a nebude to moc rozdiel v brzdej sile ? platničky na tie SLXa chcem tie J04C-Metal s chladením
04.09.2017 - 12:53:35
00
tak ice techy sú výkonnejšie, ale rýchlo ich zoderieš, je na tebe ako cestou pôjdeš...ja som si už vybral-shimano už nechcem :) - teda aspoň kotúče, ostatné nejak prekúsnem a brzdy nemajú najhoršie, skôr by som povedal, že veľmi dobré za tú cenu
04.09.2017 - 12:57:49
00
Ale aj tak, občas cítim, že trochu viac sily by sa hodilo, uvažujem, že by som na budúcu sezónu zobral zee, len prasiatka a skombinoval to s SLX pákami, jazdíte to tak niekto? Niekto tu nedávno kupoval tiež len prasiatka a písal, že to chce skombinovať s XT pákami, no už neviem kto to bol a či to má už otestované :)
04.09.2017 - 13:07:39
00
Tiež nad tým uvažujem, podľa toho čo som našiel na nete, by táto kombinácia nemala byť problém.
04.09.2017 - 13:29:39
00
imro1 napísal:
Ale aj tak, občas cítim, že trochu viac sily by sa hodilo, uvažujem, že by som na budúcu sezónu zobral zee, len prasiatka a skombinoval to s SLX pákami, jazdíte to tak niekto? Niekto tu nedávno kupoval tiež len prasiatka a písal, že to chce skombinovať s XT pákami, no už neviem kto to bol a či to má už otestované :)

Neviem či to náhodou nepísal Hack3r
04.09.2017 - 14:15:57
00
No jo, mne odpisali dvaja ludia z Paul Lange na dotaz ohladom kombinacie XT M8000 strmene s pakami Saint M820 :
1. clovek> V prvom rade musim uviesť že shimano tieto kombinácie nedoporučuje, ale zo skúsenosti s tým nič nepokazíte, bude to pracovať
2. clovek> páčky s brzdovým strmeňom je možné bez problémov kombinovať

Tiez mi hovorili dvaja chalani co robia s bicyklami ze kombinovat sa da cokolvek od shimana...samozrejme nikto za to ruku do ohna neda. Ale moja kombinacia pracuje bez problemov :)
04.09.2017 - 14:22:50
00
imro1 napísal:
Ale aj tak, občas cítim, že trochu viac sily by sa hodilo, uvažujem, že by som na budúcu sezónu zobral zee, len prasiatka a skombinoval to s SLX pákami, jazdíte to tak niekto? Niekto tu nedávno kupoval tiež len prasiatka a písal, že to chce skombinovať s XT pákami, no už neviem kto to bol a či to má už otestované :)


osobne by som ale kupil ZEE paky http://www.koloshop.sk/?search=fulltext&volba=hledej&hledany=zee BL-M640 brzdová páka&hledat=Hľadaj Cena je super a su robene na dvojpiesty, neviem potvrdit ako budu fungovat SLX paky a ZEE strmene. To uz je na svoju zodpovednost :)
04.09.2017 - 14:30:04
00
Chcel si asi napísať na 4piesty.. za mňa je skvelé, keď si na páčke vieš nastaviť freestroke, znovu mi to pomohlo v Saalbachu, po výmene platní doladenie prstami v pár sekundách, rovnako aj po náročných zjazdoch keď mi už odchádzali zadné platne a páčka už bola takmer pri rukoväti, tak pár otočení a páčka zaberala v rovnakej vzdialenosti ako predná.
Aj v mojom okolí jazdia ľudia kombinácie XT+ZEE a absolútne bez problémov.
04.09.2017 - 14:46:00
02
Imro1: To sa neoplati pri cene setu zee kombinovat podla mna
P.s. ja po vymene dosticiek na zee som nepotrebovala robit s pakou nic
A inak som teda spokojna s tymi zeeckami, hlavne v Saalbachu to bolo super mat take brzdy
04.09.2017 - 15:15:56
00
Dublinboy napísal:
Chcel si asi napísať na 4piesty..

myslel som 4 piesty samozrejme :) dva na jednej strane, len som to zle napisal. Kazdpadne ako pise Silva, pri terajsich cenach sa neoplati skladat si ZEE-cka
04.09.2017 - 15:25:03
00
Hack3r napísal:
osobne by som ale kupil ZEE paky http://www.koloshop.sk/?search=fulltext&volba=hledej&hledany=zee BL-M640 brzdová páka&hledat=Hľadaj Cena je super a su robene na dvojpiesty, neviem potvrdit ako budu fungovat SLX paky a ZEE strmene. To uz je na svoju zodpovednost :)

Tak problém by s tým nemal byť žiadny, neviem aj prečo, tiež som jazdil predtým xtr páky s xt prasiatkami, podľa mňa bude kompatibilita všetkých pák s hociktorými prasiatkami. A tie zee páky sú podľa mňa totožné s deore, teda vyzuálne, neviem či je vo vnútry páky nejaký rozdiel? ale podľa mňa nie a toto vidím ako najlacnejší upgrade brzd, prakticky by som mal nové výkonnejšie brzdy pri minimálnych nákladoch. silva či sa neoplatí, no myslím, že sa oplatí, pokiaľ by som mal teda prasiatká za 100 max za 120 € asi lepšie ako dávať 190 € za komplet, lebo približne toľko stoja asi všade. A nejak som už asi moc fajnový na tie páky :lol: asi to bude tým, že som mal predtým tie XTR trail...ale tie zee mi fakt pripadajú taký low end, teda na pohľad, nemusí to tak byť, no za + pri slx a vyššie považujem aj to koliesko na nastavenie vzdialenosti páky od gripov a keby už teda chcem aj páky, tak by som asi volil kombináciu saint páky + zee prasce, čím by sa to však dosť predražilo a nechcem zas tak moc do toho investovať, preto myslím, že kombinácia súčasných SLX 675 pák +zee prasiatok by bol ok a malo by to byť bez problémov. Teda môj názor, neviem kde by sa mal nejaký problém vyskytnúť, keď sa prasiatka vymenia, na novo sa naplní a odvzdušní celý systém tak by s tým nemali byť problémy. Ale ak má niekto opačnú skúsenosť, tak nech napíše :)
04.09.2017 - 18:38:19
00
teda keby už mám dať vyššiu sumu, teda za cenu tých komplet zee by som už asi uvažoval nad niečim iným, celkom sa mi páčia tieto https://www.bike-discount.de/en/buy/magura-mt5-carbotecture-r-disc-brake-set-528592/wg_id-272 ale či s nimi nebudú nejaké problémy...to netuším :)
04.09.2017 - 18:45:52
00
No ako myslis,tie magury maju plastove telo,dlhe paky ,hnusne
Videla som ich nazivo
Na webe moc chvaly na spolahlivost nenajdes. Nahradne diely sialene ceny
Upgrade na jednoprstove packy dalsie prachy.
V dnesnej dobe problemov s guide ako ako aj problemov s novym shimanom je zee bulletproof riesenie.
Apropo kolkokrat rocne si nastavujes vzdialenost pak ze sa to neda imbusom ?
Slx paka nic moc nema ani perforaciu na pake pre lepsi grip.
Ale sam si strojcom sveho stesti :)
04.09.2017 - 19:02:14
01
tak je to v štádiu úvah :) , bol som dosť namotaný aj na Hope, len cena...ale čo som teraz pozeral tému novinky 2018, tak ma prekvapilo toto resources/image/339287 podľa tej fotky budú nové XT 4 piesty
a silva ešte k tomu poslednému, perforáciu na páka snáď nemá ani tá zee pápa, nie? Teda dosť o tom pochybujem, pokiaľ viem tak to malo len XTR a Saint, nevem či aj XT? A s tým nastavovacím koliečkom sa občas pohrám :) , ale je to detail, určíte sa dá žiť aj bez toho :)
04.09.2017 - 19:08:46
00
Tak bud vyckat, alebo ak nie zee, tak sainty,akurat neviem ci tiez nie je nejaky problem s pakou, kvakob tiez spominal ze menil paku
Ak budu nove xt trail 4 piest, predpokladam cenu na 200+ eur
Kedze xt m8000 idu za cca 170 eur
Dlho som vyberala brzdy, po rocnej skusenosti mojho muza so zee som prekusla aj vyssiu vahu,zatial nelutujem
Cena v bikecomponents bola 170 eur v akcii pred tromi tyzdnami tak som isla do nich


Naposledy upravil silva dňa 04.09.2017 - 21:31:03, celkovo upravené 3 krát.

04.09.2017 - 19:13:31
01
keyboard_arrow_up