precital som si casopis co tu niekto daval a v nom dopadol motor shimano snad najhorsie...precital som aj toto vlakno a podla vasich reakcii mi nepride ze je taky hrozny.....akurat neviem ako je na tom s hlucnostou oproti ostatnym a najviac ma asi prekvapuje to, ze sa musi zapinat v kludovej polohe....napr. ked idem z kopca a motor vypnem,alebo aj po rovine a ked ho chcem zapnut musim zastavit? a dalsia nevyhoda tam bola,ze pri slapani bez pohonu je jazda narocna....pritom ste tu pisali ze to je opacne...ze motor shimana nebrzdi
11.04.2020 - 10:40:10
00
je to dobrý motor. hlučnosť, čo ja viem, počuť ho, keď si človek na to zvykne tažko hodnotiť a neviem ako sú s hlučnosťou Bosch, Yamaha či iné. zapína sa bez tlaku na pedál, keď ideš dole kopcom, alebo po rovine za svoje, nevypínaš motor, iba podporu. obtiažnosť jazdy bez podpory závisí od viacerých premenných, hmotnosť jazdca, obutie, tlaky, kondícia samozrejme. jeden povie nie je problém, iný povie že to ide ťažko. na dh/enduro širokých gumách s tlakom 2 bary to ide dosť ťažko, ale nie je to odporom motora
11.04.2020 - 11:13:36
04
klerik7 napísal:
precital som si casopis co tu niekto daval a v nom dopadol motor shimano snad najhorsie...precital som aj toto vlakno a podla vasich reakcii mi nepride ze je taky hrozny.....


neviem sice aky test si cital ale bez urazky bud to testoval lolo alebo si nepochopil co tam pisali ( bez urazky) ani jedno tvrdenie nie je pravdive
tak ako popisal sorcerer hlavne ide o bezodporovy motor kedy tahas len to co vazis ty a bajk
11.04.2020 - 11:31:49
01
klerik7 napísal:
precital som si casopis co tu niekto daval a v nom dopadol motor shimano snad najhorsie...precital som aj toto vlakno a podla vasich reakcii mi nepride ze je taky hrozny.....akurat neviem ako je na tom s hlucnostou oproti ostatnym a najviac ma asi prekvapuje to, ze sa musi zapinat v kludovej polohe....napr. ked idem z kopca a motor vypnem,alebo aj po rovine a ked ho chcem zapnut musim zastavit? a dalsia nevyhoda tam bola,ze pri slapani bez pohonu je jazda narocna....pritom ste tu pisali ze to je opacne...ze motor shimana nebrzdi

Zdravím. Můžete dát odkaz na ten časopis?? Já čtu Biker,elektrokolo a všude o shimanu píšou dobře.Kola s motorem shimano vyhrává testy.Jinak hlučný není..Slyšet jde.Ale to myslím všechny motory. Proč by jste při jízdě z kopce motor vypínal??To nechápu..Pak čekat než se zapne?? Vždyť je možné přepnout do ECO. Když ho chcete zapnout nesmíte stát na pedálu.To je bežné u všech kol.Při šlapání bez pohonu ,je motor zcela odpojený. Takže nijak nezasahuje do šlapání..Kdysi myslím bosch brzdil.Ale dnes to mají všichni vychytané.Ale kdo by jezdil s vypnutým motorem???
11.04.2020 - 11:49:51
00
nemohol som to uz najst tak som to znovu nahral...v casopise je to strana 98

https://uloz.to/file/x04x2SbwDKuU/document-pdf

...no myslel som ze ked idem z nejakeho vacsieho kopca,tak to vypnem,ale vlastne ono sa to same odpoji pri vacsej rychlosti...a ja som typ cloveka,ze ked idem po rovine,tak by som slapal za svoje...chcem to pouzivat hlavne do kopcov alebo ked uz bude menej sil....ale nemam zatial ten bike,tak neviem ako to funguje,preto sa pytam mozno aj na blbosti,za to sa vopred ospravedlnujem...viacmenej mam bike vybrany s motorom e8000 tak sa informujem este co a ako....a v tom casopise ma prave prekvapilo ako ho hodnotili..mozno som prehnal ze najhorsie,ale myslel som najhorsie medzi bosch,yamaha,bafang, co su take najpouzivanejsie....v podstate kazdy ma nejake tie nevyhody


Naposledy upravil klerik7 dňa 11.04.2020 - 12:17:15, celkovo upravené 1 krát.

11.04.2020 - 12:07:07
00
to co tam napisal autor sam tomu nemoze verit...
inac keby som nemal vyskusanych niekolko typov motor a idem kupovat ebajk podla clanku Shimano nekupim v tom mas pravdu
11.04.2020 - 12:16:55
00
minuly rok som skusal bosch,ale uz si to az tak nepamatam,ale nepamatam si ze by som mal z toho nejak zly pocit...akurat viem ze bez podpory to islo tazko.....mimochodom ostatne motory brzdia ked chce clovek slapat bez podpory?

....takze ked idem po rovine a mam vypnutu podporu a blizi sa kopec,tak podporu len jednoducho zapnem hej...som myslel ze sa musi kvoli tomu zastavovat a zapinat motor...ale ako uz pisal sorcerer, len vypinam a zapinam podporu,motor vlastne stale ide...ak je to takto,potom je to ok

...este ma napadla takato vec,idem po rovine bez podpory a vidim ze sa blizi kopec....nastavim si teda prevod,na ktory si myslim ze ten kopec dam ( lebo v kopci uz by sa nemalo prehadzovat) ale v polke kopca zistujem ze to nedam a nevladzem....tak mozem vtedy zapnut podporu ked som v kopci? alebo by sa malo este pred kopcom?
11.04.2020 - 12:58:43
00
@klerik len pre upresnenie ten tlak na pedale, plati, ze len pri zapinani baterie nesmies tlacit na pedale, potom uz ked slapes tak samozrejme vypinas do rezimu off len prepinacom rezimov, a tam ten tlak na pedale moze byt, bateriu neriesis
podporu rezimov prepinas za jazdy, ci OFF alebo az po BOOST, vplyv to nema na odpajanie baterky, takze ked si v kopci a nevladzes prepnes na vyssi stupen podpory a slapes, ked ides z kopca alebo po rovine prepnes na OFF a slapes za svoje, ziadne zastavovanie biku


Naposledy upravil cyros dňa 11.04.2020 - 13:10:09, celkovo upravené 1 krát.

11.04.2020 - 13:05:26
00
klerik7 podporu zapínaš keď potrebuješ a prehadzuješ tiež keď potrebuješ, hlavne kvôli kopcom sú prehadzovačky. v zásade by sa nemalo radiť pri zábere, nie že v stúpaní sa nemôže. čiže ťaháš, odľahčíš pedál, prehodíš a šlapeš ďalej
11.04.2020 - 13:09:40
01
Pánové stahnul jsem si ten časopis..Mám ho doma v tištěné verzi a s pánem z AKUMO Mělník jsem měl rozepři..Oni prodávají BOSCH!! brose atd.Od Shimana nemají v nabídce jediné kolo??? Co to asi říká??..Že prodávají svoje zboží a na druhé kydají špínu..Psal jsem mu, aby si vyzkoušel nějaké kolo a objektivně to porovnal..Ale oni jsou prostě páni..Takže i když to vyšlo v časopise od vydavatelství VELA. Tahle recenze je placená inzerce AKUMO MĚLNÍK!!Neberte to vůbec jako objektivní..U vás na slovensku vychází časopis BIKE a tam v testech shimano vítězi..Spolu s Bosch ...Z těch nevýhod co tam jsou psané jsem se dosud nesetkal ani s jednou věcí...
11.04.2020 - 13:41:52
05
tak diky za informacie....s tym prehadzovanim - no ja som bol doteraz v tom, ze ked si treba v kopci tak sa to moc nema, lebo sa nici retaz...ked tahas do kopca,tak si vlastne v zabere stale...neviem ako to myslis, ze odlahcis....bavim sa teraz o normalnom bike....a preto neviem ci to tomu motoru neskodi ked v polke kopca a tym padom aj v zabere zapnem podporu....ale ked nie ok...

no inak neni nad to ked napisu skusenosti o motore taki ludia co ho aj skutocne maju a maju aj nieco odjazdene, jak ked si clovek precita jednu recenziu od jedneho cloveka co sa na tom mozno chvilu vozil a aj to neni iste ci su to pravdive informacie....
11.04.2020 - 16:41:36
00
S tím řazením je to stejné jako u každého kola. Řadíš když potřebuješ..takže pokud máš pod kopcem těžký převod tak podřazuješ ve stoupání jak potřebuješ... Tedy klidně v polovině kopce. Jen z plného zatížení žetězu lehce v okamžiku řazení povolíš tlak. Takže v momentu kdy řetěz přechází na lehčí převod, nemáš plný tah a řetěz lehčeji přeřadí./Asi 50%plné síly/. Pokud by jsi řadil v plném tahu je možné, že by mohlo dojít k závadě,zkřížení nebo dokonce k přetržení řetězu .Mě se to kdysi stalo. To řazení jde celkem lehce nacvičit...Pokud máš kvalitní kolo, tak mívá dokonce i torxní čidlo,kdy při řazení automaticky sníží tah řetězu. Nebo u shimana je i elektronická přehazovačka a ta spolupracuje s motorem.Celý ten systém je vytvořený tak, že to má pomáhat ...Takže si není třeba dělat si velkou hlavu s používáním. Většinou to probíhá stylem že zmáčkneš čudlík=Zapneš kolo. Nastavíš si dopomoc kterou chceš,jsou 3-4-5možností a víc, podle výrobce. A jedeš. Páčka dopomoci je v místě, kde byly kdysi páčky předního přesmyku.. Např shimano má 3 mody,ECO kdy motor jen lehce pomáhá. TRAIL už je větší dopomoc a je fajn do zvlněného terénu nebo menšího kopce..BOOST už je max výkon. Samozřejmě že k tomu je třeba řadit převody, jako na běžném kole. Na rovinu těžší ,do kopce lehčí. Motory mají raději vyšší frekvenci šlapání. Než to trhat do kopce na těžký převod a myslet že mě motor vytáhne...Je to jen dopomoc...Snad jsem trochu pomohl. Rozhodně to není žádná věda a většinou jsou to blbuodolné stroje a pokud půjdeš do značky ,jsou i velmi odolné a spolehlivé
11.04.2020 - 17:04:43
02
ano pomohol si mi to ozrejmit, diky
11.04.2020 - 18:39:06
01
Ahojte.
Chcem sa spýtať či vám vyhovuje rýchlosť v režime "Walk". Mne osobne to moc nevyhovuje, je to dosť pomalé.Nepodarilo sa mi nájsť na webe či sa to dá prestaviť na rýchlejšie. Ak niekto viete viac,poprosím o radu.
Ďakujem
Rado.
12.04.2020 - 07:45:24
00
pri Walk režime motor pomáha výkonom 2W, tak ukazuje ST unlocker. záleží aký máš zaradený prevod, keď veľký je to pomalé, keď malý nevládze sa to pohnúť, treba vyskúšať niečo medzi tým
12.04.2020 - 08:28:03
01
keyboard_arrow_up