obchádzajú korene a brúsia profil chodníka, hoci to na ich výsledný čas a poradie nemá žiadny rozhodujúci vplyv.
05.08.2009 - 08:30:14
00
ono jedna vec je ísť po singli, keď pre sebou nikoho nemáš a druhá, keď je tam čo ja viem 10 ľudí a nevidíš čo ťa čaká...stačí mini zaváhanie jedného a tí za ním sa snažia intuitívne hľadať inú stopu, aby nemuseli zbytočne zastavovať...takýchto situácií je na maratónoch mnoho a podľa mňa to vôbec nie je smiešne, pretože sa to môže stať nielen niekde vzadu ale aj priamo na špici...

tu je pár záberov zo spomínanej Šely, ten prvý obrázok to komplet vystihuje... viewtopic.php?f=10&t=17859&st=0&sk=t&sd=a&start=1275 a tam sú tie single tiež v úvode...
05.08.2009 - 08:55:49
00
Áno, a preto sú podľa mňa singletracky nevhodné na preteky. Samotný singletrack je lievik, kde sa roztrhaná skupinka znovu spojí, znemožňuje predbiehanie, čo je predsa podstata pretekania sa.
05.08.2009 - 10:21:57
00
:arrow: katko
ak to chapem spravne (teda podla toho, co obhajujes), tak je len dobre, ze singletrack je zniceny a ze o jeho upravu sa zase postara len hrstka cca piatich ludi, ktori s maratonom nic nemali (dokonca s tym nesuhlasili, aby tam maraton isiel, ale nebolo v ich moci to zakazat) :?: :idea:
05.08.2009 - 10:39:04
00
Par krat som bol pomoct, este zo zaciatku a som rad, ze singlace su sucastou maratonov. Na Stupavskom som nebol (na ziadnom tento rok...), ale na singli po maratone ano - a podla mna to az tak zle nie je. Par miest je rozrytych, ale nic hrozne...
Velmi ma vsak potesi, na hociktorom maratone, ked sa cestou objavia hrave, technicke useky - single. tlacenica bohuzial patri k tomu.
Ak sa chces vyhnut singlom, jazdi XC (IMHO, samozrejme...)
Maratony su (pre niektorych) aj o kochani sa okolym a vychutnavanim si jazdy v lese.

Howgh...
05.08.2009 - 10:48:04
00
:arrow: katko
ak to chapem spravne (teda podla toho, co obhajujes), tak je len dobre, ze singletrack je zniceny a ze o jeho upravu sa zase postara len hrstka cca piatich ludi, ktori s maratonom nic nemali (dokonca s tym nesuhlasili, aby tam maraton isiel, ale nebolo v ich moci to zakazat) :?: :idea:


nie neobhajujem jeho zničenie :roll: podľa mňa je zbytočné hádzať vinu na maratón a "nezodpovedných" jazdcov, ktorí nešli presne tú stopu, ktorá je podľa príručky ideálna...mne osobne je fuk či je na maratónoch veľa alebo málo "singlov", podľa mňa je to len hranie sa so slovíčkami...
05.08.2009 - 10:59:57
00
prave singeltrail, ak je teda hotovy a je podareny, najlepsie odola bajkerom, aj pocasiu.
pekne to bolo vidiet v kosiciach na maratone. po tyzdni dazdov a kope maratoncov boli v najlepsom stave prave single. na sirokych cestach bola spust a blata vyse clenky.
prirodne single ktore uz maju svoj cas zretia zrejme uz za sebou, vyzerali az na par malych miest neporusene. a to bolo fakt vlhko!
ked sa singel dokonci a dozreje a zaradi sa po tom, co uz je pole potrhane, nemalo by sa nic zle stat. ani v uplne zlom pocasi. v podstate by mu to malo pomoct.

kazdopadne drzim palce a prajem vela zdaru, toto su detske choroby :)
05.08.2009 - 11:34:51
00
...zajtra (za predpokladu rozumneho pocasia) ideme na trail pracovat na sprejazdneni usokov, kde su popadane stromy...

vrátim sa späť k téme... včera sa nám podarilo odstrániť obidva popadané stromy, zišli sme sa piati, stihli sme to len tak-tak do tmy. chcem sa poďakovať zúčastneným za pomoc a hlavne za požičanie píly. singel by mal byť teraz znovu komplet prejazdný, prešli sme ho len od žltej značky po horný koniec, tak hádam na spodnom úseku nie je žiadna nečakaná prekážka.
06.08.2009 - 12:02:02
00
keyboard_arrow_up