na xc a maratony kludne nalepit klasiku plast + sealant..

TNT je super, lenze robi ho len geax :!:
24.02.2010 - 20:18:30
00
Ja som si to myslel tiez, ale niekto na fore tvrdil, ze nie :tmi:
Ale aj keby .. zatial ma Geax jednoznacne presvedcil, ze pneus robit vie :rock:
24.02.2010 - 20:26:15
00
Geax
Bontrager
Kenda

To su aspon tie s ktorymi som sa stretol. Ale urcite ich robi viac firiem. A ktomu manikovi co pise o pouziti TNT bez sealantu neverim. Tie co som mal v ruke boli len o tom ze mali UST patky ale inak to bol bezny plast len s lepsou vystuhou dezenu. Takze sealant nutnost.
24.02.2010 - 20:32:27
00
Přesně tak, pokud to je skutečně TNT (nebo tubeless ready) plášť a ne plnohodnotný UST, tak má jen UST patku + zbytek je stejný jako u dušové varianty a bez tmelu to netěsní vůbec.
24.02.2010 - 20:41:14
00
No, mam doma Geaxy TNT takze viem o com pisem :) .. Schwalbe UST bez sealantu nepouzitelne. Geax UST lepsie, TNT rovnake .. ako vystuhy, tak prepustanie. Moj osobny dojem je ten,ze Schwalbe setrilo na gume na behuni zospodu (ako TNT), a tym odhlacili plaste, ale vysledok je ako TNT. Viem to .. prepustalo mi to ako besne .. a po ponoreni do vane do bublinkovalo vsade pri stuploch (Noby Nic, Albert). Az sealant to vyriesil (konkretne ten automobilovy).

Jediny rozdiel TNT a UST je, ze chyba navyse gumova vrstva pod behunom, podla specifikacie, nie boky.
24.02.2010 - 21:07:07
00
Já tedy neměl žádný problém u žádného z mnoha kusů UST Schwalbe (vše NN nebo RR UST 2,25) bez tmelu.
Ne že bych to je nějak bez tmelu moc jezdil, k tomu není žádný důvod. Ale skoro každý nový plášť testuju bez tmelu, tedy nasadím bez tmelu, nechám do druhého dne zkontroluju a pak teprve přidám tmel. A jeden pár jsem pro otestování chvilku pár dní jezdil bez tmelu. A takhle jsem měl více než 12 kusů UST Schwalbe (ne všechny jsem sjel, to číslo narostlo proto, že mám 6 kusů současně nasazených na více kolech).
A do druhého dne žádná znatelná ztráta tlaku (měřeno manometrem) u žádného z těch kusů.
24.02.2010 - 22:33:07
00
Mozno mas novsie modely (minuly rok sa tu rozoberal nejaky problem so zvliekanim UST Schwalbe plastov :o )

Ja mam zatial skusenosti UST len tieto:

Hutchinson Scorpion (2004?) drzali vzduch
Geax Argo pusta, ale da sa
Schwalbe Noby Nic 2.25", Albert 2.25" model asi 2005, 3 kusy plastov, vsetky robili to iste, znacne spustali. Nechapal som preco, kym som to nedal do vane .. vzduch unikal cez pory okolo stuplov. Pomohla tekutina od Speslu. Noby Nic ma potom stval tak, ze som do kolesa nacpal auto tmel. Potom uz drzal ako besny :D .. akurat mi to zalepilo aj ten ventil :(

TNT zatial iba Geax Datona .. bez tmelu pomaly spusta, ale lepsie drzi vzduch ako UST Argo. S troskou tmelu vzduch zatial drzi asi uz 3 tyzdne.

Boky TNT plastov su porovnatelne s UST, podla specifikacie Geaxu chyba len jedna vrsva gumy pod behunom zvnutra.

Uvidim , co dalsie plaste TNT, co budem skusat. Zaujimave, ze okrem hutchinsonov, vsetky tieto plaste mi idu nasadit len montpakami :(
25.02.2010 - 10:21:11
00
nechápu, Schwalbe drží bez problémů, loni jich sice pár střelilo, ale i ty tlak drželi, většinu Ust pneu nasadím rukama, montpáky na UST ráfky neberu zbytečné.
TNT dělá mnohem víc firem hledej, a boky nejsou porovnatelné, chybí po celém vnitřku těsnící vrstva
25.02.2010 - 10:29:30
00
UST Schwalbe jezdím akorát od doby, co RR přešel na novější typ vzorku, tedy od modelů 2008. S dřívějšími nemám žádné zkušenosti, takže netuším jestli mohly být nějaké problémy. Při té extra hmotnosti těch starších modelů mi to ale přijde dost divné, že by byl problém s utěstněním (to by musel být sakra špatný materiál, když ho tam bylo tolik na váhu).
A já měl štěstí, že jsem se vyhnul i té vadné sérii, co ustřelovala. To ale asi bylo protože, ta špatná série byla pro 2,1 šířku (tedy aspoň nevím, že by měl někdo problém s 2,25) a tu já nikdy nejezdil.
A nasadit je stejně jako kubad také nasadím vždy rukou bez montpák (na CMaxy ST).
A zalepení ventilku při použití vhodného tmelu se stane pouze nějakou chybou při manipulaci typu vypouštění vzduchu s kolem natočeným ventilkem k zemi. Já jsem s ucpáváním ventilků neměl problém ani trošku nikdy (během těch 2 let na trojich STčkách s použitím NoTubes tmelu).
25.02.2010 - 13:06:41
00
Ja som tiež počul niekoľko ľudí nadávať na netesnosť Schwalbe UST, vraj bez latexu vôbec nedržali. Ja som zas mal jednu zaujímavú skúsenosť, keď som nasadil klasický plášť na UST ráf bez latexu a v pohode udržal tlak cca počas jedného týždňa. TNT, alebo TubeLessReady plášte začal robiť aj Vredestein majú označenie TLR napr. http://www.vredestein.com/Tweewielers_Bandtypes.asp?BandtoepassingID=4&BandtypeID=114&PageID=1&UserSessionID=6319392 . Inač základný rozdiel medzi UST a TLR/TNT je v tom že UST má pridanú extra vrstvu butylu na vnútornej strane, ktorý zabezpečuje tesnosť plášťa, je to vlastne ako keby nalepený kus duše z vnútornej strany, viď obrázok (červená linka), porovnanie konštrukcie plášťov, inač sú konštrukčne zhodné.
25.02.2010 - 14:02:48
00
TNT robi uz cca 2 roky aj Rubena a velmi slusne.
16.03.2010 - 15:25:23
00
TNT dělá mnohem víc firem hledej, a boky nejsou porovnatelné, chybí po celém vnitřku těsnící vrstva


Podla obrazku http://www.geax.com/en/technology/?cat=20&prod=77 je vidiet , ze ta vrstva, ako si ma spravne upozornil chyba po celom obvode, ale jedna sa len o tesniacu vrstvu, ale naviac ma nejaku dalsiu vrstvu. Takze, ano nie su porovnatelne, ale v tom, co som chcel povedat (len som to nenapisal spravne), ze boky su rovnako hrube a odolne pravdu mam.

Pre porovnanie ... mam tuna v ruke tieto plaste:

Schwlbe Albert UST 2006 - hruby bok
Schwalbe N.Nic UST 2006 - bok tenky , len o malinko hrubsi nez nieUST
Geax Argo UST - hruby bok
Geax Mezcal,Datona TNT - hruby bok

Mam tych geaxov viac a mam aj mikrometer, ak by si chcel :D .. napr. ale Argo UST vs. TNT je citit rozdiel v hornej vrstve (behun) .. UST verzia to ma take hrubsie myslim.

Jezus: ktore ? :o .. nenasiel som nejak :(


Naposledy upravil lto dňa 16.03.2010 - 15:46:49, celkovo upravené 1 krát.

16.03.2010 - 15:42:19
00
Aha .. uz viem .. mame trochu zmatok v pojmoch. TNT alias TubeNoTube robi len Geax, resp. tak to nazyvaju. Ostatni to volaju LUST (Light UST) :D A imho Schwallbe si z UST spravilo LUST a chudaci bajkeri o tom nevedia :tmi:
16.03.2010 - 15:45:53
00
Kazdy to vola inak, ale podstata je rovnaka - odlahceny UST standard s odporucanym pouzitim tmelu. Rubena to robi pod oznacenim Tubeless Supra a ponukaju plaste v rozmere 2.0"-2.1" v rozmedzi 475 - 560 gramov:

http://www.rubena.eu/index.php?stranka=400&scid=214&action=Search
16.03.2010 - 16:01:08
00
Jj, aspon v tom mam jasno uz :bow:

Po Rubene som uz pokukoval .. taka Scylla , hmm, este realnu sirku vediet. Mam pocit, ze L-UST by sa mohlo presadit, kedze v podstate najvacsia nevyhoda bola predsa len vaha.
16.03.2010 - 16:04:09
00
keyboard_arrow_up