No ale vezmi si aj ked to zratas, napr. Shimano M596 za 95 e plus kotuce za nejakych 40 tak ti vyjde 135e a za to dostanes tak akurat elixir 3
17.09.2012 - 09:02:09
00
rozmyslam o novych brzdach, doteraz formula oro k24 180/160 kotuc
ktore:
http://www.kupkolo.cz/set-brzd-avid-elixir-9-carbon-2012-predni-zadni_z91803/
shimano xt s chladicmi alebo bez?
http://www.cyklovb.cz/brzdy-na-kolo/shimano-brzdy-na-kolo/br-m-785-shimano-xt-brzda-set-zadni
http://www.cyklovb.cz/brzdy-na-kolo/shimano-brzdy-na-kolo/br-m-785-shimano-xt-brzda-set-predni
http://www.cykloobchod.sk/product_info.php?cPath=22_35&products_id=103469
04.06.2013 - 14:51:46
00
a čo sa stalo terajším?

inak aj nové deore sú viac ako dobré.pomer cena výkon je výborný.
04.06.2013 - 15:01:06
00
M785 Shimana su super ( + Ice Tech kotuce k nim). Uz aj tu na fore vsak bolo spominane, ze ich keramicke piestiky radi prasknut hlavne pri neopatrnej manipulaci pri servisovani. Ja mam na trekkingu bez "chladicov". Ono to asi zalezi od toho kde zazdis, pre dlhsie zjazdy by som isiel do chladicov (tie "chladice" su sucastou dosticiek, takze nie je problem vymenit neskor).

Elixiry, hlavne starsie boli dost katastrofa co sa spolahlivosti tyka, od 1 az po 9. Strasne vela negativnych ohlasov, hlavne koli piskaniu a vibraciam. U novych sa to udajne zlepsilo, ale este som nemal moznost vyskusat (mam nove 7cky na canyone, ale este som sa nedostal ho poriadne prevetrat).

Nad dalsimi Formulami neuvazujes? RX tune su fajn, aj ked teda nie pre kazdeho lebo su dost ostre.
04.06.2013 - 15:11:52
00
roky jazdíme a jazdili sme bez chladičov ktoré inak vyzerajú na tých brzách otrasne.
04.06.2013 - 15:17:06
00
Ano, a tiez sa roky potykame s vadnutim brzd pri dlhsich kopcoch alebo v horsich pripadoch s expanziou piestikov az do "zadretia" kolesa ;)

Tiez sa roky jazdilo na bicykloch s V-brake brzdami a pred tym roky s cantilevrami ;) naco kotucove?

No a nic vzlom ale vzhlad je ten posledny parameter co by som riesil u prasata kotucovych brzd...
04.06.2013 - 15:29:00
00
Ja som za XT. Mam ich aj ja a tie brzdy su dost blbuvzdorne(mam to odskusane :D). Su dost kusave, ale zatial som nemal s nimi ziaden problem ;)
04.06.2013 - 15:55:13
00
Silva,tiež radím nové XT,či už s chladičmi alebo bez,mal som bez chladičov na 575,zjazd z Vápennej po žltej bez náznaku vädnutia,na SB sú s chladičmi,detto ... pozor ale na to,že páčka je krátka-na jeden prst-ukazovák,kto je zvyknutý na prostredník (ako ja) musí si odvyknúť,čo zas nebol nejaký problém.Radím pred kúpou vyskúšať-jeden kamoš v sobotu skúsil moje,hneď večer objednával.Dalšia výhoda je,že odvzdušnenie zvládne aj malé decko,stačí raz a na dlho je pokoj.
04.06.2013 - 16:04:43
00
Ak su ti packy kratke tak by si si mohol zaobstarat trekkingovu verziu pacok:
farm8.staticflickr.com

Aj ked ja mam prave tu MTB verziu a v poho brzdim prostrednikom alebo dvoma prstami (ukazovak/prostrednik). Asi zalezi aj od velkosti ruk :D

//edit: preklepy a chybajuce slovicka :D
04.06.2013 - 16:13:14
00
triki: nic sa nestalo so starymi, inak mimoriadne spolahlivymi,
som len rozmyslala,ze ci si nespravim radost :P

Ferisko: formule R1 su v uvahe, trosku vyssia cena tam ale je.... packa skor na dva prsty ( to mam aj teraz)
najviac sa mi pacia avid elixir 9 carbon model 2012

XT sa mi az tak moc nelubia,vraj gumovejsi chod paky, a mineralny olej, no co ja viem
urcite tie s tou kratkou packou, s tou dlhou to je grcneeee
04.06.2013 - 19:55:31
00
Co sa vzhaldu XT tyka, tak suhlasim, su tam rezervy ;)

Elixiry 9 a 7 by mali byt zhodne co sa brzdenia tyka (7 nemaju by default karbonovu packu a chyba im toolfree contact adjust, prasa a rotor su rovnake), tak az sa dostanem mozem poreportovat ako brzdia 2012 Elixiry 7.

Ale ako tak kukam von a do predpovede pocasia to moze byt este nejaky ten tyzden, dva...

//edit: inak este ma napadli nove "trail" avidy, su vraj super a to jak 7 tak 9. A na 4 piestikove brzdy vobec nie su tazke. Cenu ale neviem vobec.
04.06.2013 - 21:19:51
00
tak na tych trail avidoch sa mi javi paka rovnaka ako na tych elixir 9 carbon model 2012
rozdiel je samozrejme v prasati, a cena asi bude zavratna kedze je to novinka, a zas myslim ze 4 piestiky neuzivim

Ferisko urcite podaj spravu ako brzdia a tak, mam cas pockat, nic ma nesuri ;)
04.06.2013 - 21:36:50
00
triki: nic sa nestalo so starymi, inak mimoriadne spolahlivymi,
som len rozmyslala,ze ci si nespravim radost :P

Ferisko: formule R1 su v uvahe, trosku vyssia cena tam ale je.... packa skor na dva prsty ( to mam aj teraz)
najviac sa mi pacia avid elixir 9 carbon model 2012

XT sa mi az tak moc nelubia,vraj gumovejsi chod paky, a mineralny olej, no co ja viem
urcite tie s tou kratkou packou, s tou dlhou to je grcneeee


tá dlhá páka to je otras ...
Gumový chod páky mali staršie typy XT,tieto nové to je úplne iný level,fakt treba vyskúšať-minerálny olej beriem skôr ako výhodu,mal som viacero bŕzd s miner.olejom,nikdy žiadny problém,naopak brzdy s brzd.kvapalinou-záhadné zavzdušňovanie,následné odvzdušnenie komplikované,pridieranie piestikov (konkrétne Avid J7 , Formula K24 - odvzdušneie bol porod )
05.06.2013 - 07:25:04
00
mineralka je vyhodna... A tiez som nemal s SH nikdy problem.. preto dnes pridu nove SLX,( XT len s jednou skrutkou naviac a priplatkom 35e)skusal som ich a uplne iný chod oproti starym modelom...
05.06.2013 - 07:43:04
00
SLX majú naviac trochu iný tvar páčky,a platničky sú zaistené závlačkou(XT majú skrutku)-treba skontrolovať,či je dobre roztiahnutá,už niekomu vypadla
05.06.2013 - 09:04:57
00
keyboard_arrow_up