Neviem noo...písať o dojazde e-bajku a "žraní" baterky a pritom ísť 99% bez podpory motora - to je úplne zbytočné. Ja sám takisto nemôžem o dojazde a "žraní" baterky písať, keďže niekedy idem aj 20% trasy bez podpory motora.
08.06.2020 - 11:20:33
00
Áno, smerodajnejšie je, koľko výškových metrov dáš s tou baterkou.
08.06.2020 - 20:28:51
01
Zdravim e-bikeri,
mam taky dotaz som majitelom e biku s motorom Bosh Performance Line CX 4 gen, a chcel by som vediet ci neviete aky je potencial motora pri tuningu? Na nete je k dispozicii kopa zariadeni ako Speedbox verzia 3.0 ktora je vraj presne robena pre tento typ 4 generacie. Pise sa ze po instalovani je potom rychlost obmedzena len intenzitou slapania, takisto sa da aj nastavit. Chcem sa spytat ci neviete co ten motor unesie, napr keby som to nastavil z 25km/hod napr na 30km/hod ci to ten motor potom po par 100km neodpali. Samozrejme som si vedomi dopravnej vyhlasky a straty zaruky, nechystam sa to tuningovat, ale zahranicne fora a takisto ceske pisu ako by to nebol ziaden problem, ze kludne mozte potom jazdit aj 40km/hod co si myslim ze je hlupost, ako mozne to asi je, ze ten motor by to asi dal, ale ked niekto chce jazdit 40km/hod a potom odpalit baterku aj motor nadobro po nejakych cca 100km slavy ok. Preto sa pytam ze ci ten motor CX line 4 gen je stavany na 25 km/ho a dost alebo je limitovany len softwerom podla nasej legislativy. Lebo napr v USA je vyhlaska ze sa moze jazdit az 30km/hod a keby som ten isty bike kupil v USA tak motor je tam rovnaky. Znovu opakujem, nechystam sa to vobec tuningovat aby som sa vyhol hejtovym spravam typu vyhlaska, bezpecnost ohladuplnost atd. je to len cista zvedavost.
Dakujem za info vopred
11.06.2020 - 14:10:59
00
Myslím že za 150€ predávajú čip, ktorý po namontovaní zvýši maximálku s 25km/h na 50km/h. Motoru sa nič nestane jeho výkon je podstatne väčší a je len softwarovo obmedzený. Reálne s neho dostaneš 700W a tých 75Nm je len nominálny, špičkový je kolo 90Nm. Takto funguje do 25km/h po načipovani takto funguje do 50km/h
11.06.2020 - 16:57:54
00
Nove motory Bosch maju elektroniku, ktora sleduje neopravnene zasahy do systemu. https://www.emtbforums.com/community/threads/bosch-error-504-with-speedbox-2.7735/
11.06.2020 - 17:18:02
00
AD1: Motoru je to úplne jedno. On nepozná aké prevody máš zaradené. Čipnutý aj nečipnutý má rovnaký výkon. Blokovanie iba nad 25 km/h ten motor vypne. Nič viac.
AD: Otázka je, prečo to chceš čipnúť. Ak máš MTB tak je to blbosť. Ak máš cross/trekking a tú rýchlosť naozaj potrebuješ a máš na to prevody, tak tých 40 km/h dosiahneš a ničomu to neškodí. Len si uvedom, že čipnutý bicykel pri vyšších rýchlostiach žerie aj trávu okolo cesty. Rýchlosť a odpor vzduchu je oveľa väčší žrút batérie ako kopce.
Vo vlnenom profile v režime STD s obmedzovačom rýchlosti urobím na baterku cca. 100 km / 1200 vm, pri priemernej rýchlosti 25 km/h.
Na rovine s odblokovanou rýchlosťou spravím v režime STD na baterku okolo 40 km pri priemernej rýchlosti okolo 32 km/h.
11.06.2020 - 19:46:30
00
Joe70 ozaj to ten motor Bosh Performance line CX 4 gen neodpali co ja viem skor ked to chipnem napr na takych 30km/hod? co sa baterky tyka mi jasne ze to bude zrat o nieco viac ako pri 25km/hod. K otazke preco sa pohravam s tou myslienkou je, ze mam bike EMTB hardtrail ktory ma asi 23kg, ked som v kopcovitych terenoch staci bohate tam viac ako 16km/ho nedam a to mam mod podpory turbo. Problem vsak je ked clovek ide useky po rovine - cesta asfalt, tak kamosi co maju normal lahsie biky tak idu tak priemerne 30 -32 km/hod. No a pri tom mojom 22 + kg tanku uz ked chcem ist viac ako 25 resp dostat sa na tych 30 je celkom problem - teda presne docela fuska kedze ja niesom ziaden rambo ani atlet :) Takisto ako pisu nasi bratia cesy, kde som sa o tom dozvedel link dam nizsie tak coraz viac sa e-biky budu pouzivat napr na cestu do prace hlavne vo vacsich mestach ja som z BA btw. A tam napr ked clovek sa ponahla by sa rychlost 30 - 35 km/hod hodila viac ako tych 25. Otazka je viem ze uz dva - krat tu zodpovedana ci mi to napr neskrati zivotnost motora o polovicu, ale ked tak pisete, ty a Snajprik ze ten motor ma ovela vacsi potencial a je bolknuty len softwerom podla nasej vyhlasky, tak ok verim Vam.

Neviem co myslel Mak tym ze tie nove motory Bosh to vedia rozpoznat a fore kde dal link pisu ze to potom hadze akysi erorr a vobec to nepracuje ak som to spravne pochopil. Ale tam je to dva roky stare a bavie sa o chipe SpeedBox 2.0 uz je na trhu SpeedBox 3.0 a aj ine.
link: https://elektro-kola-ktm.cz/elektro-tuning-speed-box/speedbox-30-pro-bosch-2020-novinka.html

Ma niekdo skusenosti kdo si uz taky chip dal?
Este poznamka ako som spominal USA: tam maju vyhlasku ze max rychlost povolena pre bike na pesich a cyklozonach je 30km/hod to by sa uz dalo, neviem preco u nas je taka nizka. Ja samozrejme nemam chutky nejako egomanika a blazna ze s tym mienim jazdit 40 a viac km po cyklotrasach a provokovat tak ostatnych. Tych 30km/hod by mi stacilo bohate, ale stale sa bojim o ten motor kedze to nie su lacne biky, a akonahle tam date chip stracate na zaruke.
11.06.2020 - 23:16:45
00
NEODPÁLI. :)
11.06.2020 - 23:22:41
00
@KinDom77 Ten motor pracuje stále rovnako či je čipnutý alebo nie. Nie je to žiadny tuning motora. Nijako sa nemení jeho výkon. Akurát sa pri 25 km/h nevypne.
V tvojom prípade asi ebajk ani nepotrebuješ. Mal si za tie peniaze kúpiť slušný MTB a možno by si kamarátom stačil
Pri priemernej rýchlosti 32 km/h ti kamaráti aj tak ujdú, lebo ti dôjde baterka. Ak sa bavíme o okamžitej rýchlosti 32 km/h, tiež to žerie moc, nie "o niečo viac".
Bosch sa dá stále čipnúť. Akurát výrobca tvrdí, že RJ si to zapíše a prídeš o záruku. Myslím, že iba blafujú, ale zatiaľ to asi nikto nepreveril. Ak si naozaj presvedčený, že tú rýchlosť potrebuješ, ja by som sa toho speedboxu nebál. Ale nechcem ti radiť. Prejdi si zahraničné fóra kde s tým majú istotne skúsenosti. Npr. https://electricbikereview.com/forums/
Ako prvé ale vyskúšaj prehodiť magnet snímača rýchlosti na pedál. Návod nájdeš na youtube. Ja som tak jazdil 2 týždne kým som motor čipol. Computer ti bude ukazovať blbosti, ale vyskúšaš si, či sa ti to oplatí.
12.06.2020 - 18:17:15
00
@KinDom77 Ešte ma napadlo jedno riešenie. Niečo ako Badass, keď sa bojíš straty záruky.
https://www.badassebikes.org/english/2019/10/11/badassbox-4-bosch-for-model-year-2020
Nevyžaduje žiadny zásah do motora. Computer ale neukazuje správne, podobne ako keď máš magnet na pedáli. Záleží od toho, aký máš displej. Ak máš primitívne počítadlo ako Purion či Intuvia, stačí ak si kúpiš ešte jeden computer, ktorý bude ukazovať správne údaje, a originál displej budeš používať iba na prepínanie režimov.
Ja mám Yamaha "C" displej, ktorý počíta kalórie, watty, kadenciu a tam je to už trochu problém takéto riešenie.
Neviem ako Speedbox, ale ja mám VOLspeed, kde sa dá nastaviť maximálna rýchlosť. Funguje to podobne ako to má Yamaha v základe obmedzené na 25 km/h. Že nevypne pri 25 km/h natvrdo, ale začne postupne uberať výkon a pri 27 km/h vypne úplne. Šetrí to dosť baterku a nie je tam žiadny wall effect, ako keď to vypne natvrdo pri 25 km/h. Podobne funguje aj tvoj nový Bosch myslím. S VOLspeed si ale môžeš nastaviť ľubovoľnú rýchlosť. Ak kamaráti jazdia 32 km/h, nastavíš si 30-32 km/h. Nenápadne presunie časť výkonu na teba, čo ti ušetrí batériu a prinúti ťa pracovať :-) To sa ale montuje do motora.
Takmer všetky možnosti čipnutia nájdeš tu:
https://www.ebiketuning.com
12.06.2020 - 19:49:53
00
Ďžou, no dobre - vo vlnenom profile robíš na baterku teľo a teľo...
Skús bavlnený, prípadne polyester, zmena bude nepochybne citeľná.
"Na rovine s odblokovanou rýchlosťou spravím v režime STD na baterku okolo 40 km pri priemernej rýchlosti okolo 32 km/h" - čo ci to pere??? Iba ak by si bol 150 kilový brav a poháňal trojsťažník v protiprúde..
12.06.2020 - 22:50:58
00
LOL Ťa vyhodili z krčmy tak skoro?
Keď ráno vytriezveš, tak to môžeme prebrať. Ale to už pochopíš snáď aj sám :-)
12.06.2020 - 23:46:07
10
odblokovanie motora nic neodpali,osobne si myslim ze pre motor je aj lepsie ked je stale v zabere ako ked sa ma pri hranici 25 km stale zapinat a vypinat,ak namontujes speedbox tak ani slavny ani cip software nic nezaznamena,
20.06.2020 - 10:17:44
00
Bosch vydal nejaký update, zvyšuje krútici moment na 85Nm
25.06.2020 - 10:54:59
02
sorcerer napísal:
Bosch vydal nejaký update, zvyšuje krútici moment na 85Nm


Na nový motor 4 gen. ?
25.06.2020 - 11:02:28
00
keyboard_arrow_up