Zdravim. Uz par krat sa mi stalo, ze pri vysokej kadencii (pri vonkajsej teplote cca 20 stupnov), mi vyplo cely bajk -vyplo displej,motor (stalo sa to ked baterii zostavalo este 40% a aj 80% ,takze tym,ze bola bateria vybita to nebolo). Bajk sa choval ako by v nom nebola bateria-po opätovnom zapnuty displej len preblikol. Ked pockam cca 15min ,tak bajk sa da normalne zapnut a vsetko ide ok. Myslite,ze je problem v motore alebo baterii? Kellys Tygon R50 2021 ( shimano steps e7000).
Dakujem
21.05.2023 - 12:58:52
00
Mne sa to stáva prakticky pri každej jazde, idem to reklamovať, bike má 3 mesiace (Bosch CX4 Performance), najazdených 400km.
26.06.2023 - 17:52:15
00
padreto Daj potom prosím ťa info, ako to dopadlo. Na tom že motore CX4 s bateriou 625Wh kupovaný jeseň 2021, som mal prvýkrát 0,5sek výpadok min. týždeň po 10 tis. km.
26.06.2023 - 19:20:00
00
Caute, mne sa stava ze mi vypne pohon, možno na 0.5 sekundy, ale systémy vsetky bezia, display ukazuje. Som si takmer isty, ze to suvisi s poruchou, ktoru som mal aj v minulosti a to ze z nejakeho dovody vypadaval signal zo snimaca rychlosti (otacok zadneho kolesa). Zrejme ked je vypadok velmi kratky, tak mi na pocitaci nevypise chybu, ale na chvilku vypadne pohon. Takze odporucam skusat hladat aj tymto zmerom - snimac rychlosti.
03.07.2023 - 14:32:55
00
Iba update - bol v servise, nahrali nový SW (riadiaca jednotka, baterka, motor, display), nepomohlo. Dokonca je to horšie, už je chyba 112100 a najnovšie sa nedá ani zapnúť. Je na reklamácii u predajcu. Našial som na inom fóre týpka čo rieši to isté zhodou okolností ten istý bicykel https://www.emtbforums.com/threads/error-code-110000-112100.33338/
06.07.2023 - 19:24:22
01
este jeden update - reklamácia bola uznaná, dali novú baterku 750Wh (dodávateľ tvrdil že bol nahraný neautorizovaný SW čo nebolo a vraj preto sa zamkol). Odvtedy jazdím bez problémov, nezapínam bloetooth na telefone a nesynchronizujem sa s bikom pretože celá tá ich Flow aplikácia je vlasne na houby. Mám Garmin hodinky a tie mi všetko zaznamenávajú a synchronizujú do Stravy.
12.08.2023 - 19:19:28
01
update: Nedavno mi odisla uz aj bateria-blikali vsetky diody. Takze mi na 3. krat zreklamovali aj motor+bateriu =nove kusy
30.08.2023 - 23:10:11
00
padreto napísal:
este jeden update - reklamácia bola uznaná, dali novú baterku 750Wh (dodávateľ tvrdil že bol nahraný neautorizovaný SW čo nebolo a vraj preto sa zamkol). Odvtedy jazdím bez problémov, nezapínam bloetooth na telefone a nesynchronizujem sa s bikom pretože celá tá ich Flow aplikácia je vlasne na houby. Mám Garmin hodinky a tie mi všetko zaznamenávajú a synchronizujú do Stravy.

Po vymene baterie je to uz ok? Mne sa to zacalo objavovat nedavno. Ten isty motor, ta ista bateria aj Smart System. Je to take kratke cuknutie (ako ked preradujem), bez chyby, velmi sporadicky sa uplne vypne, ale potom funguje... . Netusim v com moze byt problem. Je to uplne nahodne, neda sa to zreplikovat. Nesuvisi to z terenom, vykonom,nabitim ani teplotou. Pomoze vybrat a nahodit bateriu a zase ide bike aj 1000 vyskovych uplne bezproblemov...
06.11.2023 - 09:47:14
00
Sesulak napísal:
Po vymene baterie je to uz ok? Mne sa to zacalo objavovat nedavno. Ten isty motor, ta ista bateria aj Smart System. Je to take kratke cuknutie (ako ked preradujem), bez chyby, velmi sporadicky sa uplne vypne, ale potom funguje... . Netusim v com moze byt problem. Je to uplne nahodne, neda sa to zreplikovat. Nesuvisi to z terenom, vykonom,nabitim ani teplotou. Pomoze vybrat a nahodit bateriu a zase ide bike aj 1000 vyskovych uplne bezproblemov...


Ja som teraz riseil dva podobne problemy a oba suviseli so snimacom otacok zadneho kolesa. Na jednom bicykli bol magnet umiestneny na spicoch kolesa, Stacilo do posunut do polohy, v ktorej licoval so snimacom. Inak sa stavalo, ze niekedy snimac nezaznamenal otacky kolesa a na okamih sa v dosledku toho vypinal pohon.

V druhom pripade bol magnet umiestneny v brzdovom kotuci. Chyba sa prejavovala rovnako. Pomohla vymena snimaca otacok za novy (cca 20E naklad), odvtedy ziadne vypadky pohonu nenastali.
06.11.2023 - 10:44:15
02
neviem či všetky, ale snáď áno, motory Smart System majú v sebe integrovaný snímač otáčok a používa sa magnet na ventil zadného kolesa https://www.ebike24.com/bosch-rim-magnet-smart-system. odpadajú prípadné problémy s magnetom v kotúči, alebo na špicoch a samotným snímačom otáčok s káblom

thumb_up0thumb_down
06.11.2023 - 15:12:14
00
Všetky nie, ale je ich väčšina...
07.11.2023 - 08:51:58
01
keyboard_arrow_up