Ahojte, potreboval by som radu:
V nedeľu som sa vrátil z daždivého výjazdu. Ked som vybral baterku (Bosch 400Wh) z bicyklu všimol som si že sa mi LED na baterke samovolne zapnú a po pár sekundách vypnú a takto to robí stále dookola. (cca 2-3 sek.)
Blikajú takto všetky 4 LED naraz (ostala mi kapacita 4 LED)
Nabíjať som ju radšej neskúšal.
Ked som ju založil do bicykla a namontoval aj displej, tak mi baterka takto sama zapína aj vypnutý displej.
Skúšal som aj tlačítko na baterke podržať viac ako 10 sekúnd, ale nepomohlo.
Robí to presne ako v tomto videu:
https://www.youtube.com/watch?v=UkqVMsaMi8c&feature=emb_logo
Za rady dopredu ďakujem.

PS: Prípadne poradiť človeka alebo firmu ktorá má HW a SW na diagnostiku bateriek Bosch - čo najbližšie k Liptovu.
27.10.2020 - 08:30:54
00
Mne sa stalo 2x s Yamahou, že po umytí sa sám zapínal displej. Batériu som zakaždým vybral a dal cez noc na nabíjačku. Ráno to fungovalo. Ochrana proti vode je tam mizerná.
Myslím, že to tej batérie sa ti voda nedostala. Nechaj ju vysušiť, prípadne ju vystriekaj sprejom na kontakty. To mi tiež raz pomohlo pri probléme s elektrikou.
27.10.2020 - 21:20:20
00
Ahoj, no je to už tretí deň a robí to stále... Najhoršie je že klesá počet aj blikajúcich LED a teda toto blikanie aj vybíja baterku. Inak nabíjanie funguje. Skúšal som včera aj fén z vonku ale nepomohlo. Na figu je že sa tá baterka nedá normálne rozobrať. Sprej na kontakty mám , ale ako ho nastriekam k tomu tlačítku na baterke ?
28.10.2020 - 05:55:03
00
Ja som raz po umytí bicykla tiež preventívne vystriekal kontakty na baterke ako i na zásuvke pre nabíjanie sprejom na kontakty,a na druhý den mi za jazdy začala vypadávať elektrika.Takže podla mňa ten sprej je vodivý až tak že to všetko skratuje.Ked som prišiel domov z jazdy po dvoch hodinách zase všetko fungovalo ako pred tým.Podla mňa ti to robí voda,ktorá sa dostala do vnútra na kontakty.Ono sa to vysuší,ale môže to trvať aj niekolko dní
28.10.2020 - 06:45:45
00
antoni kedze mas bateriu po zaruke, mas tieto moznosti : samotna bateria ma gumenne tesnenie po obvode krytu, ale nie su utesnene skrutky, ktore drzia kryt. Vyskrutkuj vsetky skrutky a mozes cakat, ci po nejakom case dojde k znizeniu vlhkosti v baterii. Lepsia moznost je otvorit bateriu a nechat vysusit.

28.10.2020 - 19:27:01
01
aky sprej na kontakty pouzivate?
28.10.2020 - 21:20:30
00
MAK ahoj.
Skrutky sú už vyskrutkované od pondelka ked som skúšal či ich nestačí len odskrutkovať a kryt sa bude dať ľahko dole. Pozeral som v pondelok aj tieto videá, ale ked som videl ako to ide ťažko a ako v tomto video "dokrvavil" ten kryt batérie, tak som si túto možnosť nechal ako poslednú... Skúšam zatiaľ nájsť nejaký blízky servis s diagnostikou Bosch bateriek, či náhodou nezblbla BMS-ka.
Ešte rozmýšlam nechať úplne vybiť batériu či sa to nejako neresetne, ale neviem či ju potom ešte nabijem.
29.10.2020 - 07:18:39
00
Najbližšie máš eBIKE point na Demänovskej ceste... Nešpekuluj a choď si dať spraviť diagnostiku...
29.10.2020 - 08:40:29
00
pochybujem že eBike point bude mať diagnostiku ked to ani predajcovia a servisy v LM nemajú... Ale vraj Intersport má, len za to chcú 30€ a chcú doniesť aj bajk... neviem načo ked problém je v baterke.
Tak aj Ebike Point v RBK má diagnostiku - z LM sa vraj sťahujú preč.
29.10.2020 - 10:38:46
00
eBIKE point majú na stránke uvedené, že dg majú... Ak nie v LM, tak v RK určite... A bike musiš doniesť, nakoľko diagnostický modul sa napája cez displej/ovládací panel biku... Skúšať cudziu, možno vadnú baterku si nikto v servise na svojom biku nelajsne... A že to stojí 30,- Eur? Tak to je bežná cena, aj ja to mám v cenníku tak...
29.10.2020 - 10:50:06
01
Nazgul, ked už viem že asi robíš aj servisy - ty si už niekedy aj rozoberal Bosch batériu, alebo prípadne poznáš niekoho na SK kto to robí, prípadne aj repas týchto bateriek ? Ďakujem.
30.10.2020 - 09:43:13
00
Ahoj,tento chclapik z Ciech robi repas Bosh bateriek
https://www.facebook.com/groups/1492738880786189/permalink/3579629015430488
Alebo na Slovensku tento chlapik
https://www.facebook.com/Matejcells/
30.10.2020 - 09:48:46
00
Do repasov batérií sme sa nikdy nepúšťali, jednak je to zdĺhavá robota (preto ani Bosch priamo svoje baterky nikdy nerepasuje, ale vymieňa za nové) a nakoľko nie sme elektrikári, považujem to za určité riziko do budúcna... Ale je to len môj (a mojich kolegov) osobný názor, viem, že kadekde po garážach a domácnostiach (stačí si pozrieť niektoré vlákna aj na tomto fóre) sa to bežne robí, oficiálnu firmu ale na Slovensku nepoznám, len v ČR...
30.10.2020 - 09:49:40
00
ja som našiel ešte "ebiketatry"
Mne by zatiaľ možno pomohlo aj otvorenie krytu baterky, prípadne odpojenie tlačítka na batérii
30.10.2020 - 11:55:22
00
Ak to nemáš v záruke tak to otvor nemáš čo stratiť. Máš tu aj návod.
30.10.2020 - 12:08:15
00
keyboard_arrow_up