Na 27.5kach som najradsej jazdil asi kombo barzo/mezcal 2.35
Ja som to mal na 19mm rafkoch
Na zimu som daval Forekaster/Barzo alebo Forekaster/Ardent
21.05.2024 - 09:26:13
00
PINY napísal:
Asi máš pravdu, tam to ani nenapchám.
Techniku môžem trénovať, keď budem mať pocit istoty v plášťoch, nie som samovrah :P :lol:

https://www.mtbiker.sk/shop/plaste-a-duse/mtb/275/michelin-wild-enduro-mh-275x250-racing-line-magi-x-ts-plast-tlr-kevlar-p284824.html
nieco taketo ma kamos, a na slizkom rockface na cerebre mu to drzalo , tak by mohlo pomoct s istotou

inak ale ak nemas, si daj teleskopku, istota v zjazde bude na inom leveli, alebo rychloupinak na sedlovku a davat dole sedlo v tazsich zjazdoch
21.05.2024 - 11:24:05
01
teleškoda určite pomôže, a to som bol sam 10r popierač :D a nižšie tlaky v bezdušových gumkách :) prípadne dopredu dať niečo stuplikové, ako Xking spomenutý... ikon v predu vobec nieje bezpečný plaštik na technickejšie zjazdíky :) jazdil som ho 4 sezony... v roznych kombinaciach ...
21.05.2024 - 13:56:28
00
To bude asi skôr problém u mňa, ten tlak 2 bary, ktorý ja fúkam na mojich 52 kg :tmi: :lol:
21.05.2024 - 14:19:47
04
jasne ze zle
https://www.mtbiker.sk/clanky/128335/od-zakladu-5-chyb-ktore-vam-pokazia-pozitok-z-jazdy.html
ta kalkulacka co je v clanku mi vypocitala tlaky ake jazdim https://axs.sram.com/guides/tire/pressure

edit: a praca s brzdami. tak nejak verim ze predu pouzivas viac ako zadnu hej?
21.05.2024 - 14:30:34
01
dúfam že nie 2 bary vpredu :lol: vzadu som to kedysi jazdil aj ja ale už som dostal na 1,6-1,7 baru ... vpredu 1,3
21.05.2024 - 14:44:49
00
lto napísal:
https://www.mtbiker.sk/shop/plaste-a-duse/mtb/275/michelin-wild-enduro-mh-275x250-racing-line-magi-x-ts-plast-tlr-kevlar-p284824.html
nieco taketo ma kamos, a na slizkom rockface na cerebre mu to drzalo , tak by mohlo pomoct s istotou

inak ale ak nemas, si daj teleskopku, istota v zjazde bude na inom leveli, alebo rychloupinak na sedlovku a davat dole sedlo v tazsich zjazdoch

tak ked tam nenapcha ani 2.4 tak isto tam nenapcha 2.5 :D

2 bar na 52kg :D to musi byt ako beton
ja fukam tufo na 1,1 a 1,3 na 78kg :) a dalo by sa aj menej
21.05.2024 - 14:45:47
00
Tak zalezi na pumpe aj :) A pneu/rafiku, atd. Ale tuna asi 2bar bude kazdopadne trochu moc.
Inak teda ardent race 2.2 + Ikon 2.2, alebo x-king 2.3 (teraz je to cross king 2.2, 2.3 je ako byvaly x-king 2.4) a vzadu race king. Contiky su rychlejsie ako amxis na pevnom hladkom.
21.05.2024 - 15:12:35
01
Predné, zadné, všetko 2 bary :tmi: :lol:
Som myslela, že čím tvrdšie, tým lepšie :P
Takže to idem vypustiť a možno prídem na to , že viem aj zjazdovať :D
21.05.2024 - 15:20:25
02
PINY napísal:
Som myslela, že čím tvrdšie, tým lepšie :P

Neplati to univerzalne na vsetko. :D
21.05.2024 - 15:42:22
113
Vela zalezi na tuhosti bocnice. Cim tuhsia bocnica, tym mensie tlaky treba fukat. Pri tom istom bikerovi sa dva rozdielne typy plastov budu fukat na rozdielne tlaky. Neexistuje ziadna mantra, ze ja fukam tolko a tolko. U mna je napr. rozdiel CST Jack Rabbit vs Onza Canis tri desatiny baru kedze Rabbit je makky ako palacinky a Canis je downcountry plast s bocnicou tuhou ako plech.
21.05.2024 - 15:44:33
02
PINY napísal:
Som myslela, že čím tvrdšie, tým lepšie :P

Jedine ze jazdis po asfaltkach 😁 co teda z tvojich fotiek velmi nevyzera
21.05.2024 - 15:50:59
00
Jezus napísal:
Neplati to univerzalne na vsetko. :D


Človek sa učí celý život :lol:
21.05.2024 - 16:00:57
02
PINY este sa skus zamysliet nadtym ako pouzivas brzdy ako Gusto pisal.. prednej sa netreba vobec bat lebo plati ze zadna brzda ta spomali ale predna zastavi. Najlepsie pracuju v sucinosti. Ak ti zadne koleso uz smyka a nespomalujes dostatocne znamena to ze davas malo prednej a zo zadnej musis trosku ubrat.

Podla mna Ikon nieje zly plast samozrejme patri k jednemu z tych rychlejsich ale to este nemusi nutne znamenat ze sa budes na nom vsade smykat.
Ten spominany tlak urobi svoje (obzvlast na nerovnom povrchu) a potom opotrebenie (ak su hrany plastu uz oble, to najlepsie ma uz zasebou hoci sa da stale jazdit dalej).

Ale ani najvacsia kotva na zadnom kolese, nenahradi spravne davkovanie brzd. Mozno ze to uz ovladas ale pre istotu..
https://www.youtube.com/watch?v=pAW31rx6kzc&t=1s

Toto tvrdim na zaklade toho ze jeden z mojich bikepackov Marci som siel v noci po hrebeni Inovca, akurat cerstvo naprsalo a ja som mal vzadu pekne zjazdeny aspen (asi najrychjesi Maxxis plast), plus nalozene okolo 20kg nakladu... na "rovinkach" som miestami driftoval v mokrom blate ale vsetky zjazdy po utulnu izba som absolvoval v sedle (mam teleskopku).
21.05.2024 - 16:44:47
00
Ixnay napísal:
PINY este sa skus zamysliet nadtym ako pouzivas brzdy ako Gusto pisal.. prednej sa netreba vobec bat lebo plati ze zadna brzda ta spomali ale predna zastavi. Najlepsie pracuju v sucinosti. Ak ti zadne koleso uz smyka a nespomalujes dostatocne znamena to ze davas malo prednej a zo zadnej musis trosku ubrat.

Podla mna Ikon nieje zly plast samozrejme patri k jednemu z tych rychlejsich ale to este nemusi nutne znamenat ze sa budes na nom vsade smykat.
Ten spominany tlak urobi svoje (obzvlast na nerovnom povrchu) a potom opotrebenie (ak su hrany plastu uz oble, to najlepsie ma uz zasebou hoci sa da stale jazdit dalej).

Ale ani najvacsia kotva na zadnom kolese, nenahradi spravne davkovanie brzd. Mozno ze to uz ovladas ale pre istotu..
https://www.youtube.com/watch?v=pAW31rx6kzc&t=1s

Toto tvrdim na zaklade toho ze jeden z mojich bikepackov Marci som siel v noci po hrebeni Inovca, akurat cerstvo naprsalo a ja som mal vzadu pekne zjazdeny aspen (asi najrychjesi Maxxis plast), plus nalozene okolo 20kg nakladu... na "rovinkach" som miestami driftoval v mokrom blate ale vsetky zjazdy po utulnu izba som absolvoval v sedle (mam teleskopku).


Plášte som si menila vo februári, sú teda v pohode ;) A áno, menej používam prednú brzdu. Ale ako som zistila, pribrzdená som teda dosť, čo sa fúkania plášťov týka :lol:
21.05.2024 - 16:47:44
04
keyboard_arrow_up