Caute...Vase postrehy,nazory,skusenosti s crankbrothers vs.spd pedalmi? Spd-cka mam odjazdene no cranky nie a uvazujem ci nekupit...Tak podme nato!

Prílohy:

31939_0_Pedal_Crank_Brothers_Eggbeater_3_silver_black.jpg
31939_0_Pedal_Crank_Brothers_Eggbeater_3_silver_black.jpg 41.45 KiB thumb_up0thumb_down

pe703a08_1-black.jpg
pe703a08_1-black.jpg 138.89 KiB thumb_up1thumb_down

09.05.2019 - 14:28:18
00
Ja uvažujem nad týmito:
https://www.merlincycles.com/look-s-track-race-mtb-pedals-60980.html
Jazdí ich niekto?
09.05.2019 - 17:04:28
00
Zostan pri SPD, mal som Candy 3 na graveli a ich zivotnost je miziva.
09.05.2019 - 17:12:54
00
Ja som zacinal na Eggbeatroch a skoncil som u Shimana... ako zaciatocnikovi s naslapmi sa mi strasne tazko vyberali nohy z CB pedalov a hodil som zo 2 papule koli tomu,na shimane sa da nastavit sila vypnutia a odvtedy jazdim tie...a zivotnost bude tiez asi viac na strane Shimana
10.05.2019 - 07:44:18
00
- dobra hmotnost
- celoocelova konstrukcia odolna voci narazom v terene a vydretiu kontaktnych plosok od tretier na tele pedalu
- velmi mala kontaktna plocha pre tretru co vyzaduje tuhu podrazku a aj tak po dlhsich vyjazdoch bolia chodidla (ale da sa zvyknut)
- po case sa na tretre otlacia pomerne hlboke ryhy po kridelkach - toto je mozne kompenzovat podlozkami pod kufre, ktore sa daju kupit/vyrobit, co ale zvysuje vahu celeho setu a spochybnuje tak zmysel minimalistickeho dizajnu
- kufre su mosadzne, vazia sice polovicu ocelovych SPD, ale velmi rychlo sa opotrebuju. Ak chces mat konzistentne upnutie bez vole, tak kazdu sezonu treba nove (vyssia cena oproti SPD)
- kridelka sa casom obrusia od kufrov a vznika mala vola, ktoru je pri slapani citit a uz s tym nic nespravis
- na vnutornej strane pedalu (pri zavite osky) je chabe utesnenie. Mne sa tam velmi rychlo dostala voda a skorodovala kontaktna plocha osky pod klznym puzdrom
- cely pedal drzi po kope jedna matica, ktora je na vonkajsej strane pedalu a jej priemer je mensi ako vonkajsi priemer zapuzdreneho loziska. Ak lozisko zlyha, cely pedal sa rozpadne, co sa aj mne osobne stalo po 1500km! Ak pedal chyti stranovu volu, treba hned menit lozisko. S kupou pedalov odporucam zaobstarat do zasoby. To iste odporucam aj v pripade ak prestanu tesnit vnutorne tesnenia. Ak sa pre ne rozhodnes, rovno si k nim prikup aj servisny kit, budes ho pomerne skoro potrebovat.
- aj ked pruzina nie je silna a vycvakava sa lahko, nie je tak konzistentne ako pri SPD. Nevedel som si vysvetlit preco, ale stalo sa mi viac krat, ze som nemohol v danom okamihu vypnut a zbytocne som kvoli tomu spadol. Toto sa mi pri spravnom nastaveni pruziny u SPD nikdy nestalo a to som jazdil Shimano XT a v sucasnosti Ritchey XC Comp.

Napriek vsetkym problemom som pri nich dlho zostaval a obhajoval ich. System upnutia je velmi prijemny. Noha ma velky rozsah pohybu. Aj ked si pripnuty, mas pocit akoby si ani nejazdil naslapne pedale a takisto nacvaknutie tretry je ovela jednoduchsie a nie je problem naskocit na bike aj v strmom kopci. Samozrejme plusom bola aj hmotnost a dizajn. Mnozstvo technickych problemov a nizka zivotnost dielov ma nakoniec prinutili ist do SPD (momentalne konusove Ritchey) a musim povedat, ze chvalabohu. Aj keby teraz bola niekde neviem aka megaakcia a predavali sa tie ich top 11-stky hoci aj za 100-vku, ani na chvilu by som nad nimi neuvazoval.
10.05.2019 - 08:34:13
02
keyboard_arrow_up