No vidis dockal si sa :) ja to mam opacne, za bike, oblecenie a cyklopocitac uz mam prachy....bolestne sa este neriesi, lebo moj doktor mi to chce vypisat az skonci marodka...
26.10.2015 - 11:33:46
00
1600 za bolestne aj stratu na zarobku dokopy? Zalostne malo. Len bolestne by malo byt aspon 5000. A to nehovorim o tom, ze uz to nikdy nebude ako pred urazom. V neskorsom veku sa mozu objavit problemy. Ale ved Slovensko...
26.10.2015 - 11:54:40
00
MarosHe napísal:
Po 60km streke, 200 m od domu...


Toto by malo byť varovaním pre všetkých, najnebezpečnejšie sú úseky tesne pred cieľom, to je nejako začarované.

Pri jazde z Londýna (na aute) mi zrážka so zajacom zdemolovala chladič aj klímu 2km pred domom. V horolezectve je 80% nešťastí až na zostupe. Ľudia sú často v duchu už v cieli cesty a nevšimnú si nebezpečenstvo, občas je to ako keby nejaký osud. Treba dávať pozor všade, ale na konci cesty 2x!
26.10.2015 - 11:57:35
03
FEDERER napísal:
inak poistovna chcela uz bodove ohodnotenie urazu, ale lekar ma odmietol, ze to vypise az ked budem praceschopný...asi sa ponahlaju, ma vyplatit :)

Poistovna nema co od teba chciet taketo hodotenie, kym si PN, ale ani z tvojej strany to nema zmysel podavat. Lekar postupoval velmi spravne.
Jednym koeficientom pri vypocte odskodneho, zivotneho alebo nemocenskeho poistenia je prave pocet pracenschopnych dni.
Samozrejme pri majetkovom odskodneni je situacia ina, tam dojde k skodovej udalosti a nahrada skody sa vypocitava od obstaravacej ceny. V tom pripade nie je dovod cakat na ukoncenie PN...
28.10.2015 - 11:15:15
00
Ja som uz skoro pol roka po nehode a stale sa to riesi.Policia to ma na vysetrovacke a poistovna ma teraz ziada o doklady k biku ktory som mal pekne zniceny.Ak kupujeme ale suciastky na bazare a tak si poskladame kolo tak doklady asi nema nikto.Ja som mal este smolu ze dotycny nemal zaplatenu zakonnu poistku a teraz to bude riesit garancny fond a pokial nebude pripad vyrieseny nedostabem ani cent:(Ked sa dari tak sa dari....mal niekto nehodu a nemal doklad o bicykli?Samozrejme ze som si dal bicykel prezriet v autorizovanom servise kde mi vycoslili skodu a posudili aj stav bicykla a taktiez navrhli rozpocet na oparavu.Davam si to vyplatit rozpoctom a z poistovni mi prisiel list ze ziadaju doklady o oprave...Maju v tom riadny bordel..
30.10.2015 - 19:13:29
00
Keď nemáš doklady, staci cestne prehlasenie a link na taky istý alebo podobný vyrobok..
30.10.2015 - 19:31:41
00
Čo ti budú opravovať na ráme. Nemohol si požadovať preplatenie nového rámu? Pokiaľ máš karbón, tak nejak neverím opraveným prasklinám. Predsa len to nie sú kosti, ktoré sa v mieste vzrastu už nemajú tendenciu lámať, keďže sú tam silnejšie ako tie nezlomené. Pri karbóne to tak asi nebude, predsa je to len výtvor človeka, nie prírody.
04.11.2015 - 16:00:37
00
Neviem koho si sa pýtal...ale mne by dali za rám ktorý stál 1600€ len 480€ lebo mal 5 rokov a tam je velka amortizacia..oprava stala 250€ a môžem dalej jazdiť..
04.11.2015 - 16:11:09
00
no kupodivu velmi vela poskodeni v karbonovom rame ide opravit a dokonca su tie opravene casti pevnejsie ako povodne :) (samozrejme sa zvysi hmotnost)
aj prasknute karbonove kolesa som uz videl opravovat, ale to by som si nenechal uz ani za nic, kolesa su ina vec ako ram ....
04.11.2015 - 21:20:43
02
Borci, kto vám vypísal bodové ohodnotenie urazu pre poistovnu vinníka? Lebo moja obvodná to nevie :)


Naposledy upravil FEDERER dňa 19.11.2015 - 18:01:45, celkovo upravené 1 krát.

19.11.2015 - 12:24:06
00
Mne to vypisal znalec s oboru Chirurgia ku ktoremu ma poslali policajti
19.11.2015 - 17:57:45
00
Ako by ste pochopili tomuto : pri zlomenine tela každého ďalšie- ho stavca sa ocenenie zvyšuje o 1/4 sadzby zodpovedajúcej rozsahu poškodenia prísl. stavca...

Za prvý je 100 bodov.. Ja som to pochopil tak, ze za druhý dostanem 100+25 bodov, lekár tvrdý, ze za druhý dostanem len 25 bodov.. Kde je pravda?
25.11.2015 - 09:03:51
00
ak je sadzba zodpovedajúca rozsahu poškodenia prísl. stavca 100b, tak by si mal dostat 125
oni su lekari - matiku nemali - opytaj sa kolko sa dava bodov za kazdy stavec a vysvetli mu to :)
25.11.2015 - 14:45:40
00
No nakoniec to bude vypisovat primar v Dunajskej Strede, lebo je to nad 200 bodov, tak dúfam, ze vie lepsie matiku :)

edit: takže primár mi dal na druhý stavec 25 bodov... už som písal na ministerstvo zdravotníctva, nech mi dajú písomne výklad na bod 107c. Som zvedavý, čo mi odpíšu.
25.11.2015 - 15:02:29
00
Ja som mal nehodu v maji a k dnesnemu dnu sa nic neudialo...jedine co tak poistovne mi stale vypisuju a pytaju nejake doklady,lekarske spravy a pod.....na bicykli som mal skodu uz len zrusene predne koleso ultimate 1500e......a to este nehovorim o inych veciach.....UZ som im poslal aj čestne prehlasenie o bicykli a opat mi prislo ze mam poslat doklady o zakupeni.Tu niekto pisal ze staci čestne prehlasenie.Je na to nejaky paragraf aby som sa mohol v poistovni tym ohanat?Ked si kupis nieco z cyklobazaru tak neznamena to ze to nema hodnotu ze?.....ved to je ako z autami alebo s cim kolvek inym.......Ten debil co zrazil mna nemal ani zakonnu poistku zaplatenu a teraz sa bude vsetko vyplacat cez garancny fond poistovni.....uraz som mal na 600b...proste masaker
04.12.2015 - 15:10:33
00
keyboard_arrow_up