kusok sa mi posnunula, ale pritlača kotuč dostatočne, takže neriešim
07.01.2021 - 20:00:20
00
Ahojte, jazdi niekto brzdy XT 8120 stvorpiestove? Mam ich na novom biku a neviem sa stotoznit s chodom packy. Jednak bod zahryznutia sa meni co je znama vec, ale co mi viac vadi je prepruzovanie packy. Tym myslim to, ze pri silnom stlaceni paky po pritlaceni platniciek paka v koncovej polohe prepruzuje. Robili to aj starsie slx nieco podobne. V zavzdusneni urcite nie je problem, cize asi ide o vlastnost aj na tychto novych XT? Myslel som ze toto uz vyriesili ked vsetci tie brzdy chvalia ?. Moje ZEE v koncovej polohe nic take nerobia , maju extra tvrdy koniec. Nemoze to byt pruznejsimi hadicami? Diky za feedback.
19.01.2021 - 21:27:39
00
Aké hadice tam máš?
Shimano má také čo pružia a čo nepružia. XT aj Zee by podľa mňa mali mať tú istú - čo nepruží.
19.01.2021 - 22:23:42
00
Teraz som to pozeral, na ZEE hadici nebolo nic -mozno vplyvom bordelu to zislo dole ?, na XT je napis shimano high power brake hose. Je to na seriovom biku ,cize aj tie brzdy by mali byt take ake dodava standardne Shimano. Mozno je to len vlastnost ze to nema ten tvrdy koniec ako ZEE. Hadica moze byt rovnaká ,hydraulicka cast ako taka pri kompresii “nepruzi” a za tento efekt moze len konstrukcia packy ?.Pre mna dost podstatna vec tak uvidim co s tym?.
19.01.2021 - 23:51:14
00
Zdravim borci.Vedel by mi prosim vas niekto poradit aky je postup,ak potrebujem vymenit seriove Mt201 a 160mm kotuce za nieco vykonnejsie s chladenim.Mam 115kg a tie su fakt nebezpecne jak rychlo vednu a prehrievaju sa..Pokial by som rad nahodil nieco 4 piestikove,aby to podporovalo Icetech technoiogiu.pripadne dosticky s chladenim,musia byt prasiatka nejake speci podporujuce chladenie,alebo sa tam len nahodia tie dosticky a Icetech kotuce??Je nutne menit komplet cely system,teda aj packu a hadice,alebo je mozne nieco ponechat,resp.upravit..?Dik za info! Vedeli by ste mi popripade odporucit nejaku strednu triedu komponentov do nejakych 100e za jednu sadu ktora by bola vyhovujuca? 😉 #trek x caliber 8
20.01.2021 - 12:10:10
00
Na tvojom mieste by som najprv vymenil kotúče za 180/180 a keď, tak dopredu br-mt520, ktorá je tuším 4-piestova. Na 115kg možno aj 203mm dopredu, ale či to poberie vidlica.
20.01.2021 - 15:16:05
03
Bender-SVK napísal:
Teraz som to pozeral, na ZEE hadici nebolo nic -mozno vplyvom bordelu to zislo dole ?, na XT je napis shimano high power brake hose. Je to na seriovom biku ,cize aj tie brzdy by mali byt take ake dodava standardne Shimano. Mozno je to len vlastnost ze to nema ten tvrdy koniec ako ZEE. Hadica moze byt rovnaká ,hydraulicka cast ako taka pri kompresii “nepruzi” a za tento efekt moze len konstrukcia packy ?.Pre mna dost podstatna vec tak uvidim co s tym?.


Hadica je taka ista ako pre zeecka: SM-BH90-XXx (to xx sa meni pre rozne koncovky hadice). Shimano sa pochvalilo lepsou modulaciou poslednych modelov, takze toto je ono :-)
20.01.2021 - 15:50:52
10
Dik za odpoved. Kedze su hadice vnutri ramu a neviem to doma vybrat musim tomu dat este sancu......ak sa nepodari pojdu na bazar. Ako toto moze niekmu vyhovovat takyto “lever feeling”? 🙄
20.01.2021 - 16:27:12
00
Aj si ich uz skusal v terene? Urcite im daj sancu
20.01.2021 - 20:24:25
00
Kratko ano, brzdny vykon neviem este posudit ,ale verim ze bude dostatocny. Len ten chod paky ?? a meniaci sa bod zahryznutia, co stlacenie to ine zahryznutie ?. Nie je to velmi vyrazne , ale je to tam. Odsledujem poriadne a podelim sa so skusenostami.
20.01.2021 - 21:02:38
00
Ked nie je chladno, tak to nie je až také citeľné. Ale teraz počas zimy ma to tiež dosť serie...
20.01.2021 - 21:30:19
01
Navyše mám pocit, že na nových tisíckových sériách je to horšie ako na starších stovkových.
20.01.2021 - 23:22:00
00
Asi je. Zee predtým mi to robili tiež, ale nie až tak citeľne ako tieto 7120. Tam to bolo len trochu otravné.

Tu som už pár krát úplne prebrzdil predok tým, že pri jednom stlačení zabrala brzda niekde v polovici a pri druhom na prvých dvoch mm. Raz z toho bola celkom nepríjemná držka na omrznutých koreňoch. Našťastie si to odniesla len narazená dlaň a nič horšie. Odvtedy na to dávam veľký pozor.
21.01.2021 - 05:42:04
00
Ja sa len divím že Shimano nie je schopné tento problem aj po toľkých rokoch vyriešiť...
21.01.2021 - 06:23:17
03
S tymi brzadmi je to celkovo dost osemetne. Ja jazdim XTR packy (bez servowave) a XT 8120 4-piestove strmene a ten wandering bite point pri nizsich teplotach ma dost skrie. Este som nemal cas a chut skusit zakupeny Putoline olej. Na druhej strane, zvyknut sa na to da, vadi mi to z principu a preto som rozmyslam, ci nehodim naspat CODE RSC. Lenze cez vikend sme boli pojazdit v teplotach cca -7 az -9 °C a chalani so SRAM brzdami sa teda pekne stazovali na velmi divne spravanie brzd (nazyvali to pumpovanim, ale nie som si isty, co tym mysleli). Ja som paradoxne v ten den s brzdami nemal takmer ziadne problemy (chvilu som mal namrznuty zadny kotuc/platnicky, tak mi to par desiatok metrov vzadu vobec nebrzdilo, ale hned ako sa to zahrialo, tak bolo po probleme). Jeden zo skupiny ma na biku Magura MT5, ale ten bol v podstate bez zadnej brzdy pocas celeho vyjazdu (packa az ku gripu nebrzdilo to). Takze mam pocit, ze pokial tam nie je Hope (nejazdil som) alebo Trickstuff (ani tie som nejazdil), tak ma kazda brzda svoje muchy.
21.01.2021 - 09:17:22
00
keyboard_arrow_up