Pozna niekto nejake dobra traily na Orave? Mne sa ta cast Slovenska velmi paci a ma velmi dobre predpoklady na biking. Takze ak niekto ma nejake navrhy sem s nimi.
18.01.2007 - 16:48:51
00
no skus pozriet v programe cyklotrasy oravu. ja som zo zazrivej a mam ju trochu spracovanu v oblasti okolie ziliny. asi buduci tyzden by som chcel poslat novu aktualizaciu kde zas co to pribudlo. stale to vsak nie je vsetko ale aspon pomaly to pribuda. ak by si sa chystal prist tu a pojazdit tak sa ozvi. mam to tu celkom dobre prejazdene. celkom fajn je napriklad taky vyjazd na kubinsku holu a potom zjazd cez hlasnu skalku do zazrivej.
18.01.2007 - 18:00:16
00
no a ja som bol toto leto v Zázrivej u tetky na chalupe a nemal som tam s kým jazdiť :cry:
tak ked pojdem nabuduce tak sa ozvem :wink:
18.01.2007 - 22:16:29
00
no skus pozriet v programe cyklotrasy oravu. ja som zo zazrivej a mam ju trochu spracovanu v oblasti okolie ziliny. asi buduci tyzden by som chcel poslat novu aktualizaciu kde zas co to pribudlo. stale to vsak nie je vsetko ale aspon pomaly to pribuda. ak by si sa chystal prist tu a pojazdit tak sa ozvi. mam to tu celkom dobre prejazdene. celkom fajn je napriklad taky vyjazd na kubinsku holu a potom zjazd cez hlasnu skalku do zazrivej.


Ak sa mi podari spracovat kamaratov tak by sme radi prisli dakedy v lete ak to bude mozne. Orava ma uz dlho laka.
18.01.2007 - 22:17:33
00
no a ja som bol toto leto v Zázrivej u tetky na chalupe a nemal som tam s kým jazdiť :cry:
tak ked pojdem nabuduce tak sa ozvem :wink:

no jasne ja budem len rad. cim viac bikerov pokope tym lepsie :wink: . len dufam ze budem vtedy doma. chystam sa koncom juna niekam na brigadu. ale nejake to volno sa urcite najde.
18.01.2007 - 23:07:06
00
no skus pozriet v programe cyklotrasy oravu. ja som zo zazrivej a mam ju trochu spracovanu v oblasti okolie ziliny. asi buduci tyzden by som chcel poslat novu aktualizaciu kde zas co to pribudlo. stale to vsak nie je vsetko ale aspon pomaly to pribuda. ak by si sa chystal prist tu a pojazdit tak sa ozvi. mam to tu celkom dobre prejazdene. celkom fajn je napriklad taky vyjazd na kubinsku holu a potom zjazd cez hlasnu skalku do zazrivej.


A mas aj nejaky dobry typ ako na Kubinsku Holu zo Zazrivej ?
Od Hlasnej skaly po cervenej som uz tlacil :)

Da sa ist hreben po modrej znacke: sedlo medzi Zazriva-OLesna -> Parac -> Prislopec -> K.Hola
Podla mapy to vyzera zaujmavo. Opacny hreben smerom na Terchovu som uz skusal a bolo to OK.
19.01.2007 - 18:51:35
00
no cez hlasnu skalku je lepsie ist nadol to je jasne. naposledy co som chcel ist na parac tam bolo tolko stromov popadanych ze som to radsej otocil nadol. ale da sa ist cez vasilovsku holu. tiez pojdes cez havraniu ale nevyjdes az do toho sedla medzi zazrivou a lesnou (inak vola sa to hola nad klobucnou) ale odbocis na prvej odbocke doprava kde je rampa. tam na dalsom razcesti zas doprava. dovtedy je to fajn lesna cesta. len potom treba trafit taku zarastenu cestu nahor, co je uz horsie. tiez ta potom treba trochu tlacit ale urcite menej ako od hlasnej. ale ked uz vyjdes na vasilovsku holu tak odtial sa uz da na kubinsku.
alebo je druha moznost - obehnut to cez kubin. ked si chces dat taky stredny okruh s dobrym stupanim.od chaty na kubinskej holi uz ides po polnej a su tam fakt pekne vyhlady.a to prevysenie da celkom fajn zabrat.
20.01.2007 - 09:09:25
00
no cez hlasnu skalku je lepsie ist nadol to je jasne. naposledy co som .....

Diki za info. Na vsetkych tur. mapach (VKU, Shocart aj na www.geoportal.sk) je zakreslena lesna cesta od Hlasnej Skaly na severovychod na Vasilovsku Holu. Nevies ako je to v skutocnosti: existuje (a da sa ist na biku), alebo je to len vymysel kartografou :) ?

Prílohy:

HlasnaSkala.jpg
HlasnaSkala.jpg 47.69 KiB thumb_up0thumb_down

21.01.2007 - 16:56:38
00
tak toto vidim prvykrat. o ceste nic neviem. mozno to bude nejaky chodnik ale ani ten som si tam teda nevsimol
24.01.2007 - 18:06:19
00
tak toto vidim prvykrat. o ceste nic neviem. mozno to bude nejaky chodnik ale ani ten som si tam teda nevsimol


No tak mas typ na najblizsi bike vylet.
Som trpezlivy, kludne s tym pockaj kym sa roztopi sneh :)
24.01.2007 - 20:06:32
00
no ja som toto leto dost pojazdil liptov a daval som aj take vyjazdy z liptova na oravu a kade tade... mozem povedat na bajk perfektná oblast...je tam vsetko co je treba
24.01.2007 - 21:59:08
00
trochu oprasim tento thread...
v pondelok sa chystam na oravu a uvital by som nejake trasy... idealne v okoli orav. priehrady nakolko tam mame ubytko. Neviem ci nie trocha sialena otazka :), ale da sa vytrepat na Babiu Horu na biku?
20.07.2007 - 18:41:16
00
trochu oprasim tento thread...
v pondelok sa chystam na oravu a uvital by som nejake trasy... idealne v okoli orav. priehrady nakolko tam mame ubytko. Neviem ci nie trocha sialena otazka :), ale da sa vytrepat na Babiu Horu na biku?


V pondelok budem na Orave tiez, ale kusa juznejsie.
Od Oravskej priehrady je skvely vyslap po asfalte k vysielacu Magurka.
Odtial ide po hrebeni chodnik na Prislop.
Mozes pokracovat aj dalej na Kubinsku Holu a zbehnut do Zazrivej.
Vratit sa da potom cez Havraniu do Oravskej Lesnej a asfaltom do Namestova.
Len neviem, ci by si to v takejto horucave zmakol...........
Z toho hrebena Magurka-Prislop sa da zbehnut na obidve strany na viacerych miestach aj pred Prislopom.

Neviem, ci uz na hrebeni dozreli maliny, ale ak ano treba davat pozor na medvede, lebo ked je zabraty do zberu, da sa k nemu prist az nebezpecne blizko a ked sa zlakne moze byt mrzuty.............
20.07.2007 - 22:19:12
00
no toho sa trochu obavam tych medvedov :roll:
ten hreben z Magurky do Prislopu sa mi dost na mape pozdaval len som nevedel ci je zjazdny aj bikom, teraz uz viem dik...
minuly rok ked som tam bol tak som vybehol peso na Magurku a odtial dole do Stefanova po zelenej a ta zelena bola doost rozbita ale to bolo po dazdoch cize teraz tie cesty a chodniky dufam budu ine
20.07.2007 - 23:03:23
00
Od 29. augusta sme cela partia Spišiakov na Orave. Ubytovanie mame na www.bielafarma.sk. Kto ma zaujem nech sa prida :wink:
21.07.2007 - 08:08:14
00
keyboard_arrow_up