čítal som o rôznych problémoch Shimana, ale o odídenej baterke ešte nie. tým nechcem povedať, že to nie je možné, ale menej pravdepodobné. más možnosť ju vyskúšať na inom bajku, keď aj v niekde v servise/obchode? budeš mať hneď jasno
06.10.2022 - 23:15:00
10
Odskúšam na inom biku a budem teda načistom. Už som predbežne dohodnutý na pokuse.
08.10.2022 - 11:51:57
01
Nedalo mi to a pozrel som sa na tie prívodné káble. No boli do rámu vyslovene narvané, z koncovky trčali káble a neboli obalené vrchnou izoláciou. Je tam jeden tenučký kábel, na môj vkus dosť tvrdý, myslím si že to je potenciálne poruchová časť. Pokrútený kábel som povystieral a s opatrnosťou zasunul do rámu. A... zrazu to funguje. Musím ešte dať premerať odpory káblov, či je niečo zlomené, alebo bola chyba len v nedokonalom kontakte? Uvidím.
09.10.2022 - 08:30:55
02
Ahojte tak mi to vydržalo 3 výjazdy a vyhodilo E1020. Budú to tie káble,ak je tam možno väčší odpor? Alebo je Shimano taká haraburda, že musíš kúpiť každý rok nový motor?
Asi oblednám tie kontakty na batériu, lebo to bolo prvé, čo diagnostika zistila. Nasratý som jak brigadýr :(
13.10.2022 - 15:42:29
00
Tiez som na to myslel. Ale nema to logiku, Ak je zly kontak, tak je zly bud stale alebo kazdu chvilu. A nie ze pauza 3 dni, ci par vyjazdov a potom chyba,, hmm, toto ma myli.
14.10.2022 - 01:58:45
00
Aplikácia teraz vypisuje senzor otáčok. Aj tak musím ísť na diagnostiku, aby sa tie chybové hlášky vymazali.
14.10.2022 - 08:02:36
00
ja mam ohladne chyby E010 tento problem... zacalo to tento rok v lete, ked par krat vyhodilo hlasku E010 a vyplo motor. Po opatovnom zapnuti islo vsetko ok... ale minule zahada. Hlaska, vypnutie motora a potom celeho systemu. Po opatovnom zapnuti som presiel dva metre a opat vyplo... a takto dokolo. Hovorim si, mozno baterka. Syn ma ten isty system. Vymienam baterku a vsetko zazrakom funguje. Po par km opat skusam prehodit baterky naspat a opat, vypnutie systemu, vsetko nefunkcne. Prehadzujeme opat baterky a zazrakom vsetko funguje. Takze baterka (kontakty, privody) to nie je lebo problem by sa ukazal na inom biku, motor to asi tiez nebude, lebo by vyhadzoval chybu aj pod druhou baterkou, este som tu niekde vo fore cital o drziaku (mozno ten je asi vytrebeny s povodnou baterkou). Kazdopadne vyskusam drziak ale aj posunuty magnet. Ale vyzera to tak, ze som cakatel na vymenu. Ach jaaaaj.
17.10.2022 - 15:34:00
00
Ja som zo zufalstva tiez myslel na dziak. Ale vymena motora a drziak povodny, upraveny aj na 630Wh baterku a funguje to zas ok. Ale zistil som. ze asi som si to pokazil sam. Na jednom vyjaze supa od polena do laveho pedalu, ze ma odhodilo a poleno sa nepohlo a potom dalsie dni uz problemy a kaput.Tak na toto pozor.
17.10.2022 - 21:05:30
00
Problém 010 sme pred mesiacom riešili v servise, aj spolu s Oslanmi... Prejav identický - baterka na inom ebajku fungovala bez problému, rovnako aj nová baterka na problémovom ebajku... Kameňom úrazu boli opotrebované konektory na držiaku, rovnako ako aj na batérii... Po výmene držiaku je všetko v poriadku...

Prílohy:

2.jpg
2.jpg 189.32 KiB thumb_up0thumb_down

18.10.2022 - 11:36:48
06
Nazgultak to by bola relativne dobra sprava oproti kupe celeho systemu. kedze uz mam po zaruke a bike bol kupovany v cechach, skusim si najst v okolit servis co bude ochotny to spravit, diky za info
18.10.2022 - 19:21:44
00
Ja mám ten istý problém, dnes diagnostikovaný celý systém, jediný problém v kábloch od baterky. Už je objednaný nový držiak, v servise mi to vymenia a snáď už bude pokoj. Dosť už ma to Shimano navytáčalo.
18.10.2022 - 19:28:05
00
Ivankevi kupil si drziak samostatne a potom ides do servisu, alebo vsetko je v rezii servisu? kazdopadne diagnostika bude asi nutnost na potvrdenie chyby
18.10.2022 - 19:36:32
00
@romi-s. Nie, objednal mi ho servis. Diagnostikou mi preverili každý komponent.
19.10.2022 - 08:09:28
00
Nazgul napísal:
Problém 010 sme pred mesiacom riešili v servise, aj spolu s Oslanmi... Prejav identický - baterka na inom ebajku fungovala bez problému, rovnako aj nová baterka na problémovom ebajku... Kameňom úrazu boli opotrebované konektory na držiaku, rovnako ako aj na batérii... Po výmene držiaku je všetko v poriadku...

Ako sa môže opotrebovat kontakt?Nieje mi to dost jasné.To si vyberal bateriu po každej jazde či ako?!
19.10.2022 - 12:28:39
00
1. Nie je môj, je zákazníkov... 2. Uvádzal, že batériu vyberal minimálne - keďže ho poznám, môžeme mu veriť... 3. Mal ten držiak trošku voľnejší, takže batéria nebola absolútne skalopevne uchytená, určitá drobná vôľa tam vždy bola - a to bude pravdepodobne kameň problému...
19.10.2022 - 12:43:38
00
keyboard_arrow_up