Inak kosicania - teda cesta po cervenej cez bankov, jahodnu, lajosku - bude za 5000 ?


Preco zacina ako typicka lesna cesta. Spevnena a aspon 4m siroka. Tato charakteristika sa na tejto trasa niekolko krat opakuje. Ze sa miestami necakane zuzi to nemoze biker na zaciatku cesty tusit. Dokonca aj tam kde je zuzena je zuzena len preto, ze nie je udrziavana a to nie je vina bikera. Nemohol by niekto do ponuky smajlikov doplnit ten zdvihnuty prostrednik?


Este doplnim vaznejsie. Z celeho humbuku okolo toho zakona mam pocit, ze napriklad taketo cesty nebudu problem pokial odtial nepojde prilis vela staznosti pesiakov. Ozajstny problem budu mat milovnici skutocnych singletrackov. Odtial ich mozno budu chciet vyhanat. Ulohou SloMBy (alebo ako to nazvat) by malo byt v tomto smere dosiahnut vyznacenie aspon niektorych ako cyklotrasy.
30.08.2007 - 22:34:05
00
v nedeľu 2.9.2007 o 10:30 na Železnej studničke pri Bratislave sa koná
ďalší protest proti novele zákona o lesoch, ktorá zakazuje vjazd koňom a bicyklom na lesné chodníky a umožňuje zvyšovanie nekontrolovanej
ťažby dreva. Účastníci hepeningu absolvujú 25 kilometrovú trasu
na chatu Pod vrchom a späť.

Zvolávateľmi sú poslanci NR SR Ivan Mikloš a Mikuláš Dzurind

...
30.08.2007 - 22:59:38
00
Nech sa na mňa nikto nehnevá ale tá mapa na nlcsk.sk je úplne odveci a navyše je v niektorých úsekoch poriadne neaktuálna. Štrková spevnená cesta vybudovaná pred asi 5 rokmi po ktorej jazdím (a sem tam osobáky z lazov al. lesníci) cca každých 10 dní, tam nie je vyznačená ani ako chodník. Podľa takéhoto pomalého šmejdu sa mám orientovať? Nech si to svoje aspx strčia.
30.08.2007 - 23:51:27
00
Nech sa na mňa nikto nehnevá ale tá mapa na nlcsk.sk je úplne odveci a navyše je v niektorých úsekoch poriadne neaktuálna. Štrková spevnená cesta vybudovaná pred asi 5 rokmi po ktorej jazdím (a sem tam osobáky z lazov al. lesníci) cca každých 10 dní, tam nie je vyznačená ani ako chodník. Podľa takéhoto pomalého šmejdu sa mám orientovať? Nech si to svoje aspx strčia.


Najlahsi sposob ako nieco zakryt je "pretlak informacii". Skusal som v tej mape nieco hladat - uzil som si prehrabavania balastom.
31.08.2007 - 08:30:10
00
detto, prave som svoj pokus zistit, ci jazdim po lesnych cestach vzdal. Strach a hroza
31.08.2007 - 17:16:48
00
ja tej mape absolutne nerozumiem...
31.08.2007 - 18:26:20
00
Najlahsi sposob ako nieco zakryt je "pretlak informacii". Skusal som v tej mape nieco hladat - uzil som si prehrabavania balastom.


??? Aky mas problem s tou mapou? Ta mapa sama o sebe vyzera byt velmi presna. (nebudem tu teraz nadavat na ten je..... zakon, kvoli ktoremu bola verejne publikovana, hodnotim len samotnu mapu)
Pozeral som par lesnych ciest ktore poznam (Male Karpaty, Pov. Inovec, Vtacnik) - vsetky presne zakreslene. VKU ani Shocart a dokonca ani Geoportal sa nechytaju... Ked budem chciet pozriet nejaku lesnu cestu v neznamej oblasti, urcite tu mapu pouzijem. Ovladanie je tiez celkom na urovni.
31.08.2007 - 20:19:26
00
ta mapa nie je az taka zla, len mne sa zda dost nepouzitelna, v legende su tak male obrazky, ze neviem co je co, a mapa by sa tiez mohla dat viac zvacsit...
31.08.2007 - 20:35:52
00
Višňové smer Polom.
Cestička hore nad lúkou v lese je prerušená a poľná cesta končí pri potoku :cry:

Tak od 1 septembra to bude za 5k ? :shock:


ked tak na to pozeram, tam je snad polom este nezozrany :) a dokonca tam je aj cesta (to cervene)

hahaha
31.08.2007 - 20:38:19
00
no neviem kde to mam dat - ale dajte si pozor kosicania :) http://www.cassovia.sk/korzar/clanok.ph ... 007/84665K
31.08.2007 - 21:14:24
00
neraz sa stalo, že nám tu niekto doniesol poklop rozbitý na niekoľko sto častí. Okamžite som ho vyhodil.

hehe srandista chlapec :D nee oni to neodniesli do zbernych surovin, ved tam im to predsa neberu.. tak podla mna si to postavili pred blok / pred dom a pozeraju sa na kopu krasnych poklopov :roll:
31.08.2007 - 23:46:19
00
Práve pozerám mapu na http://wags.nlcsk.org/LC/Default.aspx a som ňou
nadšený. Je to hotový poklad. Našiel som tam cesty , ktoré jazdím a ktoré som chcel "prejazdiť", len som ich na turistických mapách nenašiel alebo neboli presne zakreslené. Toto už zháňam najmenej 10 rokov.
Myslím ,že teraz sa poriadne rozšíri zbierka mojich cyklotrás a myslím že tie červené aj zelené cesty budeme môcť jazdiť úplne legálne. Vďaka.
01.09.2007 - 20:31:36
00
ale fakt tomu chyba zoom... a nejaka mapa pod to (ako je napr moznost zobrazenia hybridnej mapy na google maps.. teda satelitna snimka + ulice na nej)
01.09.2007 - 22:03:11
00
shift + ťahať myškou pri stlačenom ľavom tlačidle zoom + , podobne alt + ľavé tlačidlo myšky zoom - , posledná ikona vľavo hore je lupa.
02.09.2007 - 20:03:08
00
Len taký malý postreh.Dnes som bol so synátorom na výjazde ako každú nedeľu,parádny čas na biking,ale k veci ,od Čachtického hradu si to šineme po modrej značke na Veľký Plešivec,kto tade jazdieva vie,že je to skvelý singletrack,občas kus širšej cesty,za celý čas sme stretli len jedného bežca oproti ,v pohode sme sa vyhli,povedali nazdar a každý išiel ďalej svojou cestou.Mám rád tento pocit,stretnúť človeka naladeného na podobnú strunu.Po nejakých 100 metroch ma nálada prešla,zrazu vidím pred sebou odparkované dve autá,hlboko v lese,neviem kade sa tam dotrepali ,asi nejakí hríbolovci,ale to je jedno,v tú chvíľu so si prial stretnúť niekoho kto by ma chcel pokutovať za jazdu po lesných chodníkoch,najlepšie toho kreténa čo výmyslel ten stupidný zákon a vysvetliť si v praxi kto ničí prírodu a kto tam nemá čo robiť Neviem,ale v poslednej dobe často nechápem tento dnešný svet :(
02.09.2007 - 21:09:24
00
keyboard_arrow_up