imro1 čo sa týka rozdielu ZEE Vs saint tak brzdná sila mi pride rovnaká, rozdiel som ale cítil v modulacii. Sainty majú lepšiu.

Inak naposledy keď DzejPii nalomil SRAM páčku - majú tiež taký ten tvar podobný novým shimano brzdám - hadica ide z uzáveru rovno dopredu - som bol vďačný za moje staré saint 810tky, ktoré majú ten vývod hadice krytý páčkou. Prečo to spravili tak ako to je dnes mi celkom hlava neberie.
05.09.2017 - 11:30:15
01
Ahojte, a co toto?

https://www.mtbiker.sk/bazar/komponenty-brzdy/310328/predam-brzdy-shimano-deore-xt-.html

Ci ist radsej do SLX?
05.09.2017 - 12:47:49
00
bazarove brzdy by som v zivote nekupil, zdravie si vazim viac ako usetrenych par € :) radsej nove SLX
05.09.2017 - 12:55:08
01
Jasné, stiahni ho na 80€ a máš super brzdy. :) (ja som kupoval bazárové Sainty za 90)
05.09.2017 - 13:04:37
00
Tiez so kupil XTcka cez bazar a pohoda a minule mi tu ktosi vyfukol HOPEcka V4 za dobru cenu :D
05.09.2017 - 13:39:59
02
ja mám jedny bazarove hopre mono mini už 7rokov :) a stale funguju perfektne, bez akehokolvek zásahu na zimáku :)
potých V4kách som tiež pokukoval..
taketo veci treba brať okamžite ako sa zjavia. bývaju tu len pár hodín.
05.09.2017 - 13:53:34
02
Napriklad teraz tieto 😀 https://www.mtbiker.sk/bazar/komponenty-brzdy/311914/shimano-saint-m810-p-z.html
05.09.2017 - 14:18:53
00
dobi235 napísal:
bazarove brzdy by som v zivote nekupil, zdravie si vazim viac ako usetrenych par € :) radsej nove SLX

Ja zas občas banujem, že som svoje xtr/xt predal :) , myslím, že Lubik je vysmiatý, ja som bol s tými brzdami maximálne spokojný a keby nekupujem nový bike, tak ich mám určite dodnes. Ono je to od predajcu, nie všetko kúpiš perfektné, ale to neznamená, že tam nemôžeš kúpiť aj fakt skvelé veci a za super ceny. Predal som toho dosť, vrátane 2 brzd a neviem, žeby bol niekto nespokojný :)
05.09.2017 - 16:10:53
00
Presne tak. Toto som ja: :)
Nekúpil by som brzdy ktoré som nevidel (dobierka...) a ktoré by som nevedel pri nejakom väčšom probléme vrátiť. :!:
No a celkovo nemám problém niečo kúpiť resp. predať v bazáre. No ja vždy (ak je to možné) preferujem osobný odber.
05.09.2017 - 17:22:33
01
dobi235 napísal:
bazarove brzdy by som v zivote nekupil, zdravie si vazim viac ako usetrenych par € :) radsej nove SLX

Niekedy je lepsi bazarovy Saint, ako novy SRAM Guide :lol:
06.09.2017 - 18:47:44
07
V čom sú vlastne tie Guidy zlé? Nejazdil som ich, no niektorí ich chvália, že sú to dosť silné brzdy, majú nejaké problémy, často sa kazia, prípadne zle servisujú? Kde je hlavný problém? A je ich viac modelov, tak snáď všetky zlé nebudú :) , ale skúšal som Level a to bola fakt bieda, čo sa brzdnej sily týkalo.
06.09.2017 - 19:00:37
00
1) prepakovanie paky .. RS a RSC su ok, Rko ma nejake slabe hydro prepakovanie, takze su slabe /MageZ ma skusenost/, RS a RSC maju rovnake prasiatko ako Avid Trail a su fakt ze dobre. Jazdim ich /guide RSC/avid trail/. Zrejme to iste u Level basic. Povodne Avid sa asi robili vsetky s rovnakym prepakovanim, alebo aspon tie lacnejsie ho mali ok.

2) prevedenie packy .. maju daky problem, napuchne im bud ten plastovy cudlik, alebo nieco a ked na to svieti slnko, tak sa proste packa zasekne a nevrati /Moja RSC prava packa ma vcelku problem. Ale vacsinou zmizne po chvili, po zime akurat nechcela sa rozhybat dlhsie. Na slnku som ich ale este nemal :lol:/ .. tento problem sposobil paniku a hromadne hejtovanie Guide brzd. Pricom ale imho nejde o nic nejak zavratne ine ako praskanie charger dampera, tecenie Pike alebo legendarne problemy s Reverbami.

3) prasiatko .. to vacsina nema problem, ale tym, ze je strasne oshejvovane, tak ho velmi rychlo prehrejes, sice brzdny vykon je stale rovnaky, ale hrozi , ze praskne hadicka od prehriatia /u Avid naviac zacne v dosledku malej expanzky sa posuvat packa - tzv. tvrdnutie, u Guide je to ok/

Inak sa Guide nekazia, myslim. Ani servis nie je problemovy. Ale do Level verzii by som uz nesiel. Su strasne skarede .. uz vlastne packy Guide robil nejaky RS exot .. u Avid vzdy dizajn hral velku ulohu. Kto mal Vckove Avidy, tak vie o com pisem.
06.09.2017 - 19:06:41
02
Proste dobra kupa :lol: mozno keby bral 2017 model, by problem s drhnutim paky nemal, ale iste to nie je
Kupit brzdy a potom brusit ten valcek vnutri, to na to kaslat
K problemom s praskanim charger dampera: zanedbany servis, treba odvzdusnovat pravidelne
K problemom s reverbami: pokles ak myslis, to je trivialne na riesenie, rovnako treba odvzdusnit,vymenit tesnenia a je to
06.09.2017 - 19:11:09
00
2017 Guide RS, ani po celodennom pečení slnka na páky sa žiadne drhnutie nekonalo ale je pravda že sa jednalo o 3 mesačné brzdy... aj na S4 strmeni mi pripadá že je máličko viac materiálu ako na tých starších
06.09.2017 - 20:29:41
00
Hosť napísal:
K problemom s praskanim charger dampera: zanedbany servis, treba odvzdusnovat pravidelne

Nie. 26" model mal zle tesnenie. RS menil celu trubicu. 27.5" neviem, neriesim .. ale nechapem , preco by som mal odvzdusnovat vidlicu. Co je to za mores :tmi: :fubar: .. to sokr vypoveda o vadnej funkcionalite /open bath nic take nepozna :)/. Si predstav, ze mas po kazdnom dni v bikeparku odvzdusnovat teleskopku, vidlicu, tlmic a brzdy :) .. kua, sak dobre, nech ma bajk o 400g viac, ale namiesto kazdy den, robim servis po 5000km :)

Co sa tyka brzd, mne sa tie paky na Guide nepacia. Jazdil som ich chvilu, ako dobre, len sa mi nepacia a ten cudlik mi tlacil na prst, co mi vadilo viac, ako popisovane problemy /inak zaseknute brzdy na praziacom slnku som zazil s Elixirmi :D/. Ono vsetko ma svoje problemy, nieco je zasadne, nieco nie... proste zivot :) Sice som este problem zaseknutej packy nemal, ale ak ho budem mat, poriesi sa to vcelku lahko. Skor mi vadi dost to prehrievanie. Ale to poriesim s Code prasiatkom a sucasne pojdu na bajk, kde to nevadi. A je vybavene :) .. Zee/Saint som sice chcel, ale .. uz som si zvykol na brzdovku.

FiLus: to uz budu asi tie novsie.
06.09.2017 - 21:04:17
00
keyboard_arrow_up