Skor to bude to, ze asi kazdy moderny motor snima okrem ineho aj silu ktorou tlacis do pedalu a davkuje dopomoc podla toho, ci uz kvoli plynulosti alebo rozne kvazi automaticke rezimy. A z toho vie tym padom aj uviest vykon ktory dava jazdec. Napr. moje Levo (starsia appka) ukazovalo aj System Power aj Rider Input vo W.
20.09.2022 - 18:37:21
00
Extra laická otázka: Ako sa prejavia na dojazde e-biku/výdrži batérie takéto jesenné teploty 11-13 stupov? Ak klesne, tak o koľko percent v hrubom odhade?
20.09.2022 - 18:43:50
00
Cim viacej dupem tym mi viacej pomaha motor. To je ten tep zvyseny. Problem je tych 25km za hodinu ked to vypne pomoc, to je ako keby som vyhodil kotvu...
20.09.2022 - 19:04:02
01
XYZ: "ty brďooo...takéto kraviny riešiť... to je už horšie jak ivan s tými jeho watmi :D"

Chcel som len vediet ako teda jozef vyuziva Ebike.
Takze Ty vlastne tvrdis, ze vsetci co pouzivaju napr. Stravu resp. ine appky, sleduju si vykony su vlastne blazni, lebo si sleduju kraviny.
---

Tak ja som rad, ze som kupil ebike, kt ma tuto moznost (Bosch, cyklocomp KIOX).
Kym som sadol na ebike tak som si nieco precital o motore, baterke, kadencii, vykone a ako pouzivat ebike.
Predsa chcem aby mi nejaku dobu vydrzal.
Mna taketo veci zaujimaju, pretoze mi to pomaha co najlepsie vyuzivat ebike. Tak isto si rad pozriem rady na YT od Mtbikeru ako jazdit.
Taktiez ma zaujimalo ako jednotlive mody dopomoci ovplyvnuju dojazd.

A prave preto teraz viem dat svoje skusenosti podlozene datami v tomto vlakne, kde ludi zaujimaju realne dojazdy ebiku. Nielen papierove.
---

flegko
Ked som skusal tie tri mody na rovnakom useku z Race na BK tak pri vsetkych som sa riadne spotil. Hore som menil tricka.
Staci pozriet priemernu rychlost, kadenciu, moj vykon (W).
Takze ak mas pocit, ze si sa namakal pri vacsej dopomoci viac ako pri mensej tak je to v podstate realne.
Pretoze zalezi aj aky vykon davas do pedalov.
Ak by si to vedel merat, tak by si si to mohol potvrdit aj v datach.
Chapem, ze teraz sa tu vyroja ludia, co budu tvrdit, ze je to nezmysel ale uvedomte si, ze
ked idem na mod Tour+ 18 kmh a na eMTB 22 kmh tak zalezi aky vykon davam do pedalov a motor tento vykon iba nasobi.
Treba si aj uvedomit,ze cim vyssia rychlost tym vacsi odpor vzduchu teda na vyssiu rychlost vynalozite vacsi vykon ako na nizsiu rychlost.
Takze ak slapem na TOUR+ 212 W a na eMBT 232W tak kde sa viac namaham?
Pri vacsej dopomoci.

Príloha:
Ebike.jpg
Ebike.jpg 251.27 KiB thumb_up0thumb_down

20.09.2022 - 19:38:05
01
.....ja sa najviac namáham ked mám zapnutý režim turbo,čo je teda najvyššia výpomoc......ale to je už taký kopec že ked sa postavím bokom k svahu tak sa mi plece opiera o svah :D
20.09.2022 - 20:04:15
00
Realne dojazdy na e-biku v km?

Táto úloha nemá riešenie.
20.09.2022 - 21:41:52
03
Nazgul napísal:
Joe70 Vstavaný powermeter na Yamaha PW-ST... Čo si pod tým máme predstaviť?

No power meter čo meria výkon. Watmeter po slovensky? Každý ebajk motor meria výkon. Yamaha PW-ST to zobrazuje na Fitness obrazovke/režime. Nakoľko je presný neviem, ale mal by byť, keďže je to základný parameter ktorý musí RJ motora poznať.
20.09.2022 - 22:41:14
00
@laco to vystihol najlepšie :D ...inak bol som nedávno na výjazd s dvoma kamošmi,ja na obyčajnom HT ,oni na e-bikoch, tí dvaja celú cestu riešili len to koľko im vydržia baterky...ani sme nedošli tam kde som chcel ísť ja lebo oni by už vraj museli ťahať za "vlastné" ...a žeby som mal kvôli tomu ešte robiť nejaké výpočty atd...ďakujem pekne,ja ak chcem ísť 100km tak idem 100 km a chcem jazdiť nie prepočítavať ako teta v navigačke :D . konec příspěvkú z mé strany tady.
21.09.2022 - 08:51:51
01
A už si teraz spokojnejší? :-) Keď sa Ti nepáčia ebajky a nepáčia debaty spojené s nimi, čo tu vlastne robíš? Obíď tieto témy a budeš mať (nielen Ty) pokoj... Ak chce niekto rozoberať a definovať nedefinovateľné, nechaj ho tak, nech si rozoberá, ďalšieho riaditeľa Zemegule tu netreba... Ži a nechaj žiť... ;-)
21.09.2022 - 09:09:12
01
No, tiež s odstupom času začínam ľutovať kúpu ebiku, nakoľko často, v poslednej dobe viac menej stále bicyklujem s klasickými bikermi a presne to vystihol xyz, že sa pristihujem ako riešim celý výjazd aj pred aj po len výdrž baterky a vôbec si ho neužívam a len tŕpnem či dôjdem tam a tam. Nehovoriac že na rovinách a miernych kopcoch im ani nestíham a to mám us región 32kmh.Na bicyklovanie okolo domu na kopec ebike ok, ale na výlety,dlhšie výjazdy, chaty atď teda nič moc. Áno, môžem si kúpiť ďalšiu baterku, ale už teraz som im na smiech keď mám len batoch na sebe, keďže oni si väčšinou neberú okrem vody, nejakej tyčinky a peňaženky nič.
21.09.2022 - 09:27:13
01
Otázka potom znie, načo si si ten ebajk kupoval, resp. keď im teraz nestíhaš ani s ebajkom, ako im budeš stíhať na klasike (inak - v miernych kopcoch nad 32 km/h, to musia byť slušní chrti, tam by som sa možno pridal)... Ale to je už (rovnako ako predchádzajúci príspevok) trochu mimo túto tému...
21.09.2022 - 09:37:18
01
Dobrá otázka, načo. Neviem na okrúhle narodeniny, wow efekt, prvotný ošiaľ, neviem. Máš pravdu na klasike im tiež nebudem stíhať ale zase sa počkáme, prispôsobia sa skôr ako keď idem na ebiku, kde sa naschvál asi predvádzajú a dokazujú mne alebo sebe, že sú lepší. Zatiaľ predávať nejdem, to je len moja taká úvaha,keď som sa našiel v príspevku xyz
21.09.2022 - 10:04:22
00
Ja jazdím len s ebikermi a dojazd vôbec nerozoberáme.
21.09.2022 - 10:07:36
01
mike_s V tej predposlednej vete si to presne vystihol (preto trénujem a jazdím v drvivej väčšine sám)... V partii sa vždy nájde niekto, kto si potrebuje niečo dokazovať a bohužiaľ väčšinou strhne aj ďalších... O tom, že to treba "nandať" asociálovi s ebajkom ani nehovorím... :-D Ebajk je dobrý, ba až skvelý, ale keď partia, tak ebajkerská, tie zmiešané manželstvá nerobia dobrotu... :-D A už končím s OT...

vikino1 Veľmi správne, rozoberať treba ženy, sex, šport a platy vyššie postavených kolegov, ktorí nie sú na výjazde prítomní... :-D
21.09.2022 - 10:11:57
06
Mike ... tu vidím len jedno riešenie. Daj si odblokovať ebajk a nos so sebou nabíjačku .... a je po problémoch. Nieje nič horšie ako skupina egohoničov čo brzdia pokrok ... :)
21.09.2022 - 14:32:19
00
keyboard_arrow_up