no lenze exo exo plus čo mám na maxisoch je jak schwalbe superground, čo mám MM a NN supertrail to má bočnicu ako hrom. tam davam tlak na predku namiesto 1,7bar len 1,5 a a nežuje sa to ani náhodou. Na minionoch dávam dopredu 1,6 a dozadu tlak 1,9 a to jazdím len prírodné traily na vozenie, na skoky a géčka treba na miniony aspon 1,9-2,2 inak sa mi to pri 95kg mojej váhy bez výstroje zbytočne žuje. plášte jazdím okolo 2,4-2,5 palca ráfiky jednotne 30mm vnutorných. Podľa mňa na skákanie a robenie hovadiniek treba o niečo vyšší tlak lebo si človek koleduje o prerazenu bočnicu alebo ráfik v horšom prípade. Ja somu už rozbil dve zadné ráfiky takto...
22.05.2024 - 08:57:46
02
jachmel napísal:
Jaiub och!!! Po zjazdeni Rabbitov presne nad tymito plastami akurat uvazujem. Akurat vo verzii TR. Reku, ze skusim nieco nove. Budu ma zaujimat tvoje dojmy. Hlavne v porovnani s tvojimi aktualnymi Aspenmi :)

Preco TR? Ani tieto s pridanou ochranou SCT nemaju na omak ktovie aku pevnu bocnicu, pocitovo cca to iste ako maxxis exo. Skor maksie ako tvrde. Rozhodne by som neisiel do len TR. Na dojmy sa tesim aj ja sam, vkladam do toho veskeru nadej :-) Zatial len prvotne info, nahadzovanie klasicke jednoduche s montpakou, po nafuknuti mierne uzsie 58-58,5mm voci 61-61,5mm aspenom. Tie mali svoju sirku samizda hned po nahodeni, uvidim ci a kolko sa tieto roztiahnu. Mam pocit ze vsak trochu hadzu, snad si este nejak sadnu... Dezen +- rovnako vysoky, Rush vyzera vsak mierne agresivnejsie, ale len vyzera, zalezi z ktorej strany je dezen merany. Mohol by vsak mat lepsi grip v naklonoch o co mi hlavne islo, vdaka tomu ze tie krajne a "krajnejsie" figury su hustejsie a mozno teda malinko vyssie. Teda dufam v to.

Prílohy:

IMG_4566.jpeg
IMG_4566.jpeg 286.7 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_4567.jpeg
IMG_4567.jpeg 279.34 KiB thumb_up0thumb_down

22.05.2024 - 09:56:40
15
Som zvedavý na odolnosť tých Booster. Mal som ich v merku. Na jednom bajku som jazdil, hlavne zimu a traily Hellkat pro. Výborná zmes, len do kopca som cítil, že tlačim aj kopec, grip jak blazen. Enduro, all Mountain plášť. Dole kopcom, držal nenormálne všade. Defekt žiadny. Trochu som zvažoval Booster na zadné ako XC plášť a že zrýchliť bajk, na druhom, tam som mal Onza Porcupine. Super plášť. Aktuálne mám vzadu Wolfpack trail a je rýchlejší, odolný rozvnako. Na zadnom mizne rýchlejšie, tuším bude mať 2500 zachvíľku a už idem kupivať ďalší, daň za mäkkú zmes, idem do neho opäť a dám predok a zadok, ešte váham na zadné skúsiť nový Python 3. Zadný mením po cca 3000-3500, za mna som s tým v pohode do tých 3000km vzhľadom na terén čo jazdím, jeho vlastnosti atď.
22.05.2024 - 10:34:35
00
Johnny80

Budeš Janči si musieť potom na Taipane namontovať vlhkomerné sondy s automatickým odosielaním dát do aplikácie, aby si vedel, že napríklad po daždi ako je dnes nemôžeš s týmito plášťami vstúpiť na Taipan nasledovných 5 dní :) Inak zažiješ OTB ako z čítanky. 👌😎
22.05.2024 - 11:07:46
03
No hej asi 🤣 ja som s tým Wolfpack Trail spokojný. Asi aj ostanem pri nich. Preto som 1maja na Chate s tebou o tom debatil. Vieš čo jazdím a aké sú moje schopnosti 🤭😁🤣
22.05.2024 - 11:18:33
00
Veď tak ako to máš si to nejako nechaj. Prípadne niečo od Vittorie si môžeš dať ako Agarro, ale nie také XC šmýkalky. Ak je trail suchý zajazdíš hocičo kým to neprerazíš. Ale hneď ako prídeš na takom XChybride napríklad do vlhkého rockgardenu na Zmiji, tak si skončil výlet na bicykli a zrazu si peší turista. :)
22.05.2024 - 11:35:01
01
Veru tak, to ti je tak Braňo. Človek špekuluje, ako by bol trochu rýchlejší hore kopcom. A pritom to má všetko, dobre nastavené vyladené, na daný jazdný štýl. A vieš, Hutchinson, sa mi už davno páčili ich dezény a chcel som skúsiť, len vždy tá šírka odradila. Ten Python 3 s váhou 810 gr si hovorim. To by mohlo fungovať. Ako si ty povedal, ak ich chcem, tak teraz cez leto, nie na jeseň, som sa s tým aj stotožnil. Ináč som včera videl na Strave, máš novú hračku, čakám nejaké info vo vlákne na to určenom, pripadne Viber 🤭😁😉
22.05.2024 - 11:46:42
01
Dám Ti Janči asi na vyskúšanie tie Vittorie. Pre mňa to moc nie sú plášte. Ja potrebujem jazdiť zátačky skoro že ležím na zemi, takže aj keď stredný dezén chýba, tak nevadí, len aby boli mega bočné zuby :) Vittorie sú skôr také, že smerom hore sú lepšie ako smerom dole, a dole skôr ak je sucho, alebo na mokre opatrnejšie, potom už až ich Mazza, alebo Mota v tých enduro mäkkých zmesiach, ale to je na mňa zas ťažké už, takže som neskúšal. Ale tiež by som potreboval vymeniť značku zadného plášťa. Bontrager SE5 nie je bohviečo, len je ľahký a ide super do kopca a nadmerne odolný na prieraz :)
22.05.2024 - 12:02:09
00
A svätá Anna? Neosvedčil sa ? Nedávno si ho spomínal, že si zobral u Vlada.
22.05.2024 - 12:10:47
00
Nešiel som na tom odvtedy. To mám taký bike na také dlhé trasy a to už nejazdievam - ma to nebaví už. Potrebujem krátky kopec aspoň 400-600 výškových potom smerom dolu. 10-20km a naspäť domov čosi robiť. Ale Sainte Anne je nahodená vzadu :)
22.05.2024 - 14:40:39
01
Ahojte. Pozerám jeden plášť. Majú ho v 2 variantoch, 120 TPI (o pár Eur lacnejší) a 60 TPI. Rozdiel vo váhe je minimálny a gramy aj tak nejako zádadne neriešim. V čom je nižšie TPI lepšie a ktorý vybrať? Dík
28.05.2024 - 21:05:24
00
120tpi plášť má 2x viac vlákien použitých pri výrobe ako 60tpi plášť, čo značí, že má menej gumy, je ľahší, má menší valivý odpor, je rýchlejší. 60tpi má teda menej vlákien a viac gumy aj hmotnost. Vyššie tpi u niekoho znamená väčšie riziko defektu, u iného je to zas nižšie tpi, zjavne podľa skúseností. Ja by som bral vyššie tpi.
28.05.2024 - 21:36:34
03
Dík
29.05.2024 - 06:59:48
00
velky rozdiel odporu aj komfortu citim- xc 120tpi, alebo trail kotvy 60tpi.
29.05.2024 - 07:51:02
01
máte niekto skúsenosti s Pirelli Scorpion XC - H alebo M plášťami ?

Scorpion XC RC si chvália viacerí ale o iných Scorpion plášťoch zmienka nie je

Mám momentálne (10 mesiacov) Scorpion Trail - S a M a spokojnosť, Sko trochu hlučnejšie ale grip výborný, Mko tiež fajn ale po cca 3300km je na výmenu - aj ked mojou vinou trochu lebo som jazdil vyšši tlak vzadu
10.06.2024 - 14:41:33
00
keyboard_arrow_up