zdar mam jedne problem neviem preco maja kotucova brzda hayes mx2 vidava cudny zvuk pri zabrzdeni.. myslim ze bi to trebalo odmastit no to som uz skusal a vydrzalo to aso tak 5 minut. neviem mi niekto s tym dat radi?
04.02.2009 - 21:24:41
00
nemas nahodou zodrate platnicky (mne to podobne robilo)
alebo ti to cinka bez zabrzdenia?? => zmierit sa z tym alebo to vystredovat do zbalznenia a potm sa z tym zmierit.
04.02.2009 - 21:26:57
00
Ak sa ti to stava len pri nizkych teplotach, tak to nemusi byt sposobene mastnymi dostickami... to kvikanie vznika ako u Shimana, Avidu, Hayesu, tak aj u dalsich. Ked sa otepli, tak to prestane :wink:
04.02.2009 - 21:42:13
00
preventivne odmastnenie neuskodi :idea: ak nemas original sprej-auto brzdovy cistic(co predpokladam,ze nemas),tak vybrat platnicky,vyutierat(pozor na mastnu handru!) a mozes vycistit napr.niecim co obsahuje alkohol(napr.okena).Vyutierat dosucha a zopakuj,zaloz,jazdi... :wink:
05.02.2009 - 06:54:09
01
preventivne odmastnenie neuskodi :idea: ak nemas original sprej-auto brzdovy cistic(co predpokladam,ze nemas),tak vybrat platnicky,vyutierat(pozor na mastnu handru!) a mozes vycistit napr.niecim co obsahuje alkohol(napr.okena).Vyutierat dosucha a zopakuj,zaloz,jazdi... :wink:


Ja doporucujem odmastovat len isopropylalkoholom ;-)
05.02.2009 - 08:12:03
00
isopropylalkohol je to nejlepší k sehnání v lékárnách,
pak různé spreje na kotouče motorek, ale ty už fungují hůř.
vše ostatní :-) no však si to vyzkoušej
05.02.2009 - 08:29:37
00
na odmastenie stačí aj etanol, teda obyčajný denaturák... a keď drsne tak ľahký benzín
ja mám niekde pod stolom fľašu takej zmesi alkoholov a ketónov po suchej destilácii dreva, je tam od metanolu po butanol plus nejaké ketóny asi všetko a to je riadna drsňáreň
izopropanol nie je až taký drsný (je to "mastnejšia" molekula ako EtOH)
05.02.2009 - 11:10:19
00
dakujem skusim uvidi :D :D m
05.02.2009 - 14:39:35
00
zdar mam jedne problem neviem preco maja kotucova brzda hayes mx2 vidava cudny zvuk pri zabrzdeni.. myslim ze bi to trebalo odmastit no to som uz skusal a vydrzalo to aso tak 5 minut. neviem mi niekto s tym dat radi?


co je to cudny zvuk?napis presne.ked to vydava zvuk tak by som to urcite neodmastnoval ale by som hladal chybu niekde inde.odmastnujem ak je mastny to sa prejavuje jedine tym ze to NEBRZDI
a ak ho nemas mastny a budes nanho davat sracky na odmastnenie tak ti to akurat bude brzdit horsie jak origos.
07.02.2009 - 16:56:25
00
No newem co je to za zvuk,ale chlapci,werte ci newerte,najlepsie je na kotuc aj na dosticky na odmastenie solvina a to nieje blbost,fakt,poriadne solvinou vycistit,potom oplachnut,utret suchou handrou a brzdi to jak sproste 8)
10.02.2009 - 13:24:32
00
No newem co je to za zvuk,ale chlapci,werte ci newerte,najlepsie je na kotuc aj na dosticky na odmastenie solvina a to nieje blbost,fakt,poriadne solvinou vycistit,potom oplachnut,utret suchou handrou a brzdi to jak sproste 8)


moze byt.ja ked som raz odmastnoval myslim alkoholom(nie taky na pitie :D ) tak to bolo take divne az raz som preletel cez potok a dostala sa tam voda a po par zabrzdeniach zacala dobre brzdit tak jak predtym
10.02.2009 - 17:31:00
00
na odmastenie stačí aj etanol, teda obyčajný denaturák... a keď drsne tak ľahký benzín

ja by som len chcel podoktnut ze benzin je mastny a teda nim neodmastujte. ked uz tak riedidla (C6000 napr.). mne sa osvedcilo ocistit od hrubych necistot, odmastit a potom drhnut navzajom o seba brzdove oblozenie. pri tomto procese samozrejme odmastit aj brzdovy kotuc, pripadne ho predtym jemne prejest brusnym papierom. brzdy nasledne treba zabrzdit, neze rozbijete hubu dakde lebo packa na rajdoch a brzda nebrzdi :D
01.03.2009 - 20:19:27
00
ja som naposledy odmastoval liehom...

inac staci dlhy (zopar km) zjazd, stlacit brzdu, a tym teplom a suchanim o brzdove platne sa ti to odmasti samo... a zacne brdit :D
01.03.2009 - 21:20:32
00
fakt to tak funguje? vlastna skusenost?
01.03.2009 - 22:11:08
00
samozrejme, mastnota vyhorí... a inak ten "mastný" benzín... nie náhodou som napísal že ľahký benzín, tam sú uhľovodíky tak po oktán - nonán, tie bohvieako nemažú, odparia sa aj hnusným pohľadom a vyhoria rovnako
01.03.2009 - 22:26:52
00
keyboard_arrow_up