ze ma z tej buracky pouzitelnu len mechaniku duraace a aktualne su uz dostupne len ramy ktore maju moznost osadit len elektricke sady v tej akoze adekvatnej triede jeho ramu (pina F10)
04.01.2024 - 17:31:01
00
shifty12 napísal:
gravel ja osobne by som to vyskúšal - už len z princípu. Ja som napr. mal zaujimavý incident kedy ma zrazil organizátor bežeckej súťaže keď išiel autom do dediny po nejaké šabraky :D zobral ma pekne do auta kde ma ošetrili záchranári, ktorí tam museli byť kvôli pretekom. Bohužiaľ tí mi správu nedali ale na ďalší deň ráno mi rany mokvali a musel som na vyčistenie a ošetrenie na pohotovosť. Odtiaľ som už mal papiere. Po vysvetlení likvidátorke poistnej udalosti mi preplatili aj ujmu na zdraví. Vyskúšaj to - máš nato ešte 3 roky aby si si to uplatnil :) Byť tebou ak máš kontakt na likvidátora by som sa nato dotazoval - otázka je aká bude reakcia ak si to doložil takto neskoro, ale človek nikdy nevie...


Diky, skúsim, za to nič nedám.
04.01.2024 - 17:38:16
00
Z odpovedí mne vyznieva že poškodený na majetku a zdravi je na tom horšie ako vinik dopravnej nehody čo max bude mať podminku.Je to postavené na hlavu.
04.01.2024 - 18:59:12
00
Čo sa týka tej amortizácie je úplne jedno či máš čosi poškodené na 10-20-40-60-90 alebo 100% - v rámci zodpovednosti má poisťovňa právo krátiť poistné plnenie v zmysle občianskeho zákonníka. To nie je problém poisťovne to je skôr problém našich už dosť sprostých zákonov :D Ako som ale napísal - sú poisťovne čo to robia aj také čo to nerobia... neviem kde je pes zakopaný prečo to tak je. Jednoducho máš 5 rokov starý bicykel tak je jasné že vzhľadom na vek máš proste "starú" vec a nemôžeš očakávať, že dostaneš za ten bicykel plnú sumu... bohužiaľ aj keď ja viem že to je nefér, ale píšem ti to ako človek čo s tým pracuje.

Ďalšia vec ... to čo píše martinm66 že poškodený na majetku a na zdraví je na tom horšie ako vinník :D ehm... no to aj dáva logiku :D tak to bude vždy, ale poviem to trošku z iného pohľadu.

Mne sa v auguste stala bohužiaľ tiež nehoda - bol som poškodený a nedostal som prednosť na križovatke - zrazil ma cyklista za volantom pretože ma prehliadol kvôli hrubému stĺpiku na aute. V pondelok hneď po víkende telefonát či som v poriadku, či niečo nepotrebujem a ak bude niečo čo mi poisťovňa nezaplatí tak ma odškodní on. Poisťovňa ale všetko vyplatila a ja som s pánom v kontakte doteraz a úprimne sa priznám že to že to bol férovy človek celú situáciu nenormálne uľahčilo aspoň mne. To že som bol dlho bez biku už je iná story.... ale dokonca v tomto mi ponúkol náhradný bicykel ale holt som náročný :D

Čo sa týka ešte možno tých poisťovní... tam by som povedal asi len toľko že nie všetky poisťovne sú úplne v tomto zhovievavé bohužiaľ - vedel by som vymenovať ale vzhľadom na pracovné zameranie to robiť nebudem :D Každopádne môžem napr. povedať že keby ma má už zraziť niekto na aute modlil by som sa aby jeho PZP bolo napr. v Allianzi alebo ČSOB.

Každopádne pri takýchto veciach by som sa možno obracal na niekoho kto s poistkami robí alebo ich likviduje (ideálny napr. maklér, ktorý ti poradí "čo a ako"...) Ísť do toho po vlastnej osi je proste riziko - ľudia nepoznajú všeobecné podmienky poisťovní a niekedy sa v tom zamotajú. Nehovorím že všetci, ale 70% si myslí že poisťovňa ktorá dostane ročne od vodiča 70€ za poistku vyplatí niekomu len tak bez papierov po škode 5 000 € za nehodu...

Záverom poviem iba toľko, že keby sa Vám tu možno niekomu niečo stalo kľudne napíšte správu - samozrejme, je lepšie aby sa nám všetkým na cestách takéto veci nestávali, ale bohužiaľ .... ja som si tiež dlhodobo myslel, že mne sa to stať nemôže :D
04.01.2024 - 20:47:01
04
Hlavne aby ten makler nebol zivotar 😁 ofajbe a podobne, ti toho vedia ako plackova asi
04.01.2024 - 21:02:49
00
scarinko no tak to je ďalšia vec :D vždy je lepšie sa opýtať niekoho kto pracuje s majetkovým a zodpovednostným poistením...
04.01.2024 - 21:08:40
01
shifty12 napísal:
Nehovorím že všetci, ale 70% si myslí že poisťovňa ktorá dostane ročne od vodiča 70€ za poistku vyplatí niekomu len tak bez papierov po škode 5 000 € za nehodu...


Ale tých 70€ (bodaj by som mal také PZP :D ) poisťovňa dostane aj od povedzme 1000 ďalších vodičov ktorí za ten rok nehodu nespôsobia.
A to je podstata tohto biznisu :)

Sám som dostal od vodičkinej poisťovne za poškodený (nie prasknutý) bicykel a oblečenie skoro 4000€ a faktúry som nedokladoval.
04.01.2024 - 21:45:14
00
Bohuzial skodovost ludi je taka vysoka ze PZP za ceny ako sa predava je v podstate neziskove a v poistovni to volaju charita a ziskavanie poistneho kmena 😁
Ja mam za 113 a len preto ze mam Union VIP pre nasu firmu.
04.01.2024 - 21:49:48
00
LMS áno samozrejme to čo píšeš je pravda :) použil som to len ako "príklad" ...náhodou ja som mal za 20 € na skúter :D veď nikto nehovorí že nedostaneš :) Ale vždy je jednoduchšie dokladovanie cez originál FA ako cez všetky rozpočty a blbosti a doťahovačky ...
04.01.2024 - 21:51:40
00
scarinko presne tak ako píšeš. PZP je pre poisťovne "drobotina" pokiaľ nemáš nejaké Ferrari a podobne - vtedy je to iné :D ale to sa nás smrteľníkov asi netýka :D na druhú stranu pohľad firiem alebo zákazníkov je pri PZP jednoznačný ... "Veď je to PZP - keď spôsobím nehodu, poisťovňa to musí zaplatiť..." a v podstate je to pravda, ale nie každá poisťovňa postupuje úplne po chuti poškodeného... vtedy to v podstate môže byť vinníkovi jedno - pretože ak poisťovňa niečo nezaplatí, tak väčšinou preto pretože veľmi dobre vie, že to nemusí... holt tak to je...
04.01.2024 - 21:53:59
00
A potom pride vinnik klopat na dvere poistnikovi ked sa mu nebude zdat plnenie 😁
04.01.2024 - 22:13:28
00
shifty12 na PZP mám Allianz, na ostatné poistenie zodpovednosti cez ČSOB a potvrdzujem tvoje slová…
A aj s ČSOB ako bankou mám len dobré dlhoročné skúsenosti :y:
06.01.2024 - 03:40:05
00
keyboard_arrow_up