Jaiub ja mam exo a nieco (vid v texte nizsie) mi prepichlo na behuni plast a spravilo takmer 1cm dieru.
vsimol som si taky neduh - luky zacali mulcovat/ kosit raz za rok - no za ten cas stihnu narast kricky ktore po mulcovani/koseni su odstrihnute kusok nad zemou - zo zeme doslova trcia tvrde hrube hroty. staci ze je vyjazdena cesta vymleta a ides povedla nej. na to budu bezradne aj bezduse aj exo a kilove plaste xc-kari nevozia.
to iste ked doslova "srotuju" nalet okolo luk - ostava na zemi kopec haluzin s trnmi.
29.04.2020 - 10:47:23
01
luky64 tú sadu som použil. Je OK. Obyčajné zle držia.
29.04.2020 - 10:58:44
00
Ake su najnovsie teorie a skusenosti ohladom vloziek do bezdusakov na xc bike? Tubolight, vittoria, pepis, panzer... Aj 29” sa na zaciatku hejtovali a uz idu aj na DH ;-) Kludne aj znameho znamy atd :-) Dneska ma prvy krat zradili bezduse a stalo ma to necelych 5km prechadzky, aj to chvala Bohu ze mam nosic stale na streche, lebo by to bolo dvakrat tolko :whew: Tak by som sa chcel voci takymto pripadom lepsie pripravit. Takze primarny ucel ako poistka na dojazd, vsetko ostatne ako ochrana pred seknutim, nizsie tlaky su uz len benefit navyse a to neriesim... Ceny celkom sialene, nato ze to je kus mirelonu :tmi:
04.05.2020 - 20:24:02
00
Jaiub tieto vložky nasávajú dosť veľa mlieka takže na gramohoničské XC to nieje bovhie čo ... vozím Barbieri Anakonda lebo v balení za 30 € mas dve kusy no malý žid vo mne sa z toho raduje a nekup to ked mam jeden extra...dopredu mi to netreba tam sa nebojím seknutia ráfuku...bolo to najlacnejšie čo som našiel po ghetto verzii z youtube ktoru si kupis v hornbachu ale tej neverím....nemal som možnosť nastastie testovať lebo som bol bez väčších defektov ale su chalani co na tych vlozkach davaju aj dojazdy RSky na enduro pretekoch
04.05.2020 - 20:32:35
00
Jaiub Ako zradili?
04.05.2020 - 22:34:23
00
Tmel nezalepil rez v strede behuna, tak do centimetra dlhy a uzky. Nedalo sa tam vobec napchat knot, a to som aj imbusom zvacsoval dieru. Kym som ho tam napchal, plast uplne vyfucal a zoskocil z patiek. Bombicka sa nechytila... Minuly tyzden nahadzovany novy plast, rekon race vzadu, a stalo sa to na lesnej asfaltovej ceste :tmi: Sranda, ze presne toto iste sa mi stalo koncom minuleho roka s novym prednym rekonom, tiez tyzden jazdeny a rez (trochu mensi, ale tmel si po chvili poradil, aj ked som uz neveril) na novej asfaltovej cyklotrase... :?:
05.05.2020 - 09:06:54
00
Podlepíš, pojazdíš.🚴
Ja som musel dávať špeciálne fleky na bezduše. Obyčajné biedne držali.
05.05.2020 - 09:49:27
00
takze ani bombicka by mi pravdepodobne nepomohla :-D mal som problem plast nahodit boostrom.
dusu nevozis? ja som daval za 2 roky uz druhy krat. teraz jazdim na dusi - cez 500km jeden defekt aj ten som lepil az doma.
05.05.2020 - 09:55:56
00
GaliPet Oto nejde, nakoniec som tam ten knot vrazil a doma som ho len zrezal, vyzera ze drzi a bude drzat. Obdobne ako s tym prednym, ktory doteraz funguje bez problemov. Popripade aj keby treba dodatocne podlepit tak to neni problem. Ide o to, aby som sa v pripade opakovania takejto situacie, ze plast zostane prazdy/poloprazdny vedel dopravit domov...
Gusto0 Tak zalezi od situacie, uz viackrat mi bombicka stacila, ak nie na plnohodnotne pokracovanie, tak minimalne na opatrny dojazd. Zalezi ako sa zadari :-) Dusu nevozim, nemam zaujem sa s tym srat kdesi v hore, byt cely zadrbany od tmelu... Aspon zatial. Jazdim len rychle treningy relativne v blizkosti bydliska, ziadne expedicie, to by bol iny pripad. To radsej tie vlozky, preto sa na ne pytam, ci a ako to funguje...
05.05.2020 - 10:19:47
00
Našťastie mne nehrozí žeby plášť úplne zoskočil z petiek. Aj obyčajnou pumpou som ho v úvode pekne nahodil. Už som knôtom opravoval aj úplne vyfučané kolesá. Ale že do centimetrovej diery nedáš knôt? Však som ho dával aj do menšej :?:

Gusto0 dušu nevidel môj starý bike roky a nový nikdy :) Defekt vždy zalepil tmel alebo knôt, rýchlejšia robota ako s dušou :y:
05.05.2020 - 10:57:49
03
Mne sa zatial nikdy nepodarilo nahodit plast bez boostra, vlastne asi raz hej a raz s bombickou. Ale to je asi tak s 8-10 nahadzovani vsetko :-) Mozno preto zliezol, ze bol kratko jazdeny. Nahodeny bol minulu stredu, t.j. 5 dni a bol to druhy vyjazd na nom. Bezne mi plast nezhadzuje ani doma po vyfuacani. Nebola to diera, bol to rez uplne tesne pri knobe a mohol mat tak 6-8, mozno 10mm. Bol strasne uzky a neviem pod akym uhlom, ze som tam nemohol napchat tu vidlicku s este hrubsim knotom. Tak som to najskor prerazil 3mm imbusom, nic, tak znova 4mm a potom som ho tam uz akosi narval. Ale to uz bol plast prazdny a zhodeny a nasledne to co2 nenahodila. Bola to moja prva takato nevyriesena situacia v terene. A doma mi uz viackrat co2 nenahodilo patky, tak uz som tusil ze bude problem.
05.05.2020 - 11:15:42
00
skusali ste niekto nalepit 30mm pasku do rafika 25mm(vnut. sirka)? bezne lepim 30-ku do rafku 27mm, ale momentalne neviem uzsiu pasku narychlo zohnat, tak neviem ci to vobec skusat, alebo radsej nahodit duse kym to niekde zohnam...vdaka za kazdu skusenost
06.05.2020 - 13:14:28
00
Ja som daval 25mm do 20mm rafiku a ziadny problem
06.05.2020 - 13:21:11
00
ja som lepil pred mesiacom do 30mm rafika 35mm pasku. troska bola sirsia ako trebalo, ale nicomu to nevadi. plast od Maxxis drzi ako ma.
06.05.2020 - 13:21:56
00
Do 25mm ráfika 29mm páska a v pohode. 30mm by nemal byť problém.
06.05.2020 - 13:39:36
01
keyboard_arrow_up