foobar Cela debata ci je to rovina alebo nie je nepodstatna. Podstatne je, ze trail nemusi byt 2km z kopca bez prerusenia aby mohol byt zabavny a technicky narocny. Ako pise lapaloma aj XC okruh mozes nazvat "rovina" ked ju definujes ako rozdiel n.v. start-ciel. Ale pochybujem ze niekto povie, ze XC okruh musi byt nezaujimavy, lebo je to rovina. IMHO
22.11.2021 - 14:33:43
01
A ty fakt nevidis rozdiel medzi 10km dlhym lesnym chodnikom ktory sa taha od Maleho Slavina po Zeleznu, a nejakym 2.4km dlhym trailom vo Whistleri ktory sa mota na jednom kopci a zaciatok ma 300 metrov od konca?

Cerovka je absolutne nevhodny trail na taketo veci. Neviem ci existuje vobec horsi kandidat v MK.
22.11.2021 - 15:03:22
00
Jasne ze vidim. Ale na to sa da povedat len ako zvykol po nas kricat skolnik: Co si digitalny nemas rucicky ? Poznas len 1 a 0 ? Bud DH, alebo Nord shore, alebo pumtrack, alebo lesny chodnik ? Nemoze byt nieco medzi tym podla podmienok na aktualnych 20-30m ? Pozri traili vznikaju bud na vykrese alebo s hrablami a vlajockami v lese. Tie prve su naplanovane do posledneho kamena, este pred stavbou a zvacsa vyzaduju tazku techniku (bikepark typicky). A tie druhe zacnu obvykle s hrablami a postupne sa dobudovavaju a vyvijaju Trojstrom. Ked je nejaky usek super ostane ako je, ked je nudny je snaha ho vylepsit, ked sa zosunie a ostane len korenove pole priecne na trail tak sa trail presunie, urobi mostik, spevni sa to... Lenze CD je zaseknute pri tom prvotnom odhrabani (nechcem sa dotknut nikoho co tam drel, je mi jasne, ze tam je ovela viac roboty ako len hrabanie, len to nechcem komplikovat a robit z tohto este dlhsi prispevok). Podla mna, sa z 20cm sirokeho makke chodnika stava 1 m siroky chodnik ujazdeny a vymlety na beton, nenesuci uz ziadne znamky povodneho zameru stavitelov. Bud mu treba vrati povodny charakter lesneho chodnika, ako ma napr. Svaty vrch, Pisany kamen, alebo sa posunut smerom Vydra a spevnit to zarezat do svahu. Alebo sa posunut este niekam inde a zacat budovat nejake ficury na vhodne miesta. Kedisi tam boli mostiky, rozpadli sa uz su prec. Kedisi tam bola rytmicka sekcia, uz je tam len par kaluzi, kedisi tam bol rockgarden....

Alebo uplne po lopate, ked mas pred sebou 100m klesania, kde nie je nic len priamy traverz , tak to tak nechas, alebo tam mozes nieco postavit. Ja osobne povazujem priamy zjazd v 7-8% klesani s odklopenym podkladom, za vyplytvanu vysku. Kto sa neboji tam vali a kto sa boji tam ide pomaly, ale zabavat sa asi nebavi nikto. Potom pride krizovanie zvaznice, kde su dve 20cm hlboke kolaje ktore je problem preskocit (na zelenom traily sa ani nepocita, s bunyhop technikou) tak musis spomalit. A za tym nastupuje stupanie, ale na jeho uvod hned strom, ktory mas problem minut rajdami a dalej od neho nemozes, lebo sa po korenoch zvezies az do doliny. To len tak, aby sa lepsie preniesol moment z predosleho zjazdu do stupania. Ak to ma sluzit ako challenge, kto ma lepsiu kondicku a techniku, aby to aj napriek vlastnostiam trailu presiel sikovne, tak OK, Ale to u mna nie je definicia zabavneho trailu, kde sa da chytit nejaky flow. To je skor taky teren na kondicny a technicky trening pre XC jazdcov. Takych trailov je v MK kopec, vlasne skoro kazdy okrem DH trailov. Ale samozrejme vzdy lepsie ako zvaznica, alebo asfalt, ak sa neponahlas. Ak je myslienka trailu nechat to na divoko, ako samorast tvarovany kolesami, tak je to na 1* nie je moje miesto,povedat, ake to ma byt. Len pisem moj osobny nazor a info od par ludi co s nimi obcas jazdim.

Celkovo je CD podla mna aktualne trail s nevyuzitym potencialom, vo velmi peknom prostredi. Ale ani pre kochacov a turistov to nie je, lebo je im to uzke a moc odklopene miestami. IMHO

edit: preklepy, gramatika, stylizacia (obsah ostal rovnaky)


Naposledy upravil Kenai dňa 22.11.2021 - 21:42:35, celkovo upravené 1 krát.

22.11.2021 - 20:55:45
00
Ufff, Kenai, v polovici prvého odseku mi vykrvácali oči :tmi:
Edit: na konci prvého odseku krvacam ešte viac :^)
22.11.2021 - 21:03:40
01
To ma mrzi, mozes byt konkretnejsi ? Ak mozem nieco urobit pre tvoju pohodu, napis co.
22.11.2021 - 21:24:34
00
Postačí prehnať príspevok kontrolou pravopisu pred zverejnením ;)
22.11.2021 - 21:27:26
10
Kenai napísal:
Alebo uplne po lopate, ked mas pred sebou na traili 100m klesania, kde nie je nic len priamy traverz , tak to tak nechas, alebo tam mozes nieco postavit. Ja osobne povazujem priamy zjazd v 7-8% klesani s odklopenym podkladom, za vyplytvanu vysku.


A zase. Ten trail je OBOJSMERNY!!!
To "nic" tam je preto, lebo oproti tebe bude slapat hore niekto druhy, tak urcite bude nadseny ked mu do cesty postavis nejake skoky :fubar:
Cerovku jazdia masy ludi oboma smermi, a nema potencial byt cokolvek viac ako obycajny singlac na nahananie kilometrov.
Ak na tych par miestach co idu dole kopcom nieco postavis, nikto tam nebude chodit (a jazdit 10km trail) kvoli tomuto kratkemu useku, a ludi co Cerovku jazdia teraz akurat naseres lebo take veci nevyhladavaju. Ved preto ju jazdia.
22.11.2021 - 21:35:07
05
A, co mas proti korenom? Uz tu jeden bol, co vysekal korene na traily
22.11.2021 - 21:36:24
00
Dufam ze uz to konecne pochopi😂🚬
22.11.2021 - 21:37:40
00
Nemyslím si.
22.11.2021 - 21:38:16
02
Ved toto
22.11.2021 - 21:45:04
00
astro napísal:
Postačí prehnať príspevok kontrolou pravopisu pred zverejnením ;)

Nemame, ale obvykle to stiham citat po sebe, teraz som nestihol. Mozno ak by to slo pridat do avast browsera a vedelo by to aj bez interpunkcie (asci) tak rad zavediem.
22.11.2021 - 21:45:39
00
foobar napísal:
A zase. Ten trail je OBOJSMERNY!!!
To "nic" tam je preto, lebo oproti tebe bude slapat hore niekto druhy, tak urcite bude nadseny ked mu do cesty postavis nejake skoky :fubar:
Cerovku jazdia masy ludi oboma smermi, a nema potencial byt cokolvek viac ako obycajny singlac na nahananie kilometrov.
Ak na tych par miestach co idu dole kopcom nieco postavis, nikto tam nebude chodit (a jazdit 10km trail) kvoli tomuto kratkemu useku, a ludi co Cerovku jazdia teraz akurat naseres lebo take veci nevyhladavaju. Ved preto ju jazdia.


Uprimne, si myslim ze vsetko sa da riesit ak sa chce. Aj stopa moze byt ina, ako dole a nie vsetko musi byt skok mozes tam dat esicko, ktrore poje krase este aj hore a dole. Chce to len nejake klopky. Ale ako som napisal, ak to ma inu myslienku, tak ok. Ja som tu debatu zacal len aby som pochopil myslienku stavitelov. Tu mi tu sice nikto nenapisal, ale uz iteracne zacinam chapat.
22.11.2021 - 21:54:58
00
Kenai napísal:
Nemame, ale obvykle to stiham citat po sebe, teraz som nestihol. Mozno ak by to slo pridat do avast browsera a vedelo by to aj bez interpunkcie (asci) tak rad zavediem.

Interpunkcia tu naozaj nie je problém :lol:
22.11.2021 - 21:56:13
00
Ale nono, menej jazdit trojstrom, viac citat slabikar 😉 som sa divil kolko toho tvojho pravopisu Astro znesie a nepise 😁
22.11.2021 - 21:58:19
00
keyboard_arrow_up