silva
neviem ci to je este aktualne ale aj tak tu je to davnejsie slubene zhodnotenie tych Elixirov 7:

Design:
Elixiry su urcite pohladnejsie ako XT :)

Ergonomia pacok:
S XTckami sa mi brzdi lepsie jednym prstom. Povrchova uprava mi pride tiez lepsia na XT ked mam spotene ruky (nenosim full finger rukavice). Ale nic zasadne tym Elixirom neviem vytknut. Su OK, ale nie az tak OK ako XT :P

Davkovanie:
Elixiry sa davkuju urcite lepsie aj chod paky mi pride taky istejsi ako u XT. Elixiry mam ale s vacsimi kotucmi a na vacsich kolesach, tak to porovnanie treba brat s rezervou.

Maximalna brzdna sila:
Popravde, nemam problem zalockovat kolesa jednym prstom ani s jednymi brzdami. Moze to byt ale aj tym, ze mam len 70kg a v praci travim vela casu stlacanim takych tych strunovych ciniek na posilovanie predlaktia :D

Zvukove prejavy:
Elixiry zavijaju jak besne. Urcite bude stat za pokus vymenit the avidacke kotuce za nieco ine. Mohlo by to pomoct, ale zatial som sa k tomu nedostal. XT su ticho (mam v nich ale resin dosticky a nie sintered ako Elixiry).

Vydrz:
Zatial sa mi ich uvarit nepodarilo. Ani som nezaznamenal vadnutie ucinku alebo tuhnutie packy. To plati pre obe.

Celkovo za seba, keby som si mal kupovat nove brzdy teraz, vezmem asi XT s Ice Tech kotucmi a neriesim. Na druhej strane tym Elixirom nic zasadne nechyba, a nemam dovod ani motivaciu ich menit. Len by som pripadnym zaujemcom odporucil ku nim kupit ine kotuce ako tie origo Avid HS1 (asi tiez Shimano Ice Tech). Takze ak sa ti Elixiry viac pacia designom, kludne do nich chod.

P.S.: Dvojpiestove Elixiry 7 a 9 zmizli zo stranok avidu a su tam uz len 4 piestove "trail" verzie. Takze dvojpiestove sa uz mozno ani nevyrabaju. Ale tie 4 piestove tiez niesu nejake super drahe, na koloshope ich teraz maju za 100,- kus. ( http://www.koloshop.sk/brzdy-kotoucove-brzdy-99/avid-elixir-9-trail-kotoucova-brzda-akce.html )
31.07.2013 - 02:05:34
00
Dík. Už som kúpila a nejakú dobu už jazdím avid 9 carbon. Kotúče mám formula, lebo mi zostali, viem že nie sú ideálne ;-)
doštičky mám sintrovane originál. Zvuk vydávala jemný iba predná,pomohlo premazaať medenou pastou. Vpredu jazdím 180 kotúč a vzadu 160 brzdy účinok je lepší ako na tých formulácie orol k 24, brzdim jedným prstom. Akurát som musela trochu laborovať s zastavením paky, vzdialenosť páky od rajd versus dĺžka chodu páky, mám totiž menšie ruky. Teda keď chceš mať kratší chod páky a zároveň ju mať bližšie k riaditkam.
Zatiaľ som spokojná. :-)
tie nove elixír 9 trail majú rovnakú paku ako tie moje len prasa je 4 piestikove, takže to budú už riadne kotvy pre mňa so 63 kilami aj zbytočné
tie v koloshope sú nejaký divný model
31.07.2013 - 08:45:26
00
mam taku otazocku: paka na Avid ELIXIR 7 Trail a Avid ELIXIR 7 je totozna a rozdielne su len prasata? mam Avid ELIXIR 7 a do zadu by som chcel trailovu. keby som zohnal len strmen z trailovej, tak nieco usetrim. tak som uvazoval, ze asi ani paky nie su vo vnutri rovnake, pretoze pri stlaceni paky o rovnaku vzdialenost musi do trailoveho strmena prejst vacsie mnozstvo dotky, aby sa piesty pohli o rovnaku vzdialenost ako na netrailovych. ma s tym niekto skusenosti?
24.07.2014 - 13:45:40
00
Podľa mňa sú rovnaké. Shimano Zee má tiež rovnakú páku ako Deore a tak isto Saint vs. XTR.
24.07.2014 - 13:58:37
00
tie co si menoval shimano, je niektora 4 piestova?
24.07.2014 - 14:19:38
00
Zee a Saint
24.07.2014 - 14:21:17
01
Aj Hope ma pre M4 (4-piest) a X2 (2-piest) rovnake paky.
24.07.2014 - 14:23:27
00
Mam oba Elixiry doma (7 aj 7 Trail). Paky su rovnake.

Comu ale nerozumiem, ze preco chces dozadu silnejsiu brzdu??? Silnejsia patri dopredu.

//edit: inak s tym olejom to je uplne inak ako si myslis. Piestiky na trailovych su sice 4, ale su o dost mensie. Cez co si myslis ze skorej vypustis vanu? Cez jeden otvor s priemerom 10cm alebo cez dva otvory s priemerom 5cm? :)
Takze ked packa prepumpuje rovnake mnozstvo oleja, niekde sa ten mensi prietok musi prejavit a vysledkom je vyssi tlak brzdovych dosticiek na kotuc u trailovych brzd. Co pri porovnatelnej ploche dosticiek (trailove su len trochu vacsie) znamena, ze trailove brzdia silnejsie.
24.07.2014 - 15:43:23
01
dik Ferisko, pomool si mi komentarom...
24.07.2014 - 21:41:34
00
Vidim,ze je to tu uz mrtve...
Niekto nejaky tip na dobre brzdy za normalny peniaz??
Mam Magura MT2,ale pri mojich 100kg to nie to co by som potreboval...
Nejaky tip na nejake SRAM??
Oplati sa mi riesit nejake 4 piesty??
Rady...???
08.05.2017 - 22:57:45
00
Slx,xt,zee... Len si vyber... :)
09.05.2017 - 06:53:01
00
pepo13 mrtvo bolo možno v tejto téme, no je tu druha téma o brzdách a tá je stále aktívna, mohol si pozrieť tam a či sa ti oplatia 4 piesty, no asi si mal napísať čo jazdíš. Uprednostňuješ sram pred shimanom? Lebo tie shimaná čo spomínal Denisko5 sú dobré brzdy za dobrú cenu, niečo s podobným výkonom bude pri srame drahšie.
09.05.2017 - 09:40:51
00
Hladal som,nic som nenasiel...link??
Ď.
Neuprednostnujem nic specialne,vybqvu mam sram,ale vklude hodim aj shimano,jazdim okolie BA,Male Karpaty atd...,ale samozrezme aj cestu,kym pridem do lesa 😁
09.05.2017 - 17:59:29
00
asi momentalne hlavna tema o brzdach
servis kotucovych brzd
09.05.2017 - 22:59:26
02
pepo13 napísal:
Hladal som,nic som nenasiel...link??
Ď.
Neuprednostnujem nic specialne,vybqvu mam sram,ale vklude hodim aj shimano,jazdim okolie BA,Male Karpaty atd...,ale samozrezme aj cestu,kym pridem do lesa ?

téma presne tá čo spomínal KinDo a na to čo popisuješ, kľudne aj SLXka zo 180 mm kotúčmi, prípadne ak to vidla dovolí tak dopredu 203 mm, ideálne nejaké ice techy kotúče, tie majú lepší výkon ako napr. 66 tky shimano
09.05.2017 - 23:32:22
00
keyboard_arrow_up