no mostík je síce fajn, má však jeden nedostatok, zábradlie na oboch stranách... na pohľad vyderá úzky a tým pádom bude problém sa tam s bajkom vtrepať. ja by som navrhoval vnútorné zábradlie demontovať. samozrejme po konzultácii s dodávateľom, nie aby ste to tam niekto len tak olámali... ;) vonkajšie by som nechal. okrem toho bude potrebné dosť výrazne upraviť nájazdy, aby sa na mostík dalo vôbec odbočiť.

S dodavatelom je to dohodnute... ;)
Dnes som bol na Mestskych lesoch, takze mozme si mostik upravit, ako budeme potrebovat....
Najazd bude treba upravit i vzhladom na to, ze k nemu bude prudsi zjazd a vyjazd...
24.09.2009 - 12:13:48
00
heh to zas bude ale reci od dochodcov ktori ho uz stihli objavit ako vsetko nicime :P
24.09.2009 - 12:16:23
00
no neviem, či tadiaľ nejaký dôchodca išiel, keď je tam ten neporiadok. ono sa dosť ťažko dá vôbec k tomu mostíku dostať a za ním prakticky niet kam pokračovať...
24.09.2009 - 12:21:27
00
Ja by som vnútorné zábradlie neostránil úplne, ale ho len skrádil aspoň o 0,5m na oboch stranách. Škoda ho je, podľa mňa.
25.09.2009 - 12:20:26
00
Ja by som tam tie zabradlia nechal.....bude sranda 8)
Pri troche sikovnosti by sa to malo dat prejst. Kto sa boji, nech tlaci!
25.09.2009 - 12:27:58
00
len zjazdari ci amenaci ci co maju siroke riaditka ;-] tak sa boja
25.09.2009 - 12:28:41
00
Správny bajker si to nezľahčuje mostíkmi... :rock:


Naposledy upravil triki dňa 25.09.2009 - 12:35:16, celkovo upravené 1 krát.

25.09.2009 - 12:33:36
00
Ja by som tam tie zabradlia nechal.....bude sranda 8)
Pri troche sikovnosti by sa to malo dat prejst. Kto sa boji, nech tlaci!

kto sa boji nech nejde do lesa :shake: :rock:
25.09.2009 - 12:34:43
00
len zjazdari ci amenaci ci co maju siroke riaditka ;-] tak sa boja

tak ked su frajeri tak na zadnom :P


btw skusim ja cez vikend ako sa tam zmestia 680mm :D
25.09.2009 - 12:53:53
00
Les je super! 8) Najbližšie sa chystám ojazďovať náš singlík - ak sa nič nezmení - v piatok 2.10. Preženiem tade jedného krásavca, ktorý tam asi ešte nebol; ak to vyjde, bude foto. :wasntme:
25.09.2009 - 12:54:04
00
Máme začiatok októbra, koniec sezóny predo dvermi a zachvíľu sa nás zima spýta "Hej trailbuilder! Stihol si všetko, čo si mal v pláne?"
Takže, ideme sa ešte pustiť do druhej časti singlu (za cestou)? Alebo konečne dokončíme prvú časť (pred cestou :) )? Možno by sme mohli na druhom úseku spraviť hrubú robotu a pripraviť si ho na jar. Čo vy na to?
05.10.2009 - 11:51:45
00
Som za pripravu druhej casti. Mozno sa konecne uz zucastnim a nebudem len pozorovatel.

To zabradlie na mostiku je ok. Siroky je dost. Minuly stvrtok som odhadzal to drevo spred neho a myslim, ze ked sa urobi lepsi najazd s malym priestorom pred a za mostikom (tak meter) tak sa tam musi vytocit kazdy. Pravda, ak to ubrzdi, lebo ten svah je fakt prudky.
05.10.2009 - 22:11:11
00
No, prvý krát som si to prešiel minulý týždeň a musím sa hlboko pokloniť personálu. Pekná jazda.

Tak, možno keď sa tam zvýši premávka na nejakých 200-300 jazdcov za deň, možno by sa osvedčila jednosmerná premávka , napr. párne dni z bodu A-B, a nepárne z B-A. Stačí dať tabuľky na začiatky...

Inak, budú brigády ? Napr. bude sa odhadzovať lístie ? No a kto bude odhadzovať sneh ? V zime bude možno viac času, tak by som na takú krátku brigádu aj prišiel.
06.10.2009 - 21:41:14
00
po dlhšej prestávke nastal zase čas na trochu toho trailbuildingu...

preto by som chcel záujemcov pozvať na sobotňajšiu akciu, na ktorej plánujeme preskúmať pokračovanie trailu "Cerová dráha" (áno, tak sa totiž lacov singel volá) od asfaltky pri druhom kameňolome smerom k slivovi. predstavujem si to tak, že by sme si dali zraz povedzme pri bufetoch rotunda a prešli by sme komplet celú hotovú časť singla, dokončili značenie (cca 2 hodiny) a pokračovali by sme po novom budúcom úseku, ktorý by sme predbežne vyznačili stužkami (cca 3-4 hodiny).

stretávku by som navrhoval najneskôr o 9.00, aby sme to v pohode a bez náhlenia stihli. aby neprišlo k omylu, bajky chcem nechať tentokrát doma, išlo by sa peši. nejaké zvláštne náradie nebudeme potrebovať, možno akurát malú pílku alebo záhradnícke nožnice. menej časovo náročná alternatíva je vynechať hotovú časť singla, stretnúť sa pri druhom kameňolome a prejsť len nový úsek.

do úvahy prichádza aj presunutie akcie na nedeľu, ale vzhľadom na lepšiu predpoveď počasia (slnko) by som bol za sobotu, v pláne je totiž aj kvalitnejšia fotodokumentácia, ktorej zatiaľ veľa nemáme. verím, že sa pár záujemcov nájde, predpokladám, že na novej časti trailu budeme musieť miestami optimalizovať trasu...

je mi jasné, že pekné jesenné počasie bude každého lákať radšej na bajk, preto vopred ďakujem všetkým, ktorí uprednostnia pešiu prechádzku ;)
29.10.2009 - 19:18:11
00
ak by som necestoval domov tak sa určite ukážem ... už by sa patrilo
29.10.2009 - 21:47:18
00
keyboard_arrow_up