lapso napísal:
Ved nech si kazdy robi vo volnom case to, co ho naplna. Niekto zbiera KOM-y na strave, niekto zase v ramci aerobnej cinnosti podnika vylety do prirody. Mne dava e-bike presne to, co som od toho ocakaval, je to skvely vynalez. :)



Uplne to posuva bajkovanie do inej sfery. Lapso mna to uz prestalo bavit tu vysvetlovat hejterom o com to je. Skoda len ze nemame zakon ako v USA, 750W. ;)
02.11.2015 - 23:20:42
00
zakon nezakon, vy si aj tak urobite po svojom vsak ano :)
vidim ze ty si si uz upgradol bike na 750W
02.11.2015 - 23:30:44
00
Nuz, pokial nebudu davat pokuty... ;))

A to uz spekulujem nad 1kW ;)
02.11.2015 - 23:33:09
00
a to je take lahke vymenit?
neblazni, vsak tymto tempom das cerovku za 20 minut
02.11.2015 - 23:36:23
00
iron.hide: neda :) .. nie vsetko sa da riesit motorom.
03.11.2015 - 08:58:38
00
perez napísal:
pricom uplne obchadzas fakt, ze e-biky maju oproti motorkam jednu zasadnu vlastnost - bez pedalovania nejdu.

Ja myslim, ze ten rozdiel tam bude inde :lol: ... ale polozim ti otazku .. bude bike , ktory ma namontovany spalovaci motor (takych je plno) , ale bez pedalovania nepojde, bajk, alebo motorka ? Je babeta motorka, alebo nie ? Ak na babete nastavim, ze motor bez pedalovania nebude tahat, bude to bajk, motorka, alebo co ? Ma Dado.Bzzz ebike, alebo emotorku ? Lebo ako pisal, on nema limitacie, moze jazdit bez pedalovania, ak si to tak nastavi. Ale v zasade je jedno, ci ebike nazves motorkou, alebo nie, vysledok je v mnohom rovnaky.

On ten problem s ebikami je inde nez hejtovanie , jesitnost, atd., ale malokto (hlavne z tych, co ich vlastnia) to vidi a dokaze priznat. Jeden z nich je ten, ze motor v bajku tymto ludom vyrazne predlzuje penis, podobne ako obvykle SUVcko :lol: Je to velmi dobre vidno na sposobe komunikacie tychto ludi.
03.11.2015 - 09:25:42
03
neviem ci zabanovany Milanko40 je zrovna reprezentativny ebajker, ja som na ebajkoch zatial stretol len "skorodochodcov" ktori si nic dokazovat nepotrebovali, a s agresivitou a povyseneckym spravanim sa bezne stretavam skor pri XC chrtoch (stravasshole)
03.11.2015 - 09:38:17
00
Ito, riesil som rozdiel e-bike vs motorka. Naco to komplikujes pridavanim zbytocnych "ak"? Uz si videl nieco so spalovacim motorom co bez pedalovania nejde? Nie, ze? Tak naco taketo hypoteticke zariadenia vobec spominas? Hlavne ak to potom zaklincujes, ze je to jedno...
To, co spominas v druhom odstavci som si ja osobne nevsimol...mozno isty exot sa tak sprava(l) tu vo fore, ale to by som videl skor na osobnostny problem, ako suvis s e-bikom. Na traily som nikdy s e/bikermi problem nemal - ja vlastne problemy nejak nepritahujem, raz v zivote som zakrical nieco na adresu tipka, ktory si to valil po Cerovke bez ohladu na nic, hlava-nehlava, a to bol prave XC-ckar v obtiahnutom oblecku.
03.11.2015 - 09:57:28
00
PhilJ : Milanko40 nie, on je vlastna kategoria :lol:
perez: takych, co spominam v druhom odstavci je tu myslim viac, ale Milanko40 to nie je. S tym, co je hypoteticke a co nie pisem preto, ze ak ideme definovat, tak musime mat najprv axiomy. Samozrejme, ze ebike nie je v plnom vyzname motorka, lebo aj ta najlahsia vazi dobre cez 50kg. Tie ak nie su zbytocne, pretoze momentalne to pedalovat musis, lebo baterka nema velku vydrz. Akonahle by existovali baterie, s ktorymi by si vedel dat s prsom v nose bez pohnutia a priemerkou >30km/h aj 150km po horach, ani pes by nestekol s pedalovanim. A sucasni ebikovi pedalovnici by hejtovali na ebikovych nepedalovnikov :lol: Preto sa teraz hejtuju vzajomne bikeri a ebikeri .. len dojazd tej baterii brani ebikom naplno rozvinut tu naozajstnu kategoriu. A pozadie toho celeho (o ktorom som uz davnejsie pisal), na ktore narazam a ktore casom naozaj pride (ako pise Dado.Bzzz) je inde. A ano, presne s tym to suvisi, co pises, ze casto najvacsie hovada byvaju prave obtiahnuti XCckari. Lenze (a PRESNE O TOM o toje) .. maloktory clovek - hovado sa dokaze vykonnostne vypracovat tak /a vela z tych, co na tom aktivne pracuju si to vazia a podla toho sa spravaju k ostatnym a k prirode/, aby ho v lese bolo vidno, resp. tam chodieval casto. Kolko ale takychto ludi do lesa pride, az bude ebike na vrchole ? A co sa stane potom ? To je presne ta skratka, o ktore sa posmesne vyjadroval Dado.Bzz :) ..
03.11.2015 - 10:07:22
00
Akonahle by existovali baterie, s ktorymi by si vedel dat s prsom v nose bez pohnutia a priemerkou >30km/h aj 150km po horach, ani pes by nestekol s pedalovanim
Tymto smerom urcite vyvoj nepojde z toho dovodu, ze uz dnes to je nelegalne. Ak budu raz tak silne baterie, tak sa len zdvihne dojazd. 250w bude stale limit na to, aby bol pedelec pred zakonom rovny bicyklu a pochybujem ze to niekto zmeni.
03.11.2015 - 10:48:49
01
iron.hide napísal:
a to je take lahke vymenit?
neblazni, vsak tymto tempom das cerovku za 20 minut


No da sa namontovat stredovy set na bajk aj za 2 hodky v pohode.

Na cerovku ti velky vykon az tolko neprida na case. A pod 25m to neni easy to dat.
03.11.2015 - 11:54:19
00
lto napísal:
Ja myslim, ze ten rozdiel tam bude inde :lol: ... ale polozim ti otazku .. bude bike , ktory ma namontovany spalovaci motor (takych je plno) , ale bez pedalovania nepojde, bajk, alebo motorka ? Je babeta motorka, alebo nie ? Ak na babete nastavim, ze motor bez pedalovania nebude tahat, bude to bajk, motorka, alebo co ? Ma Dado.Bzzz ebike, alebo emotorku ? Lebo ako pisal, on nema limitacie, moze jazdit bez pedalovania, ak si to tak nastavi. Ale v zasade je jedno, ci ebike nazves motorkou, alebo nie, vysledok je v mnohom rovnaky.

On ten problem s ebikami je inde nez hejtovanie , jesitnost, atd., ale malokto (hlavne z tych, co ich vlastnia) to vidi a dokaze priznat. Jeden z nich je ten, ze motor v bajku tymto ludom vyrazne predlzuje penis, podobne ako obvykle SUVcko :lol: Je to velmi dobre vidno na sposobe komunikacie tychto ludi.


Ito, pockaj kuknem do slipov...sakra nic, nepredlzilo, stale 23cm. ;)))
Ja si skor myslim, ze to zle vplyva na nie ebajkerske ego, ked ho dava babenka do kopca a preto tolko hejtov.

Nevzrusujte sa uz nad kategoriou, proste ebike bol definovany, ze moze pripomahat, iba ked pedalujes. Dobre, ze vyrobcovia tam dali aj torque senzory a znasobuje to tvoju silu a teda mas z toho stale bajkovy pocit. V bafangu to nemam.
03.11.2015 - 12:04:21
01
Hosť napísal:
neviem ci zabanovany Milanko40 je zrovna reprezentativny ebajker, ja som na ebajkoch zatial stretol len "skorodochodcov" ktori si nic dokazovat nepotrebovali, a s agresivitou a povyseneckym spravanim sa bezne stretavam skor pri XC chrtoch (stravasshole)


No zatial si to iba ti dochodcovia kupuju a rekreacni jazdci na slovensku. Ale vsak pride cas... A to vam hovorim, ze aj do enduro kategorie to raz pride.
03.11.2015 - 12:07:57
00
lto napísal:
PhilJ : Milanko40 nie, on je vlastna kategoria :lol:
perez: takych, co spominam v druhom odstavci je tu myslim viac, ale Milanko40 to nie je. S tym, co je hypoteticke a co nie pisem preto, ze ak ideme definovat, tak musime mat najprv axiomy. Samozrejme, ze ebike nie je v plnom vyzname motorka, lebo aj ta najlahsia vazi dobre cez 50kg. Tie ak nie su zbytocne, pretoze momentalne to pedalovat musis, lebo baterka nema velku vydrz. Akonahle by existovali baterie, s ktorymi by si vedel dat s prsom v nose bez pohnutia a priemerkou >30km/h aj 150km po horach, ani pes by nestekol s pedalovanim. A sucasni ebikovi pedalovnici by hejtovali na ebikovych nepedalovnikov :lol: Preto sa teraz hejtuju vzajomne bikeri a ebikeri .. len dojazd tej baterii brani ebikom naplno rozvinut tu naozajstnu kategoriu. A pozadie toho celeho (o ktorom som uz davnejsie pisal), na ktore narazam a ktore casom naozaj pride (ako pise Dado.Bzzz) je inde. A ano, presne s tym to suvisi, co pises, ze casto najvacsie hovada byvaju prave obtiahnuti XCckari. Lenze (a PRESNE O TOM o toje) .. maloktory clovek - hovado sa dokaze vykonnostne vypracovat tak /a vela z tych, co na tom aktivne pracuju si to vazia a podla toho sa spravaju k ostatnym a k prirode/, aby ho v lese bolo vidno, resp. tam chodieval casto. Kolko ale takychto ludi do lesa pride, az bude ebike na vrchole ? A co sa stane potom ? To je presne ta skratka, o ktore sa posmesne vyjadroval Dado.Bzz :) ..


Chalani, nebojte, ebike nikdy nebude mat taky vykon, aby si mohol ist na priemerku 30kmh. To uz si kupte elektricku krosku, radsej. Mozno o par rokov zmensia a odlahcia baterky, motor sa tak skoro nepodari odlahcit. S 50 kilovou kravou (stealthbomber) to neni ono jazdit.

Ito, aku posmesnu poznamku si myslel? Ten hreben nizkych tatier? Chce niekto video pozriet? Len som kameru zle namontoval a neni vidiet horizont.
03.11.2015 - 12:21:51
00
A neporovnavajte vykon ebajkov s motorkami uz konecne (ani mopedmi). Stara kosacka ma tak 15x vacsi vykon! A taka zehlicka ma 2x vacsi prikon ako ebike na Turbe!
03.11.2015 - 12:29:18
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Elektrobicykle / Horské)
keyboard_arrow_up