Zdravim, co urobit so skrabancami na klukach ? Daju sa nejako zatriet ??
10.04.2005 - 10:52:01
00
naco mas bike ??? na jazdenie alebo na ukazovanie ???
11.04.2005 - 10:38:16
00
co to chces predat?zatrete?ak nie tak ti to je nanic na krase nezalezi a ak hej tak to nerob lebo ti to oplieskaju o hlavu ked to zistia.
11.04.2005 - 13:01:03
00
to geroy: na bikovanie, ale pri skrabancoch sa mzoe stat, ze ti material kostry zacne hrdzaviet... to ta nenapadlo? lak nie je len o designe(aj o tom, ale nie len), ale aj o ochrane materialu pod nim....
11.04.2005 - 17:15:51
00
No neviem,chlapi,ale ja som ešte hrdzavý hliník nevidel,snáď len zoxidovaný.A pokial viem,tak gengar písal o kľukách a tým to može byť srdečne jedno.Mám tretí rok TRUVATIVY,pár škrabancov už majú a nema problema.A čo sa tej ochrany materiálu týka,o to sa stará základná vrstva pod lakom a nie samotný lak.Ale keď inak nedáte,velmi dobrý na ochranu je Turtle wax na laky.Neviem ako sa presne volá.
11.04.2005 - 19:51:02
00
"No neviem,chlapi,ale ja som ešte hrdzavý hliník nevidel,snáď len zoxidovaný". Celkom vtipná veta, ono totižto hrdzavenie = oxidácia. Ale to len tak mimo misu.

Zatiaľ vždy, čo som mal kľuky, tretrami sa rýchlo "vyleštili". Toto je bežné a myslím, že to nikomu nevadí. Ak sú to však škrabance až zárezy, bolo by dobré to zalakovať, nech sa tam nedostávajú nečistoty a najmä voda. Tá vie narobiť dosť problémov...
11.04.2005 - 20:18:23
00
Sorry.... mea culpa... prehliadol som, ze ide o kluky... ;-))
12.04.2005 - 12:36:45
00
No neviem Červo,už som dáky ten rok strojár,o oceli a hliníku čo-to viem.Oxidácia hliníka je rozklad samotného materiálu a s tým spojený chemický proces oxidácie na vzduchu.A na korózii sa podiela vlhkosť a vzduch,nie samotný materiál.To len tak na vysvetlenie.
12.04.2005 - 18:25:40
00
Pri korozii kovu ucinkom vzdusneho kyslika,vodnych par,oxidu uhliciteho,kyselin atd..sa na povrchu tvori vrstva oxidu,hydroxidu,uhlicitanu atd.Pri zeleze hrdzavenie.

Co sa tyka hlinika tak ten nehrdzavie ! Roman daco povedal,ale povedal to zle.Hlinik,teda Al,sa pokryva vrstvickou oxidu a tak sa chrani korozii.U hlina teda Al2o3.Mozno tymto myslel oxidaciu.

To len tak som doma chory a rad sa hadam,tak som kukol do ucebnice chemie,nezrypte ma zato :).
12.04.2005 - 20:10:34
00
presne jak pise duri, asi setky kovy oxiduju, a to tak ze sa vlyvom setkych veci co pisal duri, pokryju vrstou oxidu daneho kovu, ale pozor preto ze su uz pokryte tym oxidom tak dalej neoxiduju cize nekoroduju (do hlbky). okrem zeleza ktore ked zacne oxidovat cize korodovat tak oxiduje do hlbky az celkom neskoroduje. a k tym klukam : par skrabancov podla mna neni vobec na zavadu, aspon je vidno ze jazdis
12.04.2005 - 20:47:04
00
Chalpy a vas to sere ze vam zajdu kluky no mna absolutne nie ved ich znicim za rok a zavtedy asi tazko zoxiduju tak aby odpadla toto su uz fakt plnoduche temy ale dobre na pobavenie
12.04.2005 - 21:10:03
00
To ohno:

hehe, mas pravdu ze to je dobre na pobavenie, ale rad by som upozornil na jednu vec - nie kazdy si chce kupovat kluky kazdu sezonu... gengar by mozno rad zvysil zivotnost kluk, tak preto sa obratil s takymto problemom na nas - bikerov.
To ja len tak, nic v zlom ohno, ja rad trosku podpichujem :-) Peace brother :-)
16.04.2005 - 20:11:30
00
keyboard_arrow_up