Moja skusenost je ze tiez som si myslel, ze to pojde same hore. Pomaha to, ale nie az tak. Mne sa ten parameter neda zmenit. Dokupil som si plnu verziu. Mozna sa da, ale zatial som sa v tom nehrabal.
Príloha:
20200528_131546.jpg
20200528_131546.jpg 178.65 KiB thumb_up0thumb_down

28.05.2020 - 13:20:33
00
nedá sa ani v tej vyššej verzii,ale ako-tak to pomáha,nedávno som to použil na vytlačenie z hlbokej rokliny,treba držať Walk,ale nesmie sa pomáhať tlačiť,lebo hneď sa vypne,treba len pomaly kráčať vedla bicykla
28.05.2020 - 13:45:56
02
tie 2W sa zmeniť nedajú a Duri-ebike nemáš dobre nastavený obvod kolesa
28.05.2020 - 14:08:09
00
inak super,že nová verzia ST Unlocker je aj českom jazyku :y:
28.05.2020 - 14:20:47
00
Ešte k téme odporu motorov po prekročení 25 km/h - z mojej skúsenosti s aktuálnymi najnovšími motormi od Specialized, Bosch a Shimana má najcitelnejší odpor Shimano. Nie je to nejaký zásadný odpor, ale je o niečo citelnejší oproti Bosch-u alebo Specialized. Dosť som skúšal a testoval jednotlivé motory a aj rôzne značky bicyklov, pretože som sa nevedel rozhodnúť, ktorý kúpiť. Nakoniec som si vybral Bosch, ale to hlavne kvôli cenovej politike Specialized, ale aj mne moc nevyhovujúcej geometrii ich e-bikov. Ich motor je ale momentálne najlepší.

Inak akurát vyšiel aj celkom dobrý článok s porovnaním motorov, ktorý vlastne potvrdzuje moje slová :)

https://www.pinkbike.com/news/ridden-and-rated-four-best-e-bike-motor-systems-2020-bosch-brose-shimano-fazua.html#pickingawinner
28.05.2020 - 14:41:46
01
Pouzivam starsiu gneraciuBosch performCx,a po prekroceni ~25km/h sa mi zda ze odpor je nizsi ked nepouzijem dopomoc,teda OFF režim.
Je to mozne?
28.05.2020 - 15:16:20
00
Duri-ebike: závidím ti funkčný ebike :(
Tak vieš keď je niekto blby ako ja, naučí sa až keď sa popáli. Dnes už by som si nekúpil ebike od firmy čo ešte pred včerom piekla rožky a nemajú ani šajnu čo bike musí mať aby fungoval.
Ja som sa na svojom bike bol 2x pobicyklovať po 1,5 hodiny a mam dosť, len dufam že mi ho predajca vymení. Proste brzdy čo nebrzdia, prevodník s tak mäkkej ocele že reťaz do neho drážky roby, jak do masla, proste klincová oceľ, aby to ešte ta reťaz zaklincovala, cca každé 10km padne s predného ozubenia, vidlica bez tlmenia razov vydáva kovové zvuky. Pedále na ktorých sa nohy zošmykujú do strán.
Proste hrúza des. Jak keby ten čo ho navrhol sa chcel pomstiť cyklistom, alebo uškodiť firme...
Na tej tvojej Meride vidím prevodník s kvalitnej ocele, držiak reťaze aby nepadla s predného ozúbenia, na pedáloch klincové výčnelky, ktoré brania v pohybe do strany, brzdy s lepšími doštičkami, proste na tvojom ebiku vidieť, že ten čo ho navrhoval už niekedy v živote aj bicykloval. Nepatrne detaily za par € ale na funkčnosti pridajú neskutočne.
28.05.2020 - 17:57:43
01
Mak napísal:
V prispevku som na zaciatku napisal zrychlenie. Z 0 na 3,6 km/hod. je zrychlenie 1m/s. Tu som napisal omylom ine cislo. Cize, aby bicykel 25 kg zrychlil z 0 na 3,6 km/hod potrebujeme silu 25 N. Aby motor vyvinul silu 25 N potrebuje vykon cca 25 W. To este neuvazujeme o treni, odpore a dalsich premennych. Cize vykon motora treba viac ako 25 W. Nechcel som tu rozvijat fyziku, len ma zaujal udaj 2 W co pisal sorcerer.

Tu bulharsku konstantu mas tu :

https://sk.m.wikipedia.org/wiki/Watt_(jednotka)


No a tam je napisane

1W = 1N * m * s^-1

Ta jednotka na zaciatku je dolezita. Vztahuje sa to na 1W. Watt je jednotka vykonu. Je to nejaka praca vynalozena za urcity cas. Spravny vzorec by bol P=F*v. Rychlost si si urcil 1m/s ale silu ktora posobi nevies.

Strava ma nato vzorec
https://support.strava.com/hc/en-us/articles/216917107-How-Strava-Calculates-Power
Podla kalkulaciek (ktore trosku pocitaju viacej veci) ale samotny bicykel 25kg vychadza pri 20% stupani na 50W pri rychlosti 3.6km/h. Ale pri rychlosti 7km/h vychadza 100W. Naopak na rovinke to vychadza tie 2W ako pisal Sorcerer.
http://www.bikecalculator.com/
https://www.gribble.org/cycling/power_v_speed.html

Plus som si stale nie isty ci sa ten motorovy vykon moze porovnavat s jazdcovym.

V konecnom dosledku nemusel klamat ani Bafang ani Sorcerer.

PS: dik za vratenie do doby skoly. Niekedy to pride vhod :)
28.05.2020 - 18:09:40
01
Moja skusenost s Walk assitom na Brose je presne ako pise @Dano5 ze mu nesmiem pomahat nechat ho ist sameho, zacne najprv pomaly a po chvili zrychli. Keby som sa ho snazil este tlacit tak spomali.
28.05.2020 - 18:14:50
00
Snajprik ja neviem o čom píšeš. Prevodník mám s ali za 6e, po 3tis. km nevidieť žiadne opotrebenie. Za tých 3t. km mi reťaz nespadla ani raz. A to na BBS02B je nejaké kríženie pri 9S.
Brzdy mám zánovné SH 365 a ešte som s nimi nemal žiadny problém. Pedále mám s Tesca vo výpredaji. Ako si nohy položím tak si ich aj nájdem.
Nebude problém mimo biku?
28.05.2020 - 19:05:20
04
sugyi napísal:
PS: dik za vratenie do doby skoly. Niekedy to pride vhod :)


Problem tvojho pohladu je ten, ze pocitas, resp. odvolavas sa na svoje horeuvedene odkazy, napr. posledny, kde je jednoznacne napisane, ze sa jedna o vykon pri ustalenej rychlosti. Zabudol si na fakt, ktory som spomenul vyssie. Bicykel so svojou hmotnostou nezrychli z 0 na rychlost 3,6 km/hod za 1 s s vykonom motora nizsim ako 25 W. Az po dosiahnuti tejto rychlosti plati to co pises, ze staci vykon 2 W za specifickych podmienok. Cize v case t0 plati ine tvrdenie, ako v case t+1. Cize nema pravdu Bafang a Sorcerer sucasne. :)
28.05.2020 - 22:17:02
00
Mak napísal:
Problem tvojho pohladu je ten, ze pocitas, resp. odvolavas sa na svoje horeuvedene odkazy, napr. posledny, kde je jednoznacne napisane, ze sa jedna o vykon pri ustalenej rychlosti. Zabudol si na fakt, ktory som spomenul vyssie. Bicykel so svojou hmotnostou nezrychli z 0 na rychlost 3,6 km/hod za 1 s s vykonom motora nizsim ako 25 W. Az po dosiahnuti tejto rychlosti plati to co pises, ze staci vykon 2 W za specifickych podmienok. Cize v case t0 plati ine tvrdenie, ako v case t+1. Cize nema pravdu Bafang a Sorcerer sucasne. :)


Nepisal som, ze ma pravdu Bafang aj Sorcerer sucasne. Ale, ze obaja mohli mat pravdu len za inych podmienok a to som aj uviedol za akych to vychadza.
A so zrychlenim mas pravdu ale ty si pozuil nespravny vzorec (skor to ani nie je vzorec ale rovnica). Priamo v tvojom zdroji je uvedene:
Jeden watt je výkon, ktorý vykoná sila jeden newton spôsobujúca ustálený pohyb telesa rýchlosťou jeden meter za sekundu.

Takze o zrychleni hovorit nemozes kedze s tym tvoj vzorec nepocita.

V podstate chceme povedat to iste len si myslim, ze si nato pouzil nespravne podklady a to som sa snazil napravit.
29.05.2020 - 07:24:05
00
myslim ze sme total mimo temu :D
29.05.2020 - 07:59:48
03
Vikino1 nie je problém mimo biku, mam klasicky horsky 29“ 5 rokov za 400€ a s nim nemám žiaden problém, na ňom mam najlacnejšie hydraulické brzdy od teka a žiaden problém, mam na ňom prevodník 9 kolieskový shimano deore a prehadzuje jak hodinky bez akéhokoľvek opotrebenia 5 rokov, teraz na tomto ebiku mam 9 kolečkovi prevodník shimano avilion a normálne pri prehadzovaní rýchlosti mi roby reťaz do zubov dražky, proste sú s veľmi mäkkej ocele, musel som zobrať pilník a zabrúsiť ryhy, lebo mi nadhadzovali reťaz pri pedalovani. Možno ten avilion stači na rovinu pre 70kg chlapíka aj s bike, ale určite nie pre ebike. Brzdy mam tie shimano M200 brzdia ako slabšie V –čka Na bicyklovanie po rovine pre chlapíka čo váži 70kg aj s bike to by možno stačilo, ale ja mam s ebike 110kg a to dole kopcom fakt nie je sranda ubrzdiť. Niektorý výrobcovia ako keby zabudli na to, že u ebike sú komponenty na pohon a brzdenie viacej namáhane. Česť vynimkam.
Keď výrobca za ebike pitá skoro 2000€ to už by skrachoval keby tam dal mesto avilion prevodníka za 12€ prevodník deore za 20€? Alebo vymenil brzdové doštičky a nenechal tam tie za 2€ ale dal tam za 6€? Či nejaký napinák, antilapač, voditko reťaze? Celkovo by to ten ebike nepredražilo ani o 1%, ale prečo by vyrobca mal pozerať na zákazníka a funkčnosť svojho výrobku, proste keď si to od neho kúpil, je to tvoja chyba nie jeho...
29.05.2020 - 12:05:12
00
snajprik: Ale to máš aj v autách....ved nikto ta nenútil ten lacný šunt kupovať(áno hovorím lacný, lebo v tej cene ide za ebike naozaj o low end). Jasan máš nárok na opravu a výrobca ju aj zrealizuje, ale čakaj , že o mesiac dva pôjdeš do servisu znovu. Čo si si kúpil to v zásade máš. Darmo tu teraz vyplakávaš.
29.05.2020 - 14:31:59
02
keyboard_arrow_up