Zdravím všetkých.
Doteraz som jazdil na crossovej meride TFS 100, no len viac menej do práce a naspäť, cca 6 km denne a sem tam cez víkend sa dakde previesť. No toto leto ma bicykel nejak viac chytil za srdce a začal som na ňom tráviť podstatne viac času. S Meridkou som síce nadmieru spokojný, no predsa som len začal pociťovať isté obmedzenia a tým sa aj troška kazil zážitok s jazdy. Našiel som si zopár dobrých trás, no s meridou často bok po boku, peši, lebo jednak kvôli terénu a jednak kvôli dosť výraznému prevýšeniu, kde som to proste na niektorých úsekoch nedal a aj keď dal, len s vypätím všetkých síl. Tak padlo rozhodnutie na elektrický bicykel a konkrétne MTB hardtail. Výšku mám 176 cm, 83 kg. Aby bolo jasné, od bicyklovania neočakávam adrenalín, ale len taká pohodová jazda na kochačku prírodou. Takže žiadne traily ani hardcore jazdiť nebudem. No a bol by som rád, keby ste mi pomohli pri výbere.
Môj rozpočet je do 1 800 Eur. Bol som rozhodnutý, že pôjdem do :
https://kubicasport.eu/haibike-sduro-hardnine-1.0-29-2018-ciernabielastrieborna
No pred pár dňami pribudlo na insportline toto:
https://www.insportline.sk/28452/horsky-elektrobicykel-crussis-e-largo-7-4-model-2019
ktorý sa mi celkom páči, aj parametre mi vyhovujú a cena je fajn. A tak mám dilemu a chcem opýtať, či je to až taký veľký rozdiel medzi týmito dvoma , čo sa týka hlavne spoľahlivosti, kvality použitých komponentov, komfortu jazdy, celkovej výdrže, či to stojí za to ten rozdiel v cene v prospech Haibiku . Som dosť nenáročný užívateľ, či by mi nestačil aj ten crussis. Jazdiť budem prevažne lesné asfaltky s horšou kvalitou povrchu, lesné nespevnené cesty , kde sú dosť veľké nerovnosti a kamene a hlavne dosť kopcovitý terén. Ten bafang max drive je spoľahlivý? Čítal som kdesi na fóre, že zopár užívateľov ho reklamovalo kvôli vŕzganiu.
Ďakujem všetkým za odpovede.


Naposledy upravil miro501 dňa 31.12.2018 - 06:40:40, celkovo upravené 1 krát.

26.12.2018 - 15:04:12
00
Fuu tak moznosti je vela urcite skus pozicat, pojazdit viacej motorov co ti sadne zober. V kazdom fasa obchode ti poradi obchodnik. no a aby si mal dalsieho chrobaka v hlave dam ti sem link. 😂. https://www.bike-discount.de/en/buy/cube-acid-hybrid-one-400-29-red-n-green-770745
26.12.2018 - 18:04:28
00
Dík za tip, ten Cube som pozeral, no nechcem motor Bosch a takisto pozerám po obchodoch, kde budem chodiť servisovať, aby to nebolo príliš od ruky. Inak našiel som aj toto:
https://www.mountfield.sk/horsky-elektrobicykel-mount-7-0-20-4koe19045
Myslím , že za tú cenu celkom dobrý.
Má to riadenie Shimano Deore SL-M6000, 10 rýchlostí, 630 Wh batériu.
Viem, že za málo peňazí, málo muziky, no ide mi o to , aby som do tých 1800 Eur mal čo najviac muziky čo sa týka komfortu, servisných nákladov do budúcnosti a spoľahlivosti.
29.12.2018 - 18:37:19
00
No jo len neviem ci v tom obchode sa rozumeju bajkom takze servi asi nic moc
29.12.2018 - 19:18:55
00
No tiež mám v tomto smere isté pochybnosti, no na ich stránke písali, že majú na e-biky vyškolený personál, takže ten záručný servis by hádam zvládnuť mali.
30.12.2018 - 06:06:21
00
No ber to ako zaciatok niecoho nove po par rokoch jazdenia predas svoj prvy ebike a kupis lepsiu masinu. Popripade ju zacnes tunovat, vymena gripov, vidlice, prevodov atd. ...... a ani nebudes vediet ako sa dostanes na sumu 3500€. No a to je uz na zamyslenie sa ci ti nestalo kupit masinu do ktorej uz nevrazis ani cent a mas pokoj.
PS: kazdy nejak zaciname ? vitaj v klube ebikovania.
30.12.2018 - 17:24:41
00
Tak som to trocha prehodnotil a máš pravdu. Možno zo začiatku by som bol happy aj z lacnejšieho nového ebiku, no časom by mi možno začali niektoré veci vadiť a začal by som ľutovať, že som predsa len nešiel do čohosi lepšieho. No tak som sa nakoniec predsa rozhodol, že radšej trocha prihodím a pôjdem do čohosi lepšieho. Ebike si chcem užívať čo možno najdlhšie a nech to už stojí za to. Aj tak na jar predávam motorku a chcem sa bicyklovaniu venovať čo možno najviac. Každopádne suma nad 2500 stále neprichádza do úvahy, ale zvolil som si pre mňa takú zlatú strednú cestu a pôjdem asi do tohoto:
https://kubicasport.eu/haibike-sduro-hardnine-3.5-29-2018-ciernalimetkovamodra
Čo hovoríte na ten bike? Dá sa ešte kúpiť v tejto cenovej kategórii niečo lepšie?
Len mám trošku obavy, či ten dvojprevodník v kombinácii so silným elektromotorom bude rovnako spoľahlivý ako jedno, či nebudem musieť do budúcna rátať s vyššími nákladmi na servis.
P.S.Ďakujem za privítanie. :)

31.12.2018 - 09:59:43
00
Za tu cenu dost slabé osazení. Do 2500 se daji koupit lepší kola. Dost tě omezuje ro že nechceš Bosch, má to nějaký důvod? Protože Bafang ti nevadí a Bosch jo, tak mne to celkem zajímá ;-)
31.12.2018 - 13:34:44
00
miro501 ak máš na e-shope uvedené, že bajk je na objednávku za 2-7 dní, na 99% je to oblb a už sa reálne zohnať nedá. Hľadaj čo je skladom, alebo na externom sklade. Zvlášť Haibiky sú hot tovar a idú ako horúce zemiaky. Už teraz sú vraj niektoré modely 2019 vypredané...Ale do 2500€ sa dá zohnať slušný e-bike, ktorý by ti vyhovoval.
31.12.2018 - 14:10:00
00
Dík zatiaľ chlapi za rady, vážim si vašej pomoci, no v prvom rade chcem povedať, že sa bikom, e-bikom a ich jednotlivým komponentom nerozumiem, preto som sa tu zaregistroval, aby som dostal rady od ľudí, ktorí sa tomu rozumejú. To čo viem, viem len z toho, čo som si prečítal kde tu na nete, no reálne skúsenosti sú o niečom inom. Takže ak sa budem v tvrdeniach mýliť, rád sa nechám opraviť a uviesť na pravú mieru. Ten bafang som uvažoval len v spojení tých lacnejšich strojov čo som mal pôvodne v pláne, čítal som o ňom, že je celkom tichý, má kultivovaný prejav, dá sa kombinovať s rôznymi tipmi akumulátorov, sú ľahko a celkom lacno servisovateľné. No o spoľahlivosti a výdrži som sa nikde nedočítal, to by chcelo skúsenosti nejakého reálneho užívateľa, čo má na tom už čo to najazdené, poprípade nejakého servisáka, čo to servisuje. No a motory Bafang a Yamaha nekladú pri vypnutom motore takmer žiadny odpor, u čoho som si pri Boschi nie celkom istý kvôli tej malej rozetke vpredu. Takisto mám obavy, či motor Bosch nebude náchylnejší na prípadné väčšie servisné výdaje do budúcna a dostupnosť a ceny náhradných dielov . No ak sa mýlim, rád sa nechám vyviesť z omylu. Ak sú moje predstavy nesprávne, kľudne zaradím do výberu aj ten Bosch.
Keď už dám do toho bike sumu do 2 500 Eur, ide mi hlavne o spoľahlivosť a výdrž komponentov a čo najmenšie servisné náklady do budúcna.
Budem teda rád , keď mi nejaký do tej sumy poradíte.
A ešte posledná vec, kedy by ste odporučili ten bike kúpiť, chcel som pôvodne až na jar, no ako písal cipo11, treba kupovať, keď sú na sklade, takže čím skôr.
Ešte raz ďakujem za rady.


Naposledy upravil miro501 dňa 31.12.2018 - 15:49:57, celkovo upravené 1 krát.

31.12.2018 - 14:54:25
00
No a je tu presne to co som pisal ten dvojprevodnik zistis ze po case je k nicomu takze pojde dole a das tam co ja viem 36. Ak si pozries Yamahu tie drahsie modely tak maju len jednoplacku v predu. Aby si nestratil prevody budes menit aj 11prevodnik lepsie je v zadu cim vacsie koleso no a takto to pojde dalej ?. A Cipo11 ma pravdu treba sledovat co je skladom resp. model 2019 lebo vsetko je uz vypredane, treba si to predobjednat. Skladom modely 2018 vies zjednavat v obchode lebo sa toho potrebuju zbavit.
31.12.2018 - 14:59:22
01
Za 2.500 bych hledal motory Shimano 8000, 7000, Yamahu nebo Bosch CX. Převody nejlépe 1x11, nebo aspoň 1x10. Já bych na to šel tedy obráceně a spíš prošel obchody a eshopy, nejlepe hned a hledal výprodeje. Sleva může být až okolo 30% (mluvím že své zkušenosti).
31.12.2018 - 16:44:12
00
Třeba v cyklopointu Merida ebigNine600 by se mohla dát na tu cenu ukecat. To je jen první co jsem narazil. V cyklopointu jsem kupoval a domluva na další slevě byla bez problémů ;-)
31.12.2018 - 16:49:28
00
Na mojekolo je treba Haibike HardNine 6, myslím že těch 200euro nad limit bys taky usmlouval.
31.12.2018 - 16:56:29
00
keyboard_arrow_up