Jj, preto je na ceste novy plast.
11.05.2011 - 22:09:27
00
Vcera mi dorazil Rubena Tubelles Kit tak som poskladal predne koleso. Rafik No Tubes ZTR Olympic plast Schwalbe UST NN 2,1. Trosku som sa potrapil s usadenim gumenej tesniacej pasky, aby rovnomerne sadla do rafika ale nakoniec sa to podarilo.

toto nechápem prečo si dával? mal si dať origo NoTubes žltú pásku a hotovo.. je to úplne jednoduché a ešte aj lahšie..
11.05.2011 - 22:19:41
00
craobs: on myslel tu tesniacu gumovu, nie tu co sa lepi cez niplove otvory :lol:
tidli: a na akom tlaku si to mal,ze sa vyzliekol ? Inak zjazdari vozia duse prave kvoli tomuto..
11.05.2011 - 22:32:26
00
akú tesniacu gumovú??? na ZTR ráfky sa nalepí tá žltá páska a vybavené.. už sa len nasadí ventilok, plášť, tmel a UST koleso je hotové..
žiadne tesniace gumené pásky tam nejdú! v momente inštalovania žltej pásky máš plnohodnotné UST koleso ako napr Mavic CrossMAX
11.05.2011 - 22:53:14
00
S tym ZTR mas samozrejme pravdu. Len cisto podla mna nie su tie gumove pasky ako napr.u No Flats istejsie napr. proti vyzutiu? Len sa pytam na nazor :)
11.05.2011 - 23:15:55
00
toto nechápem prečo si dával? mal si dať origo NoTubes žltú pásku a hotovo.. je to úplne jednoduché a ešte aj lahšie..

Kit obsahoval obojstrannu lepiacu pasku ( taku priesvitnu ). Podla navodu som ju nalepil po obvode rafika, prepichol otvor na ventil a na to sa nasadila cierna gumena ( v navode popisana ako tesniaca ) paska. Nasadil som plast nafukal a tlak to drzalo. Otazka znie kto tento kit pouzil (RomanX???) a ci pouzil vsetko podla navodu. V pripade ze to tam nieje potrebne tak to vyberiem pretoze tmel som tam este nedal.
11.05.2011 - 23:22:43
00
Na ZTR rafiky sa nepouziva Rubena kit, ale len yellow tape + ventil ako pisal Miro. Takto si to zbytocne a nezmyselne zmrsil. Teraz uz tu gumenu vlozku nevyberaj, ved co by si potom robil s tou lepkavou paskou?
11.05.2011 - 23:32:25
00
Neviem ci zmrsil, pretoze v navode je jasne napisane co je lepiaca a co tesniaca paska. V pripade ze tam tu ciernu netreba tak ju kludne vyhodim a tu priesvitnu v pripade potreby vymenim. Preto sa pytam na skusenost tych, ktori tento kit pouzivaju.
Rubena Tubeless Kit

Souprava pro úpravu klasických ráfků pro použití bezdušových plášťů, zároveň působí jako prevence defektu a případně jeho zacelení.
Sada na dva ráfky obsahuje:


2 x těsnícíc vložka s venitlkem
lepící páska
•těsnící kaučuková směs
•redukce na autoventilek
•klíč na ventil
11.05.2011 - 23:43:16
00
Nezmrsil si pouzitie Rubena kitu, ale aplikoval si ho na nevhodne kolesa. Na ZTR naozaj staci len zlta paska a ventilky. Funguje to bezchybne, tak naco tam pchat este dalsie casti navyse.
12.05.2011 - 07:47:38
00
Vcera mi dorazil Rubena Tubelles Kit tak som poskladal predne koleso. Rafik No Tubes ZTR Olympic plast Schwalbe UST NN 2,1. Trosku som sa potrapil s usadenim gumenej tesniacej pasky, aby rovnomerne sadla do rafika ale nakoniec sa to podarilo. Pätky plasta som natrel vodou do ktorej som pridal trosku auto samponu ;) a s pomocou dvoch monter paciek som ho nahodil. Nafuknutie kompresorom absolutne bez problemu ako aj nasledna kontrola tesnosti. Nikde ani bublinka :y: Na jednom mieste som ale zistil asi 1 cm vycnievajucu tesniacu pasku. Vzduch okolo nej neunika, ale aj tak zajtra ju skusim vratit tam kde ma byt a naplnit plast tmelom. Samozrejme to potom hodim na vahu pretoze vysledok ma fakt zaujima :)


pokud někde trčí ta gumová páska, tak to znamená že plášť není zaskočený v patce a je riziko že to vyzuješ.

na Olympic ráfky se sice může použít gumová páska, nevím jaký je rozdíl v šířce mezi NoTubes a mezi Rubenou, ale je to nesmysl, mnohem jednodušší lehčí a funkčnější je použití žluté 21mm pásky NoTubes ve finále je to i levnější, a i bezpečnější, NoTubes ráfky mají nižší patky a ta guma tam už zavazí pokud je vyšší a širší než je potřeba.

jinak gumová páska neslouží k zatěsnění, má jediný důvod a to je usnadnění nafoukání, plášť drží stejně po zaskočení jen v patkách ráfku,
takže obě pásky ven umít odmastit, koupit žlutou nalepit, ventilky by ti měli pasovat ty co máš, nalít tmel a hurá jezdit, NoTubes ráfky takhle vozím cca 4 sezony

ještě technická, tmel Rubena tam ani nedávej, imho k hovnu, tmel NoTubes je to nejlepší na trhu
12.05.2011 - 07:57:42
00
Jo, principiálna chyba. Na ZTR nedávaj Rubena gumennú pásu.
Drócik už sa ani nedivím, že ti to nešlo obuť. ZTR ráfy majú nízku prírubu /preto sa ťažšie obúvajú a pri fúkaní plášť "praská" a dosadá/ a v kombinácii s Rubenou sadou je to pitchovina.
12.05.2011 - 09:48:32
00
Turbi plaste som nahodil bez problemu, len som mal z toho obavy pretoze to islo tazsie ako som zvyknuty. A co sa tyka pouzitia kitu OK dam to dole a pouzijem No tubes.
12.05.2011 - 10:26:48
00
Ale zase keď už to máš nahodené a všetko sedí ako má, tak na tom jazdi. hehe
12.05.2011 - 10:41:46
00
U mna zatial maximalna spokojnost,uz jazdim na dratenych RK 2,2 bez dusi na hodenych na UST kolesa SH XT,nespozoroval som zatial ziaden unik vzduchu,celkom luxusne jazdenie,ked plast stoji 265 CZK :)
12.05.2011 - 11:48:49
00
Ricci: :nod: :y:
12.05.2011 - 11:53:39
00
keyboard_arrow_up