odkedy som videl ako auto v kolone otvorilo prave dvere rovno do cesty okolo prechadzajuceho cyklisku, tak si vzdy vravim co ked ...
13.08.2013 - 10:55:41
00
toto si nemyslel celkom vážne, že?

Úplne vážne, je logické, že keď spredu pri odbočovaní nikoho na krajnici nemíňam, tak tam ani nikto nebude. Proste sa tam cyklista ani chodec neteleportuje a keď odbočujem doprava, tak ma aj tak nemá nikto dôvod obiehať. (samozrejme nerátam viacprúdové cesty...) Hádam si nemyslíš, že budem predvídať všetky možné kolízne situácie a prispôsobovať sa im, to by som sa veru z miesta nepohol. Na to sú tu pravidlá cestnej premávky a očakávam, že ich budú dodržiavať aj ostatní. Predvídania a sústredenia mám počas bežnej jazdy aj tak dosť.
13.08.2013 - 13:44:38
00
Pravé spätné zrkadlo používam dosť často pri predbiehaní, pri prechádzaní z ľavého pruhu do pravého prípadne do odbočovacieho s takisto pri cúvaní alebo otáčaní...takže nie maximálne len pri parkovaní
13.08.2013 - 14:00:21
00
Jáááj tak ty si ma chytal za slovíčka a vytrhol vetu z kontextu témy :lol: Však čo si napísal je normálne aj u mňa, len sa to netýka témy predchádzania zprava. Ale uznávam, že s tým parkovaním som to veľmi zveličil :)
13.08.2013 - 14:29:57
00
Pravdupovediac som sa len spýtal, či to myslíš vážne a potom som napísal, ako to robím ja... žiadne chytanie za slovíčka :)
13.08.2013 - 15:32:20
00
Do istého času som si myslel, že na semaforoch mám najlepšiu akceleráciu ale potom ako ma predbehlo jedno Porsche cayenne, ktoré stálo zamnou a obehlo ma v špurte tak sa už radšej pozrem čo to stojí za chrbtom :D


Pche, že Porsche, skús sa rozbiehať do kopčeka na križovatke s trolejbusom, ten za sebou nechá aj 911tku. :lol:
13.08.2013 - 20:12:52
01
no tak elektromotor to je zase iná vec :)
13.08.2013 - 20:36:19
00
Trakčný elektromotor má max. krútiaci moment od začiatku :-) Naň sa nechytá žiaden spaľovák :-)
14.08.2013 - 11:01:45
01
Presne toto sa mi stalo naposledy v RK. Pred jednou križovatkou som obiehal sprava (+ zastal za prvým autom), nakoľko sa odbočovalo vľavo a následne som išiel hneď vpravo (cez most na vlakovú stanicu). Samozrejme nejaký **** z KE hneď začal ziapať "Po ktorej strane sa predbieha". Pri takejto situácii netreba poznať ani vyhlášku, logika nepustí, ale holt niekto je ňou obdarený o trochu menej.

Veru, v rk je to (bohuzial) bezny jav...
31.08.2013 - 08:59:18
00
Mne sa nedavno stalo toto. Odbocovaci pruh do lava, auta pomaly idu do lava, ja mam rychlost, tak ich obieham. Ale jeden z nich tesne predomnou isiel uplne do lava do opacneho smeru, tak si nadbehol a tym mi vosiel do cesty, ubrzdil som to. Mal som stastie, ze nebol vedla mna, lebo by som spadol a vina by bola asi moja, lebo som obiehal v krizovatke. Takze radsej v tej krizovatke fakt neobiehat, lebo vodici si hocico zmyslia v hlave. Aj ked niekedy je to velke pokusenie, ked sa auta iba rozbiehaju a clovek je rychlejsi.
02.09.2013 - 11:44:41
00
Na červenej zásadne pred prvé auto! A nie vedľa, ale pred neho! 90% vodičov stoí minimálna 2 metre pred čiarou, takže je tam dosť miesta. A keď je čas, tak sa mu významne pozriem na pravú smerovku, potom do očí a opäť na smerovku. Zopár ich už zareagovalo a zapli ju. No a samozrejme, žiadne spanie, padne oranžová a už točím nožičkami - pri dobrom prevode mám prvých 10 metrov lepšie zrýchlenie ako bežné auto.

Použijem slová klasika: "Presne tak ako píšeš junáčik" ;)
Iba v prípade ak vidím, že už bliká doprava tak nejdem dráždiť pred neho.
02.09.2013 - 12:01:17
01
Ak poznáš križovatku a vieš, ako idú svetlá, tak v pohode aj vtedy. Keď viem, že už padne oranžová, tak sa tam netlačím, ale ak je ešte 10 a viac sekúnd, tak v pohode. Pohľad do očí, potom ukážem, že idem rovno a pri oranžovej už idem.
Ak križovatku nepoznám, alebo neviem ako idú svetlá, tak sa samozrejme pred neho nepchám - najmä ak stojí na čiare.
02.09.2013 - 21:05:11
00
Toto riesia dva trochu "protichodne" paragrafy vo vyhlaske:
§ 55, ods. 5: Pomaly idúce alebo stojace vozidlo môže cyklista idúci rovnakým smerom predchádzať aj po pravej strane vozovky alebo krajnici, pritom je povinný dbať na zvýšenú opatrnosť; to neplatí, ak vodič takého vozidla dáva znamenie o zmene smeru jazdy doprava.

§ 19, ods. 6: Vodič odbočujúci vpravo je povinný dať prednosť v jazde cyklistovi idúcemu rovno. Pri odbočovaní doľava vodič motorového vozidla nesmie ohroziť cyklistu odbočujúceho vľavo.


Cize obiehat auto po pravej strane mozes pokial nesignalizuje, ze odbocuje do prava. Totiz ak na bicykli obiehas auto, tak je zrejme ze ide bud pomaly alebo stoji :D (alebo si riadne nadupany :D ). No a ked sa nahodou nachadzas vedla nejakeho auta co sa rozhodlo odbocit do prava, malo by ti dat prednost... ale nespolihal by som sa na to. Ide predsa o zdravie/zivot ;)


Naposledy upravil Ferisko dňa 17.10.2013 - 15:54:15, celkovo upravené 1 krát.

17.10.2013 - 15:45:27
00
jeden clanok z dnesneho rana
http://auto.sme.sk/c/6947554/cyklista-spravil-pred-policajtmi-mysicku-zastavili-ho-sirenou.html
17.10.2013 - 15:51:07
00
cha!!!!!!!! konecne jasne napisane ze ak ja zastavim pred prechodom auta zamnou zastavit musia...

doteraz som si to len myslel ale teraz to uz mam potvrdene :) dakujem :) uz aspon viem ze to mozem rozkrikujucim sa debilom tvrdit opravnene :) aj ked som si bol viac menej isty aj doteraz ze to tak je :)
19.10.2013 - 22:44:12
00
keyboard_arrow_up