Ja tiez hladam blatniky na 29" MTB ale vylucne na cestovanie po meste do roboty a pod. Potrebujem nieco jednoduche a hlavne aby sa to dalo za par sekund nahodit a zhodit ked to budem potrebovat ale aby mi tam neostavali ziadne konzoly a pod. ked blatniky zhodim. Do lesa to vlacit nebudem. Popozeral som tu vsetko mozne o blatnikoch ale vsetko sa mi to zdaju byt komplikovane veci (vratane vyssie spomenutych), ktore su bud napevno na biku alebo to vobec nefunguje. Nemate nejake tipy?
21.10.2014 - 11:32:18
00
Ja som zainvestoval do blatníka, kúpil som X-Blade 29", tento: http://www.sks-germany.com/?l=en&a=product&r=mudguards&i=11101&X-BLADE 28+29 Je super!!! Namontovaný/demontovaný za sekundu, nemá žiadnu prípojku, ktorá musí ostať na sedlovke, nastavitelný na hrúbku sedlovky a dobre drží. To som sa bál, že sa bude otáčať, ale ten popruh, ktorým sa uchytáva okolo sedlovky je z vnútra pogumovaný a tak drží nech sa jazdí ako koľvek. Jeho koniec je z pružného materialu, tak menšia deformácia ho nepoškodí a nerobí hluk keď zachytáva blato. Niečo aj stál, no dobré veci niesu lacné. Pripájam foto.

Prílohy:

DSCN0763.JPG
DSCN0763.JPG 635.84 KiB thumb_up0thumb_down

DSCN0765.JPG
DSCN0765.JPG 548.09 KiB thumb_up0thumb_down

10.11.2014 - 08:38:27
01
Vyzera to zaujimavo. Kde si kupoval tie blatniky? BTW pozeram ze tam mas aj rozne vlastne upgrady na biku :)
10.11.2014 - 11:06:33
00
Kúpil som ho (len ten zadný) v Zanzo bike na Bajkalskej v BA (pri prístavnom moste) za 19,90€. Dosť som zvažoval aj tento Topeak, predsalen to je dobrá značka: http://www.topeak.com/products/Fenders/defener_m1xc11_27_5in_set Možno je pevnejší, ale zas komplikovanejší, aj o niečo drahší, a hlavne kratší o cca 3-4cm to ma odradilo. Inak oba majú v Športservise v podunajských, tam som si ich porovnal. Ten zvyšok bladtníka čo mám okolo zadného kolesa pri sedlovej trubke, to je tesco blatník po domácky prispôsobený. Ano, viem, vypadá to otrasne. Trochu ho musím na bokoch zrezať. Ale funguje dobre, nejde mi žiadne blato do prešmiku a klúk.
Predný blatník, to je 26tkový, ktorý som volakde našiel. Tiež po domácky som si ho prispôsobil pre veľkosť 29".
Tie ostatné doplnky, to sú obímky na uchytenie nosiča, to na trubke nad kazetou (na seatstay tube) to som si spravil po domácky, aby som tam mohol nosič pripevniť. Na druhej strane ho pripevnujem na dlhší šrovb ktorý vymením za šrovb, ktorý drží adaprér brzdy. Bez problémov mi to funguje, nosím aj 20kg a žiaden problém. Raz ked som odmontoval nosič tak som zabudol dať naspäť ten pôvodný šrovb na úchyt adaptéru zadnej brzdy a nejaký čas som tak jazdil kým som si to všimol :o Velký pozor na to ak to budete tak robiť!!!
10.11.2014 - 15:02:42
00
no tak som objednal tie zefal
uvidime co je to zazrak ;)

ahoj henry .. ako sa ti osvedcili tie zefal blatniky v praxi ? drzia dobre, spolahlivo ? ochrania pred vodou ?
20.01.2015 - 15:28:28
00
Skusme to takto Henry33 predsa len, je to starsia tema a odpoved zaujima aj mna celkom dost :-)
23.01.2015 - 19:48:52
00
Caute blatniky som namontoval a odvtedy ani neviem že tam su. Všetko je tak ako ma byt a pekne chrania pred vodou a blatom. Som spokojný na 100%.
23.01.2015 - 20:05:17
00
Super, dakujem za rychlu odpoved :-)

Mne sa nikdy nepacili bicykle s blatnikmi, takze tieto ma uputali tym, ze vlastne nevyzeraju ako bicyklove, skor blizsie k motorke
23.01.2015 - 22:29:30
00
keyboard_arrow_up