Neriešim, či je to čo schválili dobré alebo zlé.
Máme zástupnú demokraciu, kde rozhodujú väčšinou zvolený poslanci v zvolenom období. Súčasné zastupiteľstvo zaviazalo to ktoré zvolíme o tri týždne. Toto by sa nemalo robiť.
Keby to schválili pred pol rokom je to o inom (zaviazali by dokumentom aj seba)
Už Kryl spieval: "...Pilát si ruce myje..."
25.10.2014 - 10:20:35
00
Iste, to riziko tu je a nie je malé a je na tých aktivistoch a (tých naozaj) spriaznených poslanoch a úradníkoch, aby tomu zabránili. Čo sa týka tých 300.000 € ročne, tak by bolo dobré vedieť, na čo presne pôjdu.
25.10.2014 - 10:26:04
00
Súčasné zastupiteľstvo zaviazalo to ktoré zvolíme o tri týždne. Toto by sa nemalo robiť.


Milsu, keby to malo byť tak, ako píšeš, tak žiadne zastupiteľstvo či parlament by nemohol prijímať žiadne mnohé svoje rozhodnutia. Mnohé rozhodnutia poslancov (napríklad v národnom parlamente v podstate všetky) zaväzujú tých ďalších poslancov. Verejná správa by naopak nemala fungovať (a teda aj rozhodovať) v 4-ročných volebných obdobiach, ale kontinuálne a poslanci a úradníci sú si toho vedomí, alebo by aspoň mali byť. Ak poslanci, ktorí prijali toto rozhodnutie, nie sú s ním vnútorne stotožnení a napriek tomu ho prijali, len aby získali hlasy, tak sú chrapúni oni, nie aktivisti, ktorí to presadili na rokovanie zastupka.
Mimochodom, kedy by sa podľa tvojej logiky mal prijímať obecný rozpočet pre prvý rok nového volebného obdobia?
25.10.2014 - 10:33:08
01
Jaroh: ja to tiez vidim tak, na zaklade dostupnych informacii. Preto sa tiez velmi cudujem, preco je to oznacene za chrapunstvo. Ovsem davat na chod ML rocne cez 300tisic euro, to mi pripada fakt ulet. Len aby to nebolo tak, ze to poslanci pod tlakom bliziacich sa volieb schvalili nieco, aby boli "dobri" a akonahle budu zvoleni znovu, tak sa najdu cesticky ako kompenzovat strateny prijem.

ved tie stratené 300tis e pretečú cez údrzbove firmičky práve tým poslancom :D
25.10.2014 - 11:21:12
00
Iste, to riziko tu je a nie je malé a je na tých aktivistoch a (tých naozaj) spriaznených poslanoch a úradníkoch, aby tomu zabránili. Čo sa týka tých 300.000 € ročne, tak by bolo dobré vedieť, na čo presne pôjdu.

Tak len mzdove naklady na 4 ludi su min. 50tisic rocne, prenajom, energie, benzin, Kutka kupil noveho terenaka za 45tisic .. nazbiera sa to :)
25.10.2014 - 12:52:57
00
Typický národný park na Slovensku :puke:. Ešte do nedávna to bol úzky turistický chodnik.

scontent-b-fra.xx.fbcdn.net

fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net
25.10.2014 - 13:01:50
00
v MLB treba spraviť po volbách poriadny ek.audit lebo Kutka tam ta za tie roky narobil tolko zla,že si myslím,že skartovačka pôjde na plný výkon,aby ho neťahali po súdoch.Už dávno mal byť odvolaný a aj som si mylsel,že pred minulými volbami ho vymenia,ale chlapec to má politicky ošetrené na všetky strany.
25.10.2014 - 13:02:38
00
volodaj: Aj LKT potrebuju zivotny priestor :lol:
triki: si moc paranoidny :D
25.10.2014 - 13:02:54
00
ver mi,že je to tak.ten človek je tam od čias kdhajzla Ďurkovského,cez ficoFtáka a bude tam ďalej si myslím.To,že sú tie lesy rozdrbané je len jeho obraz.a tých 300 litrov na chod je úplná fantasmagória.By ma zaujímalo keď má možno 5 zamestancov načo potrebuje ten zvyšok.asi zas na nové auto.


Naposledy upravil triki dňa 25.10.2014 - 13:13:53, celkovo upravené 1 krát.

25.10.2014 - 13:11:17
00
Tak len mzdove naklady na 4 ludi su min. 50tisic rocne, prenajom, energie, benzin, Kutka kupil noveho terenaka za 45tisic .. nazbiera sa to :)


Viem si predstaviť podnik mestských lesov, ktorý by bol zameraný nielen na plantážne hospodárenie v lese, ale aj na realizáciu rekreačnej funkcie lesa - údržba infraštruktúry, čistenie trás, značenie, atď. V takom prípade nech do takého podniku idú verejné peniaze, ak sú využívané efektívne a transparentne.
Nehovorím, že mestské lesy BA budú také, ale zase nereálne to nie je a to uznesenie mestského zastupiteľstva na to vytvára určité predpoklady.
Dnes už je možná dosť dobrá kontrola využívania verejných peňazí - zmluvy a ďalšie potrebné doklady sú na internete. Problém nie je v utajovaní či skrývaní, ale skôr v nedostatku kvalifikovaných ľudí, ktorí sa takej nudnej činnosti ako je kontrola zmlúv a faktúr budú venovať, rozumieť tomu a robiť to poväčšinou vo svojom voľnom čase ... bajker radšej jazdí, než študuje dokument, že ... :-)
25.10.2014 - 13:13:42
00
Chlapi, niektorí z vás si to predstavujete ako Hurvínek válku. Nie som z BA a nevidím ako to v MLB presne funguje. Mám však celkom slušné skúsenosti, či už s urbármi, mestskými lesmi a štátnymi lesmi. Zo skúseností viem povedať, že chyba je jednoznačne v zákonoch a ich kontrole. Tuto jednoznačne zlyhávajú úrady, konkrétne najmä lesný úrad. Lesný zákon je až na pár výnimiek celkom dobrý, problémom je, že sa minimálne dodržuje a lesné úrady to vôbec nekontrolojú. Za tie roky sa samozrejme majitelia lesov utrhli z reťazov a robia si čo chcú. Osobne si myslím, že p. Kutka a MLB, ktoré spomínate sú na tom ešte dobre. Na Slovensku máme lokality, ktoré sú na tom oveľa horšie. Lesy sa oplocujú, uzatvárajú, ľudom sa vyhrážajú a podobne. Tento štát je chorý, dodrživanie zákonov a pravidiel je obrovským problémom a hulvátsvo, anarchia a vzdor (už si aj takú stranu nejakí dementi založili) sa stávajú trendom. Čím viac porušíš zákon, tým si väčší macher. My cyklisti máme takisto s týmito vecami problémy.
25.10.2014 - 21:23:52
02
je to pravda,ale tak treba sa pozrieť kto je daný vlastník lesa.v tjto váde ja najviac grázlov polovníkov a lesníkov.lesy sú posledná nevytunelovaná vec v tomto štáte.
25.10.2014 - 21:28:44
00
Mozem potvrdit, lokalita BA je este parada.
26.10.2014 - 07:41:46
02
v MLB treba spraviť po volbách poriadny ek.audit lebo Kutka tam ta za tie roky narobil tolko zla,že si myslím,že skartovačka pôjde na plný výkon,aby ho neťahali po súdoch.Už dávno mal byť odvolaný a aj som si mylsel,že pred minulými volbami ho vymenia,ale chlapec to má politicky ošetrené na všetky strany.


Mestky kontrolor vykonal kontrolu v roku 2010 ako aj v 2014. Kontrolor je pomerne sikovny clovek, nejake zistenia urobil (urcite predrazenia nakupov tovaru a sluzieb). Spravu predklada magistratu. Kazdopadne plne suhlasim ze pan riaditel MLB sa drzi vo funkcii 10 rokov, jeho meno nikdy nebolo na liste riaditelov mestykch podnikov na odvolanie, lebo ho tam drzi zubami nechtami KDH este od cias durkovskeho. Konkretne pani Jarmila Tvrda (KDH - mozno ste jej meno zachytili v blogoch zelenej hliadky o vizualnom smogu v meste) a pan Kutka ma silnu podporu u starostu race Pilinskeho (polovnik, Kmotrikov kamarat) ako aj u napa Kubovica (taktiez strana "zelenych"). Za panom Kutkom stoji silna osoba bratislavskeho zakulisia pan Kmotrik, ktoreho OZ ma prenajaty cely polovny revir lesoparku do konca roka 2016... Nechcem aby sa to tu zvrhlo na politicku debatu ale buducnost lesoparku je vo velkom zavisla na volbach 15.11.
29.10.2014 - 09:18:29
00
Vsak mame jasneho kandidata ultraliberala, ktoreho navrhlo KDH a plati Kmotrik. :D V divadle ho uz nechcu, tak chce este pred smrtou predviest kabaret, aby sme na jeho meno uz nikdy nezabudli. Ti, ktori ho zazili ako ministra kultury uz o tom svoje vedia...
29.10.2014 - 09:26:43
00
keyboard_arrow_up