Zdravim, mam taky mensi problem s brzdami. Mam Hayes Nine a platnicky maju maly odstup od kotuca, ked som kupil bike, tak bol o dost vacsi. Takze teraz dost piskaju a ide to riadne na nervy, Prasa som nastavoval ako sa dalo, aj som ich nanovo odvzdusnil a nic, tak ma napadlo, ze sa mi mozu zle vracat kvoli spine v piestoch na prasati. Ako dam dole platnicky a ako to cele vycistim? Treba tam pouzit aj nejaky specialny olej na premazanie? Vdaka za rady
15.07.2008 - 16:23:01
00
Chapem to spravne dokazal si brzdu odvzuchovat no nedokazes prist na to ako vybrat platnicky ? :roll:
15.07.2008 - 16:27:45
00
no hej, odvzdusnit pre mna nie je problem, robim to bezne aj na motorke, ked menim kvapalinu, no ked som chcel vybrat platnicky, tak sa mi zda, ze pruzia spat na svoje miesto, akoby tam boli nejak prichytene, nechcem tam nic poskodit, preto sa radsej opytam. Len ma tu neukamenujte :wink:
15.07.2008 - 16:31:31
00
http://www.hayesdiscbrake.com/support_downloads.shtml
15.07.2008 - 16:55:39
00
quasko vdaka, som si to precital, len mi stale nie je nejak jasna, ta pruzina, co je na platnicke, tu pri vyberani vobec neriesim? Proste tu platnicku vyberiem von a potom zasuniem spat? ono to tam samo zapadne tak ako ma? A este k tomu piestu na prasati, treba ho vysunut a niecim namazat? Ked to uz idem robit, nech to spravim poriadne.
15.07.2008 - 17:18:19
00
No asi aj s tou pruzinou to musis vybrat....Podla mna na nej zalezi ako sa ti budu platnicky vracat.
15.07.2008 - 18:54:15
00
Nasiel som podrobne foto ako sa to robi

:shock:
15.07.2008 - 19:27:20
00
to kowo444: Nechce sa mi studovat ten manual z Hayes stranky co sem pastol quasko, takze to napisem polopatisticky. Platnicky sa z prasata vyberaju tahom v tom smere, ako trci z platnicky vystupok na jej uchytenie. Tzn. nesnaz sa ich vytrhavat smerom od piestika, ale tahaj ich v smere toho vystupku. Vracaju sa rovnakym sposobom (hned ako ich vyberies a uvidis system pruzinky, tak pochopis, ako drzia a s ich navratom do vychodzej polohy pred stlacenim paky to nema nic spolocne).

Co sa tyka cistenia a premazania piestikov, k tomu Ti uz neviem povedat presne info, nakolko mne to stvrtu sezonu funguje bez udrzby a bezchybne. Ale jedno viem na 100% - ano, po vynati a vycisteni piestika sa tento ma namazat na to urcenym specialnym maglajzom od Hayesu (vygoogli si to, nechce sa mi hladat) a urcite nie olejom. Olej by totiz zabezpecil perfektne "lepenie" a este len potom by si zistil, co znamena ked sa piestiky nevracaju do vychodzej polohy. Mozno to bude fungovat aj bez toho maziva, ale ktovie ako dlho. Mozno by sa Ti oplatilo zbehnut popytat sa na to mazivo do seriozneho bike servisu - mozno Ti z neho trochu za par korun daju.


Naposledy upravil Jezus dňa 15.07.2008 - 21:30:00, celkovo upravené 2 krát.

15.07.2008 - 21:26:01
00
Nasiel som podrobne foto ako sa to robi

:shock:


ale to neni rozobrateeeee......... :roll:
15.07.2008 - 21:28:21
00
a inak hovoriš že máš tam malú medzeru ako kotuč a platničky?? tak si to rozober JEZUS napísal že ako... a potom máš tam piestiky také valčeky proste iba ich stlač nejako dovnútra! ono to pôjde ale treba trošičku silu...a proste ak chápeš....a keď to maš rozobraté nestlačaj páčku lebo sa ti piestyk vysunie a vypadne (vlastná skúsenosť) v tom prípade ho zdvihni opraš a iba ho nasuň dnu a budeš museť pridať kvapalinu a toto nerob všetko nad kotúčom alebo nad platničkamy lebo to keď sa ti zamastí nebude to dobre...
15.07.2008 - 21:51:32
00

ale to neni rozobrateeeee......... :roll:


OK tu je cela "rozborka" 8)

http://www.agrozone.cz/view.php?cisloclanku=2008020001
15.07.2008 - 22:34:29
00


parada!
odteraz uz si prasa dam do poriadku sam :idea:
16.07.2008 - 06:24:10
00
mne stale nejde podobne ako Quaskovi do hlavy, ako si odvzdusnoval brzdu, ked si nevybral platnicky. ved to je jeden z prvych krokov pri odvzdusnovani.

ja mam deviatky tak ti skusim ak poradit ako ich vybrat - jednou rukou chyt platnicku za vystupok na uchytenie. druhou pomocou napr srubovaka cez otvor na druhej strane jemne podvihni platnicku od piestika a vytiahni to von. nic tazke. ide to aj bez podvihnutia ale tazsie.
16.07.2008 - 07:30:04
00
Vdaka vsetkym za rady, aj tie zabijackove :lol: . Takze problem prasa vyrieseny. Nakoniec som tie platnicky vybral, nic zlozite, ako som zistil. Povolil som odvzdusnovaci srob na prasati, vtlacil piestiky uplne dovnutra, nasadil nanovo platnicky (zachvilu budem musiet aj tak menit). Potom som vlozil medzi platnicky a kotuc z kazdej strany na 4krat zlozeny papier z A4ky, cim som si zabezpecil dostatocny odstup platniciek od kotuca . Nanovo som odvzdusnil (pre jamichalko, nechapem, preco by som mal pri odvzdusnovani vybrat platnicky, ja to robim tak, ze si dolievam kvapalinu do nadrzky a pri stlacani packy povolim odvzdusnovaci srob, na ktorom mam nasadenu hadicku, ktora je ponorena do pohara s kvapalinou. Ked pustam packu, tak ten srob dotiahnem, takto pokracujem, kym mi nejde cez hadicku cista kvapalina bez bubliniek.) Na zaver uz len doladenie prasata, aby bola medzera medzi platnickami a kotucom z kazdej strany rovnaka. Konecne bude kludna jazda na bajku, lebo pri tom piskani som chytal infarktove stavy.
16.07.2008 - 11:02:42
00
keyboard_arrow_up