Zo zvedavosti som nahodil tie CR1 na vyskusanie na Gianta a zas som tam kde som bol predtym - potrebujem zohnat brzdy aby som doskladal. :( Transka ich nechce vratit. Aj ked ten odtien nesadol uplne. :D Ale mozno trocha pomoze ked sa zmyje bahnovy film. :) Len okolo domu som to poskusal, aspon trosku zabehnut a vyzera to zatial celkom slubne..ale nech uz prestane prsat musim na kopci vyskusat. :)

Prílohy:

DSC_0323_rsz.JPG
DSC_0323_rsz.JPG 107.63 KiB thumb_up0thumb_down

23.02.2016 - 22:13:34
00
Musis ten Giant predat, inak to nepojde :D .. ake si mal predtym brzdy na nom? Pouzi tie .. ako docasne, lebo to na tom nikdy nebudes jazdit :lol: /inak som na tom asi podobne :rofl:/
25.02.2016 - 11:00:13
00
Elixir5 starsi model povodne, na Kaktuse maratone pred 2 rokmi som zdemoloval pack uplne, ze kvapalina cez nu vytekala :D tak som kupil novsi model Elixir5, kde som minuly rok zdemoloval opat prednu packu, ale nastastie funguje bez problemov dalej, ale pre zmenu vytiekla cez prasa zadna brzda a rychlo sa zavdusnuje :/ Takze kupit nove tesnenia, rozobrat, vymenit a nanovo odzvdusnit. Ale ak vseto dobre pojde, mozno sa coskor pridam do 4p skupiny, ked je to teraz take modne. :D
25.02.2016 - 11:16:12
00
Skupina 4p ? Co to je ? Inak sa nedivim, ze SRAM uz v tichosti upratal dokonca zalozku Avid :lol: .. takze dalsia moja oblubena znacka, ktoru som pouzival /kedysi TOP/ mozem povazovat za uplne mrtvu :x
25.02.2016 - 11:35:54
00
asi 4 piestik :P
25.02.2016 - 11:48:39
00
:o .. to az tak ? Tak to by ma nenapadlo :D, ze je to moda .. ale daju sa na bajk kupit aj 8piestikove prasiatka, keby niekto chcel :lol:
25.02.2016 - 11:52:28
00
4 piestiky :D uz ste ma tu vysmiali ze mam kratky tlmic a teraz naposledy ze mam malo piestikov ;(

Tie Elixir 5 som mal rad, ked su v dobrom stave, tak maju peknu modulaciu, tvar packy je fajn aj sa da vcelku slusne nastavovat vzdialenost packy. Hmotnost tiez fajn. :) Kotuce HS1 vydrzia poriadne dlho, sintrovane origo platnicky maju tiez poriadnu vydrz a ten rambajz co to robi za mokra mi nevadi, aspon turisti uz z dialky odkakuju, auta davaju prednost a psy utekaju so stiahnutym chvostom prec. :D Hlupe bolo, ze ich davali aj na biky ako Specialized Demo, kde sa vedeli pekne upiect (co zrejme tesneniam tiez nie velmi pomohlo...) a to odvzdusnovanie ma tiez svoje uskalia, slusne napisane. :) Neviem ci boli aj nejake vyslove nepodarene serie, ale je pravda ze Avid zacal mat velmi zle meno...ci pravom ci nepravom tazko povedat, ja som nadaval tiez poriadne. Mozno stacilo urobit nejaku osvetu, ak je vacsina tych problemov riesitelna napr. vymenou tesneni atd. (lebo servisne kity na prasiatko aj packu su bezne dostupne) :)
25.02.2016 - 12:01:19
02
Ja mám 3 sezóny Avidy elixir 7 Sl. Veľmi slušné brzdy, až na pár extrémnych zjazdov sú super. Na bežné jazdenie spokojnosť. Problém je, že ich mám na 29 kolese a časom som trošku posunul hranice pudu sebazáchovy. Ale hlavne som objavil aj iné kopce ako za domom
post995878.html#p995878
Tak som sa rozhodol pre Shimano Sainty :rock: . Výber bol iba na základe recenziíí a skúsenosti na nete.
Už sú doma, len riešim kompatibilitu adaptérov. Aj tak som chorý, bike nehrozí.
Kotúče si chcem ponechať Avid HS1, po prečítaní témy životnosť kotúčov.
To nič nemôže pasovať spolu Avid a Shimano :swear: . Ani objímky ani adaptéry, no na :puke: .
Uvidím ako doriešim predok, lebo Avid 200mm a Shimano 203mm. :headbang: Ak nepomôže pilník na adaptéri, aby tam vošlo prasa, tak sa fakt vrátim na AVID dáke 4 piesty.
Zatiaľ nie som veľmi nadšený zo svojho výberu, kvôli kompatibilite, no ale ešte som nejazdil na nich, tak im dávam ešte šancu.
Samozrejme ak to zvládnem dokombinovať tak dám report.
25.02.2016 - 14:59:57
01
Nechaj Avid adaptér a ak to bude málo tak pod strmeň vlož podložky a hotovo.
25.02.2016 - 15:03:39
00
Avid a 200mm ? Blazni .. najprv problem, ze jedini robili 185ky a teraz toto :x .. no nic, ale kludne to mozes spravit ako pise volodaj. Potrebujes 1.5mm podlozku, alebo aj 2mm bude ok. Ale adapter nepilnikuj. Zo zusanych komernych brzd su Sainty asi najlepsie .
25.02.2016 - 15:43:28
00
Problém je že kontaktné plochy prasaťa nedosadnú na adaptér, telo prasaťa sa dotýka adaptéra v strede. Ak vypodložím podložkami tak bude prasa vyššie a nebude zaberať na celej ploche kotúča. Potrebujem prasa "zapustiť hlbšie" do kotúča. Upilovať chcem práve zo stredu adaptéru aby prasa "sadlo" na plochy. nebudem pilníkovať dosadacie plochy. Robí to asi 2-3 mm zo stredu adaptéru. Proste to prasa je tlusté kvôli 4 piestom :D
Vzadu ten istý problém ešte v horšom, ale tam už pôjde origo shminano adaptér PM/PM na 180. A dúfam že bude pokoj.
Ale predok nemôžem shimano adaptér, lebo ten je na 203 shnimano kotúč a ja mám kotúč avid HS1 200mm. Proste na mašľu. Keď budem zase rozoberať a nezabudnem na foto tak pridám.
25.02.2016 - 16:06:50
00
Aha, to mas ten kotuc s adapterom, kvoli tomu som mal problem s Juicy brzdami, musel som cvikat uchyt brzdovych dosticiek.

edit: cize kotuc chces mat 200mm, adapter asi mas na 200m Avid kotuc, ale prasa nechce na adapter sadnut, lebo je tucnejsie. Uz som pochopil :D

Nejde otocit ten adapter, aby sa prasa zmestilo ?
25.02.2016 - 16:27:02
00
caute viete mi niekto poradit ci dat platnicky shimano G03S alebo G03Ti ,ktore su lepsie_
25.02.2016 - 19:35:41
00
romet na 200mm potrebujes 40mm PM adapter. Na 180mm kotuc je totiz 20ka.
Vychadza to z toho ze PM ma v zaklade 160mm.
25.02.2016 - 19:50:45
00
JaroNM napísal:
caute viete mi niekto poradit ci dat platnicky shimano G03S alebo G03Ti ,ktore su lepsie_

oboje rovnake metaliky, len sa líšia v nosnej platni
jazdim oboje, brzdia rovnako
25.02.2016 - 19:54:10
01
keyboard_arrow_up