no tym ze na slovensku je to tak ... som chcel naznacit ze ked boli pri moci dzurindovci tak ani oni neprijali ziaden opozocny navrh ... no mozno zopar ano kto si to ma pamatat .. ale v principe ziaden ... ale o tom je ina tema ;-]
03.06.2008 - 12:20:32
00
...kto seje vítr bude žat búřku...
03.06.2008 - 21:24:26
00
wiete kde to mam....bduem jazdit po lesnych chodnikoch aj keby tam cela wlada nasrala... :!: [/b]
04.06.2008 - 14:58:23
00
neviem, ci toto sem patri...ale zda sa, ze uz "idu" po nas :-)
http://www.webnoviny.sk/slovensko/clano ... -ruke.html
17.06.2008 - 13:33:52
00
...uz sa tesim.Zlamal by som mu obidve ruky buranovi.
17.06.2008 - 17:12:53
00
úryvok z rozhovoru s odvolaným riaditeľom NAPANTU.

....Ale pokiaľ budú aj po najcennejších častiach NP behať traktory a sypať sa tam chémia, ja si neviem predstaviť, ako sme ďalej schopní bez začervenania sa povedať návštevníkovi, že vybočil z chodníka, alebo nejde po vyznačenej cyklotrase, porušil tým zákon a poškodzuje prírodu, pričom reálne takú škodu, ako traktor alebo chémia nerobí. Toto len dokazuje, že ochrana prírody je v slepej uličke. Na jednej strane môže strážca parku tohto návštevníka postihnúť blokovou pokutou, na druhej strane chlapíkovi v traktore, ktorý poškodzuje prírodu oveľa viac ako bicykel, len zamáva na pozdrav, lebo ten si iba plní svoju úlohu. Kým tieto paradoxy budú pretrvávať, naša práca s verejnosťou vyznie do veľkej miery do prázdna....

Svatá pravda. Získal u mňa pár bodov. Celý článok:
http://hiking.sk/hk/ar/948/ochrana_prir ... licke.html
22.08.2008 - 11:45:51
00
úryvok z rozhovoru s odvolaným riaditeľom NAPANTU.

....Ale pokiaľ budú aj po najcennejších častiach NP behať traktory a sypať sa tam chémia, ja si neviem predstaviť, ako sme ďalej schopní bez začervenania sa povedať návštevníkovi, že vybočil z chodníka, alebo nejde po vyznačenej cyklotrase, porušil tým zákon a poškodzuje prírodu, pričom reálne takú škodu, ako traktor alebo chémia nerobí. Toto len dokazuje, že ochrana prírody je v slepej uličke. Na jednej strane môže strážca parku tohto návštevníka postihnúť blokovou pokutou, na druhej strane chlapíkovi v traktore, ktorý poškodzuje prírodu oveľa viac ako bicykel, len zamáva na pozdrav, lebo ten si iba plní svoju úlohu. Kým tieto paradoxy budú pretrvávať, naša práca s verejnosťou vyznie do veľkej miery do prázdna....

Svatá pravda. Získal u mňa pár bodov. Celý článok:
http://hiking.sk/hk/ar/948/ochrana_prir ... licke.html
objavil teplu vodu v zimnom kohutiku, :shock: teraz je mudry lenze mi sme to tvrdili od zaciatku
22.08.2008 - 12:43:36
00
Po odvolaní sa mu otvorili oči...
22.08.2008 - 14:45:54
00
hahaha.... dnes v TV novinach na Markize, ze zatial NIKTO nedostal pokutu za rok platnosti tohoto debilneno zakona :roll: :shock: :D
no to fakt len odrb na ludi - Markiza...never more!
09.09.2008 - 19:24:03
00
Akurát na Markíze hovorili, že od začiatku platnosti nového zákona o lesoch nebola udelená ani jedna pokuta. Ani cyklistovi ani koníčkarovi.
09.09.2008 - 19:24:20
00
jo, a este hovorili ze test dna nevedia spravit za 4 dni mantaci
09.09.2008 - 19:26:11
00
Ja som ani ziadneho cyklistu v lese nevidel :lol:
09.09.2008 - 19:28:53
00
neviem presne ako znie ten zakon - ale tusim sa jednalo iba o jazdenie mimo vyznacenych lesnych chodnikov, ci?
ja osobne som teda snad este ani po nevyznacenom chodniku v lese nesiel, pretoze mimo chodnika to byva nezjadne:D
09.09.2008 - 19:34:07
00
no nechcem to tu rozoberat, lebo sa to riesilo uz X krat, ale kazdy z tych dementov /cest vynimkam/, co dostali preukaz, akoze "ochranari" si vysvetluje ten zakon po svojom - u nas konkretne v Turci davaju pokuty aj za to, ze ides popri bajku po turistickom chodniku - vraj je to v zakone, aj ked ho mam na pleci, minule som mu povedal, ci mi da pokutu za to, ked budem mat na krosnach rozobratu babetu, zakrytu celtou. Cumel namna ako jojo a ze hej... no dement ako haluz

...na Slovensku je to tak, prijme sa zakon, ale nie jasne, konkretne so vsetkymi podrobnostami a presnym znenim, aby sa nedalo spekulovat...
09.09.2008 - 21:30:41
00
u nas konkretne v Turci davaju pokuty aj za to, ze ides popri bajku po turistickom chodniku

Len dufam, ze si to nezaplatil :?
09.09.2008 - 22:25:51
00
keyboard_arrow_up